Maminka.czDiskuzeTěhotenství a porod

Prosincovky 2012

Zdravím všechny budoucí maminky, jejiž cvrčci se mají narodit letos v prosinci nám se to konečně po dlooooouhé době vydařilo, bude to náš dáreček i pro to, že předpokládaný termín máme 25.12. Držím všem moc palečky ať všechny testíky i screeningy vycházejí na výbornou
Celkem 343 odpovědí Zobrazit jako strom
Ahojky všem, Randisku vitej do klubu , my byli dneska na kyčlích a naposledy vše máme ok a už nemusíme hurá ... flower
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj Alyss, já zatím příkrmy neřeším, když pěkně pije, ale uvidíme jak to bude za 2 měsíce až začnu dávat příkrmy...Starší syn jak ochutnal příkrmy a kašičky, tak mi odmítal pít... je pravda, že jsem 3.měsíce přikrmovala a kojila, ale pak vydžel u prsu jen minutu a odsál se a nechtěl, tak jsem na začátku 9.měsíce začla dávat UM. Tak uvidíme u Filípka jak to bude vypadat

Jinak jsem z východních Čech, Kostelec nad Orlicí, 30 km od Hradce Králové. A odkud jsi ty?
Odpovědět To se mi líbí0
no s těma příkrmama je to asi tak, že všeho s mírou, to o té mrkvi jsem četla v materiálech od doktorky, kdyby se ale člověk měl držet strikně všech doporučení (ovoce ne - alergie, taktéž lepek, vejce raději ne, vše jen bio....)tak by mu skoro nic nedával a ještě z toho zcvoknul. celý staletí se tohle vůbec neřešilo a nikomu nic nebylo, naše generace je bohužel alergická na kde co, ale čím to je ví bůh...

Randisku, taky to taky chvíli usnulo, ale teď zase jedeme:) S vojtovkou je to tak: kdyby mi doktorka řekla, že ve tři měs má pást koníčky a nepase, tak taky počkám, bohužel u nás je to složitější a nedělá správně nic...tak mám trochu strach do budoucna...ale Vojtu cvičíme přes měsíc a už si zvykl, takže teď u toho nepláče, jen "heká", je vidět, že ho to nebolí, spíš je to nepříjemný...takže už to není takovej stres. A jsem vlastně "ráda", že jsme začli takhle brzo, jak píšeš, čím starší dítě tím se to hůř cvičí. Navíc když se nezačne včas, tak se dítě "naučí" věci dělat špatně, a hůř se to odbourává...:(

Já mám rendisku taky FIlipka a ješte o půl kila většího:) lidi říkají : jé to máte ale hezké pětiměsíční miminko:):) A odk?ud jsi
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj maminky, chtěla bych se zeptat, jestli mě přijmete mezi sebe...jsem z listopadovek, ale tam už nikdo nechodí, což mě mrzí :'( ...porodama to skončilo a já bych si ráda dál povídala o miminkách Jinak aby jste o mně něco věděli, jmenuji se Renata, včera jsem oslavila 29 narozeniny, mám dva syny, Davídka a Filípka Davídkovi budou v červnu 3 a Filípkovi 26.března 4 měsíce Filipek se narodil 26.11.2012 s váhou 4050g a 53 cm a ve 3 měsích měl 6.5 kg a 66 cm rychlím 3-hodinovým porodem Taky máme obříka Plně kojím a příkrmy zatím nedávám, až od ukončeného 6 měsíce, pokud bude dobře prospívat. Četla jsem, že Alyss cvičí Vojtovu metodu...Já ji se starším synem taky cvičila, ale ne jako s malým miminkem, ale jako už s 9 měsíčním chlapákem Doktorka nás bohužel poslala později a tím pádem sem se s ním u cvičení musela prát, protože měl už sílu a byl to boj, ale moc nám to pomohlo Hodně maminek si myslí, že když u toho děti brečí, že je to bolí, ale je to tím, že ta daná poloha je nepohodlná... V 9.měsích jen seděl, neuměl se převalit na bříško, vůbec nelezl a podle pana fyzioterapeuta jsme byli vývojově jako 5.měsíční dítě...za 2 měsíce cvičení jsme vše dohnali a ve 14.měsích sám už chodil Prostě chlapi jsou línější A hlavně podle mně to dnešní doktoři moc hrotí, jak není dítě podle tabulek, honem musejí cvičit Vojtovku...Za mě to tenkrát nebylo, žádné tabulky, prostě nechali dítě ať se vyvíjí svým tempem....sama jsem byla líná, začla jsem chodit až v 18.měsích a nikdo to neřešil....Stejně starý děti už chodili a lítali a já prostě jenom seděla a koukala... A dneska jsem zdravá maminka dvou krásných kluků
Jinak Filípek je pravej opak ...pásl koníky už v 5 týdnech a nejraději by už chodil, jak je čilej Je to zlatý miminko, skoro celej den prospí, dá jen najevo, že má hlad, jinak o něm nevím Je pravda, že je teď dost nevrlej, ale to je tím, že už mu rostou zuby V neděli jsem mu našla v necelých 4.měsících první zoubek a vypadá to,že je druhej na cestě Ale to má asi po mě, já první zub měla taky ve 3.5 měsících Jeslti to půjde tímto tempem, tak už o Vánocích s náma bude kousat řízek Jinak kdyby jste na mě měli jakýkoliv dotaz či otázku, ráda ji zodpovím....
Odpovědět To se mi líbí0
Děkuji Žanýsku, no dávám mu po ránu hned jak se vzbudí mlíčko, pak mu dám třeba přesnidávku, na oběd polívečku (mrkev, brambor..), pak třeba banán nebo jablíčko a večer krupicovou kaši. Ale je to opravdu miminko od miminka jinak. Některému to sedne a jinému ne. Já jsem jen ráda, že já mám klid od bolení bříška, blinkání a mám spokojené zdravé prospívající miminko. A zatím jsem nespozorovala ani na nic alergii. O té mrkvičce to sliším prvně, ale řekla bych, že i každý mudr. má jiný názor. Copak bysme potom měli těm dětem dávat podle nich. Říká se že se nemá začínat s ovocem, že je sladké a pak dítě nechce zeleninu...teď píšeš Alyss2 že na mrkev bívají alergie...Jak říkám já mám doma jedlíka, kterému zatím vše sedí a navíc je mu jedno jestli je to zelenina nebo ovoce. A jak vidí že se blížím s mističkou tak se na mě směje a natahuje ručičky. Je to možná tím, že stím prvním jsem měla pomalu do roka a půl problém aby snědl cokoliv, tak jsem si to možná už vybrala. A to jsem to sním dělala tak jak se to má a do puntíku jsem poslouchala mudr.
Odpovědět To se mi líbí0
AHoj holky, tak mi byli na tři měs prohlídce, máme bez 30 gramů sedm kilo a 65 cm!!! Fíla vypadá jako pětiměsíční mimčo:) My teda ještě bez problémů plně kojíme, ale já se na příkrmy moc těšim, jsem takovej typ, co rád vyvařuje:) bohužel jsem si teď přečetla, že se nemá začínat mrkví, že je na ní hodně alergií...lepší je začít jablo a hruška. No na jabka jsem ovšem alergická já...tak asi začnu brokolicí, nebo nevim:)
Předevěírem jsme byli na prvním očkování hexa a prevenar, je to teda děs, takový dvě obří injekce...ale dobrý, možná trochu mrzutej, ale bez teploty...
a žanýsku, nezapomeň, halvně nesrovnávat! každý mimčo je jiný. dost jsem slyšela od mamin, co už mají větší děti, že ty jejich byli do pěti měsíců zlatý...a pak zlobí ostošest, tak se uklidňuj, že to třeba budeš mít opačně:)
my taky když čekali na doktorku, tak vedle plakala holčička...a dělal potichu ui,ui...a náš když začal tak to bylo uáá, uáá na celou polikliniku:)
Odpovědět To se mi líbí0
@kakynela krásní kluci Kakynelko, a ty dávám příkrm mrkvičku nebo tu kaši od 4 měsíců na noc?
Odpovědět To se mi líbí0
tak moji kluci
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky holky, tak jsem byla s tím mým ,,malým" prďolkou u doktorky a představte si, že váží 7014g a měří 61cm. Jinak je to můj šikulka, už mi spinká celou noc asi 2 týdny (a tím celou noc myslím že se napapá kolem půl sedmé a spinká až do té šesté ráno někdy se zadaří a podaří se mu vzbudit se o půl sedmé), teda dva poslední dny se mi vzbudil asi ve čtyři ráno, ale dostane čajík a spinká mi dál. Jinak s tím umělým mlíkem jsme měli taky problémy....myslím to blinkání, bolení bříška... Popravdě jsem začala dávat příkrmy a konečně máme klid. Je fakt, že je to dřív než se má, ale nám to jenom pomohlo. Teď už se mi nestane aby blinkal, jen teda ráno kdy dostané UM.
Odpovědět To se mi líbí0
@Motašek Ahoj holky, Motaško krásní fešáci Alyss gratuluji k dlouhému spánku, teď by se ty noci měly prodlužovat, tak doufám, že nám to taky vydrží, dáme napapkat v 8h a pokud usne dobře bez breku, tak spí třeba až do 4h, ale po nakrmení pořád heká, neumí usnout, jakmile zabere tak spinká tak do 7h, no spínká s manželem v ložnici, já spím sama v obýváku, já bych se s ní nevyspala, mám trošku špatný spánek, zachvilku by ze mě jinak byla chodící mrtvolka. Jinak hrozně závidím hodné miminka, my to opravdu "sežraly" se vším všudy, ale už se mi to ani nechce psát, dnes u nás byla švagrová, o 3 dny staršího synovce, ten se nakrmil - kojením, pak odříhnul, ani hlásek nevydal, vůbec se u krmení nevspínal, nekroutil, neodmítal,neplakal a po odříhnutí prostě usnul, no měla jsem na krajíčku, my tohle od porodu vůbec neznáme, vše se hrozně opláčení, po odříhnutí řev, musíme utěšovat, teď ji vezmu a šoupnu pod hrazdičku, tak ještě pláče, pak se zklidní, ale jak sebou začne házet, tak se poblinká a znovu brek, sama neusne ani za mák, pořád musíme dávat různé kapičky, uspávat v náručí, už má skoro 6kg, teď dáváme i bezlaktózové mlíko, vůbec žádná změna, máme doma už 7 druhů mlík, nikdo je nechce, tak je musím vyhodit..říkám si, že to prostě nikdy neskončí, jedeme s kočárem, zastavíme se poprvé v cukrárně, miminka spí,naše Amálka řve....na návštěvy chodit nechci, odmítám návštěvy i u nás, neslyšeli bysme se a hlavně, já jsem z toho vždy nervóní, jeden den je to dobrý, druhý den už zase nevím co s ní...je to hrozně náročné, hlavně psychicky...teď zjistila, že může přidat na hlasitosti i intenzitě, nepláče jen kuňkáním, ale opravdu hoooodně hlasitým řevem, vždy se za náma každý otáčí...ach jo... :'(
Odpovědět To se mi líbí0
... přidávám jednu aktuální <3
Odpovědět To se mi líbí0
ahojky maminy, Žanýsku Amálka je krásný smíšek, my jsme si teď prošli náběhem na zápal průdušek, ale naštěsí jsme to včas podchytili a už jsme zdraví, dostali jsme dneska s týdením odsunem druhou hexu a první synflorix, Petřík má ve 3m. 6600g, 64cm, krásně pase a už se opírá spíš o dlaničky než o předloktí, spíme už skoro pořád po 8 hodinách (škoda jen že od 7 večer jinak od 10hod. večer bysme to měli krásně až do rána) a dokonce spal asi dvakrát i 10hod. v kuse je to hodný zlatíčko a když nespí tak žvatlá je to malej ukecánek - Tomášek si začíná na brášku zvykat, už pomáhá, houpá na křesílku Petříka, hlídá když si potřebuju pro něco odběhnout (samozřejmě je Peťa dobře zajištěn, ale to Tomášek neví že...) a i rozptyluje když Peťula začíná hulákat :) začínáme mít doma docela harmonii flower
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj žanýsku, malá je moc pěkná! a hezky pase koníčky! Náš filípek je moc hodnej, mám pocit že ho prdíky už netrápí - respektive prdí někdy i dost, ale přostě zakope nožičkaa a je to:) docela si hraje s hračkama a i se sám docela zabaví. Bohužel cvičíme čtyřikrát denně Vojtu, takže to chudák vždycky ořve a celej se zpotí až má mokrý vlásky:( ale zato ho to unaví a líp spí. jak spí ty vaše v noci? Fílu jsem předevčírem v sedm večer nakojila, dala spát a ve tři se vzbudim, kouknu na hodiny a úplně jsem se vyděsila, jaktože ještě nechtěl kojit:) normálka to vydržel osm hodin!! to je rekord (no dobře, jenom do třé - kdyby ale chodil spát v deset, tak vlastně spí celou noc:):)
Odpovědět To se mi líbí0
Téda holky, tady to ale vázne jak se máte a co vaši prckové? My stále bojujeme s krmením UM, už jsme na dalším, teď zatím Hami působí z části nejlíp ze všech, taky má nejvíc sacharidů, takže Amálce moooc chutná ale přesto má bolesti bříška hned po jídle, byli jsme s ní toto pondělí v pha v nemocnici, naštěstí to viděla i dr., nikdo nám to do té doby nevěřil, tak si myslí, že to je buď reflux, kdo nezná, potrava se vrací zpět, ikdyž neblinká, tak ji tam stále putuje a tím vzniká pálivost žáhy, dostala tak hustý sirup, že jsem to do ní horko těžko dostala a pořád mi ho vyplivávala a pak plakala ještě víc, takže letí do koše, pak prášky na tu žáhu, ale zatím žádný účinek, pokud toto nepomůže, tak to bude asi nesnášenlivost laktózy, takže dostaneme dietní mlíko a uvidí se. Už se nám to nechce řešit, řešíme to už tři měsíce 24h denně, už jsme z toho vyčerpaní, ale Amálka se nádherné směje, je úžasná, pořád si povídáme, tak si říkám, že to určitě bude jen bříško, kdy ji prostě víc jak jiným dětem dělá problém zpracovat UM a už se těším, až přejdeme na příkrmy a tohleto už skončí, už se těším, až budou růst zoubky, alespoň budeme vědět proč pláče jinak už máme ve 3 měsících 5500g a 60,5 cm, vzhledem k tomu, že hodně pláče, takže nosíme a nosíme a téda záda už mám jak kámen, ale ten její úsměv mi to vše vynahradí. Máme za sebou už první hexa-naprosto v pohodě, včera Prevenar, hodně to oplakala, ale teď už taky dobrý a i Rotarix a taky žádné následky, tak jsem ráda. Holky chodíte už některá s prckama do bazénu? Já nevím, zda se to už teď může nebo až později
Odpovědět To se mi líbí0
@Lenusacek jéé to jsem ráda, já to zabalila do nejtvrdšího papíru co jsem doma měla, tak jsem si říkala, v jakém stavu dorazí my máme po očko, malá nám do teď více bulela, ale už to vypadá, že dobrý, za 14 dní jdeme taky na pneumokoky, tak jsem zvědavá. Holky nemáte někdo zkušenost s Nutritonem? u Amálky vypadá, že ji nutričně ten poslední sunar nestačí, docela teď ublinkává a po hodině a půl zase pláče hlady, což je u UM nezvyklé, tak jsem si říkala, že bych ji ho trošku dohušťovala
Odpovědět To se mi líbí0
žando, díky moc za sunárky, dnes dorazily :)
Máme za sebou dneska očko hexavakcínou, Jiřík je spavější, uvidíme, jaká bude noc, očko proti pneumokokům nás čeká příště společně s druhou hexou...
výsledky krve- máme trošku málo železa, tak bereme kapičky, prý tak 3 měsíce...
Odpovědět To se mi líbí0
@žanýsek Ahoj, to je mi líto, že to máte takové nešťastné. Tak to taky budete asi cvičit Vojtu, no to není nic moc. Ke kterému doktorovi jdete?
Odpovědět To se mi líbí0
@kakynela Změnu dr.už řeším, ale už jsme pro to udělali snad vše, volala jsem si i jiným dr., ty mi prostě říkají obdobné info, protože oni to ze začátku do roka dítěte vše připisují kolice a tím to pro ně končí, to mě na tom nejvíc štve..očkování - naše zlatíčko to zvládlo, já jsem to málem ořvala víc jak ona, pak dlouho spinkala a teď zase najela na pořádný řev z UM, takže žádná změna jinak nás dr.už posílá do nemocnice, bohužel malá má opravdu špatnou páteř, na bříšku se pořád stáčí jen do jedné strany, ale ikdyž je to blbé, jsem ráda, že tam malá u dr.konečně bulela, vždy tam je jak mílius a teď opravdu řvala a řvala a konečně mi to mohla dr.věřit. Takže se uvidí, jak dopadneme v nemocnici, doufám, že nic závažného nenajdou, já si oddychnu, prostě přepnu a hold budu mít doma řvoucí, ale prospívající dítě
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky Žanýsku tak co to očkování? A doktorka ti nepředepsala žádný kapky na nadýmání??? třeba by ji to pomohlo. My máme doma espumisan. Taky na to trpíval, ale teď je to v pořádku....
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky všem, Žanýsku držím palce ať je vše v pořádku a ať konečně najdete to správný mlíčko - nechceš změnit dětskou dr. když vám tahle nepomůže .... moc držím palečky a drž se flower
Odpovědět To se mi líbí0

Diskuze

Doporučujeme