Maminka.czDiskuzeTěhotenství a porod

pupečníková krev

Prosím všechy, kteří mají nějakou zkušenost s odběrem pupečníkové krve...Chtěla bych krev darovat, ale váháme, jestli nebude lepší si ji uschovat pro sebe. Na internetu jsem o tom přečetla vše možné, ale zajímala by mě osobní zkušenost. Co vás přesvědčilo k darování nebo uschování pupečníkové krve?
Celkem 4 odpovědi Zobrazit jako strom
ahoj,já darovala pupečníkovou krev,a moc ráda :-) ,neschovávala jsem si ji pro vlastní potřeby......Nějak jsem měla hned rozhodnuto že ji daruju.....ani jsem se nerozmýšlela ;-)
Odpovědět To se mi líbí0
@alisa Situaci s rozhodováním navíc komplikuje fakt, že vlastní uchování je od letošního roku levnější a u Cordbloodcentra stojí odběr necelých 10 tisíc. (www.cordbloodcenter.cz) Na stránkách zde:
http://parentsguidecordblood.org/
jsou objektivní informace, které pomůžou rozhodování, jak naložit s pupečníkovou krví.
Odpovědět To se mi líbí0
@implicitni já si myslím, že by to měl udělat každej, a taky by se to všem mělo umožnit...Taky jsem přemýšlela, jestli darovat nebo si nechat...Taky jsem ze všech dostupných informací pochopila, že kvalita musí být zaručena v obou případech a stejně tak v obou případech zmražená krev čeká, dokud ji někdo nepotřebuje, což může být libovolně dlouho,takže všechny firmy, které takovou službu poskytují, musí splňovat přísné podmínky pro nakládání s tou krví. To si asi dneska nemůže nikdo dovolit nechat si vypnout proud-zvlášť ve zdravotnictví- protože tkáňová banka, ve které je pupečníková krev uložena je taky zdravotnické zařízení. Jinak jsou v obou případech všechna vyšetření stejná, jediný rozdíl- za uchování pro sebe je 20 tisíc. To je asi největší překážka, jinak bych neváhala...
Odpovědět To se mi líbí0
Dobrý den, já jsem při porodu v r.08 darovala pupečníkovou krev a jsem ráda. Spousta lidí mi říkalo at si jí raději schovám pro své dítě ..... ale myslím že tenhle projekt není zcela promyšlený a je k němu málo informací ...... kdo mi zaručí že až jí budu potřebovat tak jí dostanu a že bude v pořádku ..... budu pár let platit nehorázné peníze a oni mi pak napíšou že jim vypli proud ....nebo že se jim rozbil přístroj ...... zaplavila je voda při povodních a co já potom. Takhle vím že ta krev pomůže někomu hned. Když jí darujete tak oni jí vyšetří a když bude v pořádku tak vám asi za 6m pošlou formuláře které vezmete k pediatrovi a on vám odebere krev a vyplní je a vše zařídí. Je hezké že jí chcete darovat. Mějte se hezky <:-)
Odpovědět To se mi líbí0


Horoskopy

Střelec Je dobře, že myslíte na svůj kariérní růst a neusínáte na vavřínech. Spojte své vnitřní síly a…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Vladislav, Vladislava, Priska

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu