Maminka.czDiskuzeMateřská dovolená

Ranní únava na RD, co s tím???

Jsem na RD. Poraďte prosím pár věcí, co dělat proti mé ranní únavě (mám doma ranní ptáče). A jak se "dopujete", když už fakt nemůžete, ale není kdo by vám pomohl. Jste na to sami. Prosím vynechte "řeči typu, že máte víc dětí a zvládáte", to si pak přijdu úplně neschopná! Díky za zkušenosti.
Celkem 18 odpovědí Zobrazit jako strom
Ahoj babetko jo jo, olejíčky zkus.není to špatné...já se v tom docela vyžívám :-D :-D .....tak snad se pak taky budeš cítit líp ;-) :-)
Odpovědět To se mi líbí0
Dobrý den. Tak vidím, že už sem ani nikdo nepíše. No já bývám unavená často. Jsem na malého sama, a on tomu spaní cosi moc nedá. A to má 1O měsíců. Vyzkouším taky ty olejíčky, co jste tu psaly.
Odpovědět To se mi líbí0
jo a víš co mám ještě ráda? Sem si koupila levandulový masážní olejík.....a občas si s ním masíruju nohy, jako chodidla, i lýtka levandule mně voní....a nožky mám pak jak v bavlnce :-[ :-[ :-[ a ta vůně je pro mě moc příjemná a hned mě to pak tak jaksi uklidní, a mám pak lepší náladu...
Odpovědět To se mi líbí0
@Šamana a jak se jinak máš?
Odpovědět To se mi líbí0
@Very Seženu a vyzkouším. ;-)
Odpovědět To se mi líbí0
Litsea ....sem to tam napsala s chybou
Odpovědět To se mi líbí0
Litcea Cubeba..... Šamano, zkus třeba toto, jestli ti to bude vonět....brávala sem si to od Saloosu, jak olejík do aromalampy, tak olejík do vany...a to sem měla moc a moc ráda, je to sice docela silná vůně, stačí fakt pár kapek, ale pro mě to bylo příjemné
Odpovědět To se mi líbí0
@Very Které, že to vůně by jsi mi doporučila? Nějaká osvědčená? :-\
Odpovědět To se mi líbí0
@Very Ahoj. S tím kojením to rozumově "uznávám", jen to tak ještě nemám "nastavené v hlavě" (myslím to, že bych chtěla přestat). Limit jsem si dala, když to půjde, tak do dvou let. Ikdyž tuším, že by ty noci třeba pak byli klidnější. :-) Když už uklízet začnu, tak to jde, ale taky to chce mít na to tu správnou náladu.
Usínala po 19 hod.
Od změny času na "letní"...vstává kolem 5:45- 6:30 (to je už lepší), usínání večer si sama posunala k 19:45. Hračky? Zkusím tam dát jiné. Jak se vzbudí, lomcuje postýlkou, hračku drží v ruce a chce "ven" :-( , další ležení už pak nelze. Díky za tip.
Odpovědět To se mi líbí0
@Ester K. Ahoj. Je "fajn" číst, že je na tom někdo poobně...jak s tou prací, tak s bydlením v "novém" neznámém. Studovat bych taky ještě šla, ale to je zatím nereálné. Rozumím: sprcha, čaj, pozitivní myšlení, sluníčko, úklid... vyzkouším. :-)
Odpovědět To se mi líbí0
Ale na spaní u Davida si stěžovat fakt nemůžu. Spí dobře. Akorát já spím málo :-D :-D já mám docela dost činností a zájmů, a někdy prostě musím dělat i něco jiného než si jenom hrát a vařit a vychovávat :-D a tak si někdy ubírám na spaní, abych měla čas pro sebe...... A mít čas nějaký pro sebe třeba přes den, když špunti spí...to je super. Třeba se naložit do vany, nějaká relax pěna, pak se ponatírat voňavýma krémečkama.......jóóó, to já ráda, to mě hned pak nakopne a mám pak zas energii.Trochu se věnuju i aromaterapii, a není to špatné :-)
Odpovědět To se mi líbí0
@Very pardon, psala si 19 měsíců...no , to je skoro už těch 2O :-[
Odpovědět To se mi líbí0
Šamano..... no, ono ta noc musí byt děsně vyčerpávající.....já vím, že kojení je pro dítě přínosem, ale nemyslela si už na to, prcka odstavit, aby pak byly noci bez kojení?.... já myslím, že v ve 2Oti měsících už to není o hladu, ale spíš o tom se přitulit k prsu ......a to pak v noci musí byt fakt vyčerpávající.....(tím ale nemám nic proti kojení ve 2Oti měsíchc, to néééééééé, tak to prosím neber....já to beru skrz ten spánek a tu únavu)......... Jo a uklízení je fajn, co? :-D to je pak člověku jakože tak dobře, jak má doma krásně čisto a naklizeno :-D :-D ........ jo jo, a sluníčko, to je pak mocný čaroděj, to jo :-[ Šamano, ale to ti teda vstává ale dost brzo, o čtvrt na šest....v kolik usíná?.......je to těžké někdy, co? Jak to dítku stačí, to spaní, těžko ho udržet pak se zavřenýma očima.......No a nezkoušela si mu třeba takto brzo ráno dat pár hraček do postýlky,...a že si jako takto můžete ještě třeba hodinku poležet? ....náš David to tak má někdy rád...já teda většinou neležím už, že si du třeba namalovat obličej na ksicht :-D aleon si tak jakože ještě lenoší, má hračky, knížky, chvilku ještě v postýlce vydrží a já si sednu někde blízko k němu, uvařím si kafe a namaluju se.....a je to hned takové veselejší z rána :-[ ...
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojte. Vůbec nic si s toho nedělejte. My máme tátu celý prac. týden v práci, živí se jako řidič a rodiče mam cca 500 km daleko a do toho bydlíme v novém městě, kde zatím nemám moc přátel, takže jsem na prcka naprosto sama. Do toho ještě dálkově studuji, takže jsem naprosto psychicky vytížená. Na ranní únavu trpím také, myslim si, že to hodně lidí. Já to řešim také tou sprchou a čajem. Kafe nepiju. A hlavně jak už tu bylo zmíněno to pozitivní myšlení a to jak je teď sluníčko jde hned snadněji. Já musím také začít hned něco uklízet, to mě probere dokonale :-D
Odpovědět To se mi líbí0
@Very Ahoj. Díky za reakci a za tipy. Doplňuji: dítě 19 měsíců, v noci se budí 1-5x, stále ještě kojím. Vstáváme kolem 5:15. Přes den mi spí i 2,5 hodiny v kuse, zkracování denního spánku k pozdějšímu vstávání ani celonočnímu spánku nevedlo. Je-li vzhůru, je stále v "akci". Bylinky mám ráda, tak zkusím po nějakých "protiúnavových" kouknout. Doma mám spíš ty zklidňující. :-\
Odpovědět To se mi líbí0
@Very Dobrý den, založila jsem diskusi na téma Děti a rodina - Parazité u dětí - juknete se prosím a zkusíte odpovědět;-)? Děkuji;-)
Odpovědět To se mi líbí0
ahoj. tak mám jednom jednoho prcka , sice tátu máme, ale ten je věčně v práci, a jinak už není nikdo, kdo by pomohl s prckem, nebo pohlídal........... no, sprcha dělá hodně, to jo....... A ty si nemysli, že si neschopná...není to pravda, když si člověk nemůže ani na chvilku oddechnout od děcka, je to prostě náročné, taky psychicky....to se pak únava dostaví raz dva.... No, řeknu k tomu taky: pozitivně myslet, Já vím, že to možná zní jak kravina, ale myšlení dělá hodně....a ta sprcha k tomu, dobrý čaj nebo káva taky dokáže únavu zahnat.........a když je někdenepořádek, svět se nezboří........ A já osobně věřím i různým bylinkám......tam by se určitě taky něco našlo, z čeho si uvařit čajík...Někdy to padnei na mě, únava, v ty dny se hrozně přežírám...a to je pak ještě horší....RAdši jindy omezuju sladké, radši si dávám jogurt s mysli atak...jakože něco lehčího, co mě tak nezatíží (ale nemysli, po luxusním řízku nebo gulášku šáhnu taky :-D ) organismus pak líp funguje a líp se vypořádá i s únavou... ....No, nevím jak víc se rozepsat, protože nevím, jak přesně u vás den a noc vypadá...kolik je spánku třeba přes den, jak máš staré dítko.....atd atd.
Odpovědět To se mi líbí0
Dobrý den, já sama takovouto zkušenost nemám (dcerka spinká celou noc a vzbudí se až kolem 7-9 ráno, takže jsem odpočatá), ale kamarádka vstává téměř celou noc kvůli dcerce na kojení a ráno už je její dcerka kolem 4.hodiny vyspinkaná a říkala, že jí strašně pomůže ranní vlažná sprcha a pije čajíky proti únavě;-)
Odpovědět To se mi líbí0


Horoskopy

Štír Štírova sobota se obejde bez hádek a potíží. Naopak ji prožijí všichni členové rodiny ve shodě. Nebude…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Albína, Albina, Adelaida

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu