Maminka.czDiskuzeDěti a rodina

soukromá školka x státní

ahoj maminky, jaké školce byste daly přednost?
Celkem 70 odpovědí Zobrazit jako strom
Co se týče přístupu, tak za mě jsou to rozhodně zařízení soukromá.Přijde mi, že tam ti pedagogové mají jiný (lepší) přístup. Soudě dle vlastní zkušenosti, protože mám 3 děti, jedno ve státní školce a to druhé v soukromé. Od září jde to první za druhým do soukromé školky, bude to sice finančně trošičku náročenější, ale za to vědomí, že se má dítě dobře a nikdo tam na něj neřve a jedná se s ním v klidu je k nezaplacení. Celkově jsem na Trojskou labuť četla velmi hezké recenze a jsem ráda, že jsem na ně dala.
Odpovědět To se mi líbí0
@Ukecaná Maminka Takovou zkušenost jste měli se soukromou školkou? Také zkušenosti spíše vídám u státní školky. A kde jste navštěvovali soukromou školku a jakou?
Odpovědět To se mi líbí0
Zdravím,My jsme daly dceru do soukromé školky, kde jsme měli opravdu velké problémy s učitelkami, s jejich přístupem a tak celkově hrůza. Neříkám, že jsou takové všechny soukromé školky, to je pouze naše zkušenost.
Odpovědět To se mi líbí0
@Madla Velmi mily a profesionalni pristup slecny Mariky,moc doporucujeme 👍🏻
Odpovědět To se mi líbí0
Holky a je tu některá z Prahy? Navštěvujete soukromou nebo státní školku? A jaké konrétně?
Odpovědět To se mi líbí1
@Macik No, já si jako myslím, že je to tady moc pěkně popsané. I my jsme teda spíše pro soukromou školku, protože ten přístup je tam úplně o něčem jiném. Učitelky mají na děti čas a to je pro nás nejdůležitější.
Odpovědět To se mi líbí1
Ahoj Simono, mám zkušenost jak ze soukromé, tak ze státní školky a musím říct, že státní na tom není zas až tak špatně, ovšem soukromá je prstě mnohem lepší. Přístup k dětem, jídlo, volný čas... Takže to je můj pohled na věc.
Odpovědět To se mi líbí0
@LenkaHrubá Já pracuji jako učitelka ve státní školce a věřte mi,že dělám co mohu,abych se všem dětem věnovala-ale mám jich ve třídě 26!!!!!! Až se toto změní,bude to úžasné.
Odpovědět To se mi líbí2
připravte se na to, že když dítě půjde do školky, začně koloběh nemocí. Pak budete ráda za obyčejnou rýmu,kde dítěti ddáte jěnom nejaké kapky do nosu.
Odpovědět To se mi líbí0
No já teda vůbec nevím které školce bych dala přednost. Je to těžké rozhodování každá má pro a proti, někdo je spokojený se soukromou někdo se státní.. záleží to taky hodně na přístupu učitelek a jak se dítě začlení do kolektivu. Když je spokojené dítě ve školce je většinou spokojený i rodič. Já mám třeba ted dceru v anglicko české školce, ta je teda soukromá a spokojená jsem. Hlavně díky tomu přístupu učitelek jak jsem psala výše. Malá je tam spokojená, s dětmi si rozumí, tak já jsem spokojená taky.
Odpovědět To se mi líbí0
Za mě teda soukromá školka. Proč? Já vím, že něco stojí, ale ten přístup k dětem, to je sto a jedna oproti státní školce...
Odpovědět To se mi líbí0
@Martina Také uvažuji o soukromé školce, bydlíme v Praze, ale chtěla bych kvalitní školku, kde se mému dítěti budou věnovat
Odpovědět To se mi líbí1
Já má svoje dítě v soukromé školce v Praze, kde je učí anglicky rodilí mluvčí
Odpovědět To se mi líbí0
pracuji ve státním volnočasovém zařízení... když srovnám, jakým metrem měří stát, ale i další instituce jako hygiena atd. nás a jak ledabyle soukromá zařízení, je mi z toho smutno... nevím, jestli z toho jde usuzovat, že soukromá je horší, ale já upřednostním státním, až pokud nebude na výběr, podívám se jinde...
Odpovědět To se mi líbí1
mate nekdo vyzkousenou skolku trojska labut?
Odpovědět To se mi líbí0
@lucy Tak ja jsem samozivitelka a mam dite v soukrome skolce ;)
Odpovědět To se mi líbí0
@Veronika Díky, jsem ráda, že se někdo našel. Zajímá mě hlavně jaké je tam prostředí, učitelky, jídlo a cena :)
Odpovědět To se mi líbí0
@Yveta Souhlasim s vami. Mam obe deti v soukrome a nemenila bych!
Odpovědět To se mi líbí0
@Verka A predpokladam ze je to soukroma skolka ze? Kolik platite rocne? :))
Odpovědět To se mi líbí0
@lenka Lucy, nemohu s vámi souhlasit. Ne každá soukromá školka je nehorázně drahá a ne každá maminka dětí, co je tam dává, je fiflena. U soukromých školek je ta výhoda, že tam funguje domluva, celkově jsou tam ty možnosti. O chování k dětem ani nemluvím. Pokud je člověk z většího města a může si vybírat, proč ne! Mám srovnání, syn chodil do státní školky, nebylo to nic moc, ale ani nemůžu říct nic extra špatného, dcera nyní chodí do soukromého centra Honzík a neplatíme ani o moc víc a jsme spokojenější.
Odpovědět To se mi líbí0


Horoskopy

Váhy Zkontrolujte si všechno, co je třeba každý den udělat, protože dost zapomínáte. Odvažte se usmířit s…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Světluše, Oleg, Světluška

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu