Maminka.czDiskuzeDěti a rodina

Spoření pro dítě

Ahoj holky přemýšlela jsem, že bych pro svoji holčičku žřídila nějaké to spoření, aby nemusela začínat z ničeho jako já, máte někdo zkušenosti? Kde dávají nejlepší úrok?
Celkem 6 odpovědí Zobrazit jako strom
Já dětem spořím ve stromech. Je to pojištěné a spořím podle toho jak můžu. Podle toho kolik mám. Jsem samoživitelka tak jsem hledala spoření kde můžu spořit podle toho jak mi to vyjde.
Odpovědět To se mi líbí0
@Anetkaa Spoření bych moc nedoporučovala, spíš ty peníze ukládej na vedlejší účet, jelikož pokud se jedná třeba o stavební spoření, tak je šance do budoucna, že ty peníze bude možné využít jen na stavbu baráčku..
Odpovědět To se mi líbí0
@Betka A máš nějaký tip, kde bych se o tom něco dozvěděla a kde mají trpělivost s lidmi jako jsem já?
Odpovědět To se mi líbí0
@Anetkaaa Neříkám, že to nemá cenu, ale rozhodně jsou to tvoje peníze a myslím ,že je lepší když je během těch 18 let budeš šikovně investovat a zhodnocovat a pak je předáš s větším ziskem, než na spořícím účtě.
Odpovědět To se mi líbí0
@Betka Takže myslíš, že to nemá cenu hledat spoření? já investovat neumím, nikdy jsem to nedělala, a ani nevím co to obnáší...
Odpovědět To se mi líbí0
A chceš jí přímo spořit, nebo zhodnocovat pro ní peníze? Já jsem našemu chlapečkovi založila spoření hned jak jsem dorazila z porodnice, a teď když to počítám po 4 letech, tak sice něco naspoříš, ale ten úrok nestojí za nic, lepší je hledat nějaké investice, které jsou mnohem výnosnější než spoření, ale nemyslím tím přímo investovat do zlata, nebo akcie nebo tak něco, ale něco konzervativnějšího co má úrok alespoň 8%
Odpovědět To se mi líbí0

Diskuze

Doporučujeme