Maminka.czDiskuzeTěhotenství a porod

Srpňátka 2012

Zdravíčko, děvčata! taky čekáte srpňátko? Podělte se se mnou o své pocity, problémy, novinky a tak... Už víte pohlaví? A jak jste na tom se jménem?
Celkem 28 odpovědí Zobrazit jako strom
@Zdendik Ahoj, jsem tady taky nová psala jsem tu jen jednou a to už dávno. S těma výsledkama tripplů máš pravdu.Jak dopadl velký UTZ? Doufám,že máte miminko zdravé a neukázalo se tak jak nám Mi už víme,že je to chlapeček prostě si sedl jak chlap na sedačce a krásně roztáhl nožičky tak komu by to neuniklo,že :-[ .Tak první pohyby ti už nepopíšu bylo to takové jiné než v normálu.Ale zato teď to je cítit asi se mu tam někde vyklubal kopačák a on si kope a kope .Tak krásné těhulkování a mějte se krásně
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj všechny,
jsem tu nová.
I my čekáme srpňátko, termín máme 26.8.
Výsledky triple testů zatím neznám, ale zřejmě jsou negativní. Doktorka mi říkala, že kdyby bylo něco špatně, tak hned volá. Další kontrolu a velký UZ mám za dva týdny. Pohlaví vědět dopředu nechceme, důležité je, že bude mrně zdravé. Ale je jasný, že bych chtěla holčičku.

Když jsme u těch pohybů, je to takový ten zvláštní pocit, že se vám tam něco děje, jakoby šimrání? Je to takové odlišné od různého žgrundání a kručení... <3

Jinak výbavičku jsme ještě nepořizovali, i když už po očku koukám, co se v krámech "děje" a vyzvídám trochu u kamarádek, kterým se už miminka narodila. Zatím jsme pořídili jen přebalovací pult a dovezli si multigenerační postýlku ještě po mně. Na ostatní je podle mně ještě čas.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj těhulky... Tak, triotest nám naštěstí dopadl dobře, vše je O.K. Minulý týden (18TT) jsme byli na kontrole a Šimonek už měří 16 cm, už je to kus chlapa ... Za 14 dní nás čeká podrobný ultrazvuk, tak už se moc těšíme, až si ho pořádně prohlídneme. Jinak po té minulé kontrole jsem večer konečně poprvé ucítila pohyby, zatím jen tak lehce, ale su ráda, že aspoń něce. Teď většinou večer, když ležím, tak ho cítím, jak se tam vrtí a občas do mě šťouchne - je to fakt hezký vědět, že tam je ... No, s výbavičkou zatím taky moc nepospíchám. Mám pár bodyček a zimní fusak do kočárku, který měli v akci, ale jinak nic. Zatím mě to moc nechytlo... Ale to určitě příjde, od května budu už asi doma, tak to teprve bude něco ... A jak jste na tom s kočárkama, už máte, nebo aspoň nějaký vybraný? Budete mít nový nebo použitý? Tak se mějte krásně a užívejte dokud to jde ...
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj těhulky... Tak, triotest nám naštěstí dopadl dobře, vše je O.K. Minulý týden (18TT) jsme byli na kontrole a Šimonek už měří 16 cm, už je to kus chlapa ... Za 14 dní nás čeká podrobný ultrazvuk, tak už se moc těšíme, až si ho pořádně prohlídneme. Jinak po té minulé kontrole jsem večer konečně poprvé ucítila pohyby, zatím jen tak lehce, ale su ráda, že aspoń něce. Teď většinou večer, když ležím, tak ho cítím, jak se tam vrtí a občas do mě šťouchne - je to fakt hezký vědět, že tam je ... No, s výbavičkou zatím taky moc nepospíchám. Mám pár bodyček a zimní fusak do kočárku, který měli v akci, ale jinak nic. Zatím mě to moc nechytlo... Ale to určitě příjde, od května budu už asi doma, tak to teprve bude něco ... A jak jste na tom s kočárkama, už máte, nebo aspoň nějaký vybraný? Budete mít nový nebo použitý? Tak se mějte krásně a užívejte dokud to jde ...
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj maminky a miminka:) Tak jak si užíváte těhulování? Já jsem od úterý na nemocenské, začala jsem lehce špinit a na UTZ zjistili, že mám nízko položenou placentu, tak musím 14 dní jen ležet a pak se uvidí, jestli mě uschopní nebo nechají až do konce těhu doma, ale to já bych asi zešílela. Jak jste na tom s přípravou na miminko? Už něco nakupujete? Já jsem dnes 15+2 a ještě jsem si netroufla nic koupit, chchi počkat až tak do toho 24tt, kdy už je nějaká šance, že kdyby něco, tak se mimčo dá zachránit...asi jsem na tohle nějaká pověrčivá...Jak vám rostou bříška? Já ho mám poměrně veliké, když porovávám s kamarádkou, která je 7 týdnů přede mnou, tak jsme na tom více méně stejně, ale moc nepřibírám, zatím jen cca 3kg. Není tady nějaká maminka z Prahy nebo okolí směrem na západ? Mějte se krásně:)
Odpovědět To se mi líbí0
Děvčata, tak mám novou hračku.. koupila jsem si Angelsounds, prostě jsem neodolala. je to úžasné, poprvé mi vhrkly slzy do očí, když jsem slyšela srdíčko..mám ho od včerejška a už jsem na tom pomalu závislák.. jsem stresař a tohle mi teď strašně pomáhá, vím, že je malinký v pohodě, slyším srdíčko, pohyby, když si brkne , jsem prostě v klidu, mám pořád dobrou náladu... je to sice investice, ale pro ten klid bych si ho koupila znova...
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky, po nějaké době zase píšu... Screening už máme také za sebou a u nás to vypadá na chlapečka... Asi malý Parick. A já si tááááááák moc přála princeznu Ale i tak se těším... chtěla jsem jít nakoupit nějaké oblečení, ale mě se to klučičí moc nelíbí. Stále chodím do práce, ale už si říkám, že vydržím tak 2 měsíce a pak se na to vyprdnu, ať si můžu v klidu nakoupit výbavu a ještě si odpočinout...

Co se týče kosmetiky, tak já chodím normálně, tak jak před těhu. Čištění pleti, řasy a obočí...
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky, tak já už mám dva týdnu po prvotrimestrálním screeningu a vše OK, mimi se má k světu, tak mám radost:) Chtěla jsem se zeptat, chodí některá z vás na kosmetiku? Chodila jsem pravidelně před otěhotněním každý měsíc a těď slýchám smíšené názory, jestli v těhu chodit nebo nechodit...Už jste začaly pořizovat nějakou výbavičku? Jinak u nás to podle doktorky vypadá na holčičku, koukala na sklon močové trubice, tak mi to hned prozradila:) Tak budeme mít Sofii:) Mějte se krásně a krásné těhulkování :)
Odpovědět To se mi líbí0
Jupi jou, holkyyy, tak dnes jsem 17 + 4 tt a včera jsem 100% poprvé cítila drobečka... <3 nejprve ráno, ale to jsem si ještě nebyla jistá, co to...a pak večer, když jsem si lehla.. bylo to úžasné, úplně mi vhrkly slzy do očí... :'( bylo to jako by do mě dloubal, krásný pocit...
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky, já též čekám srpňátko. Máme termín 1.8. 2012. Jsem prvorodička a nemám tudíž žádné zkušenosti. Je normální, když se cítim pořád nafouklá? Zítra začínám 5.měsíc a už mám bříško. Od 4.měsíce mi pobolívá břísko, nevím jestli je to normální nebo tím jak se zvětšuje děloha. Minulý týden jsem cítila první doteky miminka... Bylo to, jako by mne chtěl pošimrat na bříšku a od té doby cítim každý večer, když si lehnu do postele a hladim si bříško, jako by řikalo ještě mami, to se mi líbí A jak jste na tom vy MAMINKY?
Odpovědět To se mi líbí0
ahoj holky,mam termin 1.8.2012 tak uvidime jinak uz je mi docela dobre,zatim vsechny vysledky jsou dobry a ja si uzivam doma
Odpovědět To se mi líbí0
@Terezka05 Ahoj všem...miminkům, maminkám i tatínkům!
Na mě není pořád nic vidět. Možná trochu pokaždé večer, kdy mám břicho většinou nafouklé...Ale okolí zatím nic poznat nemůže. Tak si říkám že je to s růstem bříška asi individuální. Mě čekají příští týden odběry na triple test a pak za dva tydny na to organovej ultrazvuk.
Jsem teď ve fázi kdy mám chuť pořídit poličky na věci, protože do našich se novému členu rodiny nevejde..a až je budeme mít doma, začnu si pomalu zjišťovat informace o tom jaké jsou dobré vaničky, postýlky a pod. Máte-li s tím někdo nějakou zkušenost, budu ráda dyž ji budete sdílet. Případně kdybyste měli nějakej príma odkaz na dětskej obchod i z druhe ruky v Praze, určitě budu mít radost dvojnásobnou..
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky holky ... Tak, ve čtvrtek nás čeká prvotrimestrální screening - UZ + odběry, tak snad bude všechno v pořádku. Musím říct, že jsem před každou kontrolou trochu nervózní, ale jak to prtě vidím na ultrazvuku, hned se cítím lím ... Už se strašně těším, až bude na světě... I když se budu muset vzdát svého oblíbeného polehávání a vyspávání ... Jinak mě příjde, že břicho mě zatím moc neroste... Zatím si připadám spíš tlustá, než těhotná... Musím říct, že jak tady čtu ty Vaše příspěvky, tak mě docela překvapuje, že některým řeknou pohlaví miminka až po 20. týdnu a později... Buď ten můj doktor je zázračnej nebo si vymýšlí. Ale my jsme pohlaví věděli už ve 12. týdnu... Tak doufám, že se to nezmění a nebude ze Šimona třeba Eliška ... No a co tatínci, jak to s Vámi prožívají??? Jo a chystáte se někdo na ten 3D nebo 4D ultrazvuk? Nebo už jste někdo byli??? Mějte se krásně holky...
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky, jsem tu nová, nikdy jsem do žádných diskuzí nepřispívala, ale to těhotenství mě dostává čím dál víc Také mám termín na 20. 8. 2012, včera jsme byli v poradně, nemůžu se na tu fotku z UTLZ vynadívat <3
Za týden ve středu jdeme na prvotrimestr.screening, tak se zase těším, až to malé uvidím - vždycky si chystám tisícdvěstě otázek, na co se chci zeptat, ale stejně vždycky na všechno zapomenu, jen směju jak blázen..
Už vám holky roste pupík? Jak na tom ste?
Odpovědět To se mi líbí0
@Lenulka01 A krásné těhulkování
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky, máme termín 20.8. tak snad se mezi Vás zařadím . Po jménech jsme už tak trochu koukali,ale zatím si nejsme pořád jistí, ale je zatím dostatek času. Čeká mě ještě genetika tak snad vše dopadne dobře. Jsem zvědavá na pohlaví ale zatím je to asi brzy aby mi to doktor pověděl,no nic budu se těšit.Tak Vám všem přeji zdravá a roztomilá miminka
Odpovědět To se mi líbí0
@eliska Já jsem byla na tom prvotrimestrálním screeningu - UZ + odběry a je to v pořádku, pohlaví nám bude moci říci doktorka prý nejdříve kolem toho 20 týdne na UZ, s prvním nám předběžně řekla v 18. týdnu že to bude chlapeček ale jistá si byla až na dalším UZ cca ve 22. týdnu. Výbavičku zařím neřeším, budu moct mít hodně věcí po prvním mimi kdy jsem nakupovala jako šílenec a hlavně z těch malých věcí jsme plno ani neusnosili, jen budu muset dokoupit nějaké teplejší overálky na podzim, protože první dítě mám v květnu takže ted to bude trošku jiné aby miminku bylo hezky teplouško. Jméno budeme řešit ža budeme vědet zda je to opět chlapeček nebo naše vytoužená holčička.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj děvčata, Tak já také očekávám srpňátko. Termín mám vypočítaný na 20. srpna. Už jste byly na genetice? mě čeká příští středu, tak doufám, že bude vše v pořádku. Tam by mi také měli říct pohlaví miminka, tak už se těším :) Jinak výbavičku chci začít pořizovat po té genetice, to je takový ten mezník, kdy se zjistí, jestli je opravdu vše OK. Jinak budu pořizovat pro miminko vše nové, je to naše "vymodlené" miminko, čekali jsme dlouho a druhé už se třeba ani nepovede, tak si to chci užít a dopřát miminku jen to nejlepší:) A jak jste na tom s jménama? Už máte vybráno? Mějte se krásně a krásné těhulkování :)
Odpovědět To se mi líbí0
@Terezka05 Ahojky, taky mám někdy až strach, jestli je všechno ok, když je mi podezřele dobře. Ale teď teda momentálně pravý opak, mám děsné olesti břicha kolek pupíku, včera jsme byli i na pohotovosti.
Do výbavičky toho moc pořizovat nebudu, hromadu věcí jsem podědila po bráchových prďoších, ale postýlku a kočárek chci nové, to si neodpustím..
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky... No, abych byla upřímná, tak já osobně si moc těhotně ani nepřipadám... Krom té věčné únavy, tak se cítím v podstatě stejně, jak před otěhotněním... Musím říct, že už se docela těším, až mě začne růst aspoň to bříško a až začně kopat... Abych o něm aspoň věděla, že tam pořád je ... Nebýt ultrazvuku, tak bych měla i pochybnosti... Ale na druhou stranu su asi ráda, že mě není špatně, atd. ... To by taky nebyla žádná výhra... A už začínáte pořizovat výbavičku, jak jste na tom???
Odpovědět To se mi líbí0

Diskuze

Doporučujeme