Maminka.czDiskuzeTěhotenství a porod

Srpňátka 2013

Ahoj holky, je tu někdo, kdo má termín porodu v srpnu? Určitě se vás najde víc, tak prosím pište ať se podělíme o svoje štěstí.. mě vychází termín porodu na 7.8.2013, ale zatím jsem ještě u doktorky nebyla, jsem objednaná až na 28.12. tak se modlím aby bylo všechno v pořádku..
Celkem 535 odpovědí Zobrazit jako strom
Ahoj holky, taky jsem nezapomněla, ale jde vidět, že toho času už není tolik a moc sem nechodíme..Klarus, Tobík je nádherný, ty kukadla My od třech měsíců taky začali dávat Nutrilon, už jsem mlíka moc neměla a Kubíčkovi to prostě nestačilo. Jinak je pořád velké zlobidlo, v noci už se to konečně dá, ale přes den potřebuje neustále společnost a jak ne, tak je řev :'( A taky má problém s usínáním, takže pokud chce spát, musíme uspávat Ale je to náš miláček, už je s ním sranda <3 Přidávám také fotečku a doufám, že se tu sejdou všechny miminka My, v 5.měsících 7,65 kg a 68 cm...Máme to ale otesánka
Papa holky a doufám, že se máte všechny dobře!! flower
Odpovědět To se mi líbí0
ahojky holky dlouho jsem tu nebyla ,ale nezapomněla na Vás Tobínkovi už je pul roku a je to náš brouček <3 bohužel ve 3 měsících měl problém s přibíráním tak jsem pomalu přišla o mléko a začala dávat Nutrilon ..ale to nevadí prospívá i bez kojení :) mám to štěstí,že spinká už přes 3 měsíce cedlou noc bez probuzení tak jsem ráda tady připojují fotečku z první mrkvičky když jsme dávali doufám,že se máte fajn a napíšete jak se máte vy jinak Toby měří 67cm a váží 7,5 kg
Odpovědět To se mi líbí0
@LiliankaLISA Holky předem přeju krásné svátky plné klidu a pohody <
Odpovědět To se mi líbí0
@vendyma Právě, že moc pak už netahal, jen po chvilkách. Ale právě tim jak tahá tak si udržuje sací reflex a když máš už prázdné prsa, tak tělo bude vědět, že příště je potřeba vytvořit víc mléka.
A jinak teda teď zas máme jiný problém. Saje, hned se pustí, usměje se na mě, pak zas saje, tak sekundu a znova, celkem dost mi tahá bradavky, takže to bolí.
Odpovědět To se mi líbí0
@LiliankaLISA Lili děkuji za radu, tož snažím se pít co to dá..ale stejně mám pocit, že se mi prsa nenalívají, asi to chce čas, jen mám strach, aby pak malej to prso vůbec chtěl, když si zvykne na flašku. Vždycky mu dám prso a pak dokrmuju tím nutrilonem, on by mi tu jinak řval hlady, protože už prostě nic z prsa nevytáhne. A ty když jsi ho kojila třeba i hodinu, jak píšeš, tak malý tahal a teklo mu to? Nevztekal se?
Díky moc za rady!
Odpovědět To se mi líbí0
@vendyma Ahoj, my jsme na tom byli podobně, musíš víc pít, já jsem začla pít i 5l denně a měla jsem najednou mléka, že jsem nevěděla, co s tím. .. Doktorka mi taky začla dávat Nutrilon, jenže malej se začal po tom odstavovat a nechtěl kojit. Tak jsem mu ho přestala dávat a kojilaho třeba i hodinu, abych do něho to mléko dostalo. Trvalo to pár dní, ale potom se to spravilo. Hodně štěstí
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky, koukám, že tu dlouho nikdo nebyl, ale i přesto zkouším psát, zda se někdo neozve. Máme krizi v kojení! Nevím, co s tím! Malý tahá, chvilku teče a pak nic. Pořídila jsem váhu a zjistila, že vypije max 65ml z jednoho prsa, což je fakt málo! Tak už dokrmuju nutrilonem. Chtěla bych ale stále kojit, jen nevím, jak zvýšit produkci mlíka...Poradí někdo???? :'( :'(
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky, taky jsem tu dlouho nebyla a koukám, že každý si "užívá" po svém.. my spíme krásně, neplačeme, Davídek je prostě strašnej pohodář až bych řekla, že bude pěknej flegmoš.. ale je to zlatíčko.. moje tělo to občas nedává, co 14 dní mám ztrhané břicho a trávím několik dní v týdnu na záchodě s průjmem, v neděli jsem ke všemu měla zimnici a horečky.. pak si dám stahovací pás na břicho, manžel mi to břicho namasíruje a je mi zase dobře.. prostě hrůza.. asi jsem měla velké bříško a ta břišní stěna se ne a ne dát dohromady, je hrozně povolená.. už aby se to zpravilo.. dneska jsem byla na záchodě od 2 do 5ti do rána, takže jsem opravdu skvěle vyspaná.. jinak Davídek vstává v 1 ráno a pak kolem 4té a pak v 7, ale to už jsem vzhůru, protože Dušánek zase vstává mezi 5tou a 6tou.. no prostě radost.. ale Davídek teda chrupká hezky i přes den.. vzhůru je všeho všudy tak 4 hodiny, víc to nebude.. spinká v postýlce v obýváku a my si tu s Dušánkem hrajeme, nebo občas usne v křesílku když kouká na hračky.. tak ať je holky líp.. jinak koho trápí prdíky, nám hrozně pomáhá teplá vana, vykoupu ho v tak 38 až 39stupňů teplé vodě a hned máme po problému.. v kočárku je jen když jdeme ven, což teď bohužel moc často není, protože mi není dobře.. mějte se krásně maminy
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj maminy tak u nás už se to začíná trochu klidnit,máme trochu i nákej ten režim akorát teda 2 a 3 den po očkování byl šílenej,pořád jenom brečel takže už se fakt těšim na další,ani nepřemýšlím že bych dala ty očkování co nejsou povinný,bohatě stačí ty co musí mít už tak to malý tělíčko dostává pěkně zabrat.
Martino gratuluji k Magdalénce je krásná a vybrali ste fakt pěkný jméno clamp konečně je tu ženská
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky holky!
Já jsem tady strašně dlouho nebyla, tak se Vám omlouvám . Doufám, že se mohu opět vrátit do diskuze. Už to jsou dva měsíce a 6 dnů, kdy se nám narodila dcera Magdalénka. Momentálně máme 5,35kg a 58cm. Paní doktorka nám říkala, že je to celkem dost, že mám nejspíš kvalitní mlíčko, jak jste na tom vy a vaše dítka? Ještě by mě zajímalo, kolikrát vstáváte za noc k prckům. Mějte se maminky

PS: posílím jednu fotku mojí berušky
Odpovědět To se mi líbí0
@Vendama Vendymo s tím spánkem jsme na tom stejně, bohužel. S kočárkem taky musíme jezdit, jak zastavíme, tak se probudí a řve. V autě to samé. Po kojení okamžitě řve a uřve se až do spánku, spí 10 minut a je to celé znova. Do toho ještě chodím do školy, takže celkem masakr. Snad se to brzo zlepší.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky, tak to my zase máme naopak, malej si pro změnu zase dává až až, přibírá úplně krásně, jen je to strašné zlobidlo! Už jsem z toho fakt na nervy, nevydrží ani půl hodiny v klidu, pokouká tak maximálně deset minut a už startuje..prostě furt řve...pořád jsem si říkala, to jsou prdíky, ale už bych spíš řekla, že je to prostě takové uřvané mimino..Navíc mi přes den jen tak sám od sebe neusne, takže jedině do kočáru a to se musí jezdit, jakmile zůstane stát, oči jak tenisáky a už ječí...doma mám proutěný koš na kolečkách, takže pokud ho uspím tam, spí max 20 minut a už neusne...je to boj, ještě když kolem mě poskakuje ta starší a pořád něco chce :'( :'( Ach jo, já vím, mám být ráda a JSEM, že je ZDRAVÍ, ale už to nedávám :'( :'( :'( Doufám, že se máte líp holky, mějte se!!!
Odpovědět To se mi líbí0
@Evulin Holky tak vidím, že jsme na tom všechny stejně:/ Robert přibral za 14 dní 80g, takže taky kojíme častěji a Nutrilon nás taky neminul. Už jsme byli na první dávce Rotarixu a malej bohužel potom dostal průjmy, tak doufám, že příště to už bude v pořádku. Piště novinky holky a hlavně ať nám ty miminka přibývají
Odpovědět To se mi líbí0
jj, kojení je boj.. my už jsme v neděli navážili 4320g, váha nám jde krásně nahoru konečně.. doktorka říkala, že chvilku to ještě tak rychle půjde a pak by se to mělo ustálit na 300g týdně, tak snad.. od čtvrtka do neděle jsme přibrali 340g.. <3 a je rozhodně spokojenější..akorát dneska máme teplotku, snad z toho nic nebude..
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky dlouho jsem tu nebyla takže novým miminkum gratuluji < Evuli koukám že jsme na tom uplně stejně s přibíránim akorát že toby už má skoro 12 týdnu a váží něco přes 4 kila... minulý týden jsme právě na to ve čtvrtek přišli že nepřibírá.. v 7 týdnechměl u dr 3780g a minulý týden v 11 týdnech 3980g což dr říkala,že hrozně málo až moc.. poslala nás do Černých polí do nemocnice tam nám dělali testy a brali moč ale vše bylo v poho takže jsme jen přišli na to že občas mám málo mlíka a občas malej málo pije tak má vypít 75-90ml za kojení tak co nevypije když ho vážim tak dáme hypoalergenní Nutrilon za 3 dny jsme přibrali 140g za což jsme byly pochváleni tak snad to tak pujde dál no... stejně přemýšlím že si seženu něakou laktakční poradkyni aby mi poradila s kojením aby nemusel být ten nutrilon no :) tak uvidíme.... přidávám fotku Tobyho
Odpovědět To se mi líbí0
ahoj holky, tak hlásím novinky.. u doktorky jsme byli v úterý a navážila 3980g, takže za celý měsíc byl příbytek 180g, což je hrozná bída.. doktorka z toho byla docela v šoku.. doma mám půjčenou váhu od tety, takže jsem si ho ve čtvrtek večer zvážila a navážila jsem opět 3980g, nepřibral ani deka.. takže jsem to vzdala a dala jsem mu nutrilon.. prostě to střídám, jednou kojím, jednou mu dám nutrilon a když má nutrilon tak se snažím odstříkávat a pak zase příště nakojím + mu dám to odstříkané.. a vida.. v pátek jsem ho vážila a přesně za 1 den s dokrmem přibral 170g, takže skoro to, co za měsíc jsme najednou dali za den.. má co dohánět, ale už máme 4150g < jde to na něm vidět.. taky si začal broukat, usmívat se a ne jen pořád spát.. taky se mu hezky vyhladila kůže.. to půjde.. musíme najít nějakej systém a já doufám, že se nějak rozkojím, jen si vždycky najít čas na to odsávání.. už se mi párkrát stalo, že jsem prostě nemohla, protože ten starší pořád něco chce, nebo Davídek je vzhůru a prostě musím chovat.. vždycky se to nějak sejde.. včera jsem odsávala v noci a Dušánka jsem vzbudila jak to vrčí.. ach jo.. ale mám radost, že Davídek konečně prospívá..
Odpovědět To se mi líbí0
to je dobře evulin že už je líp a co u mudr navážila 4 kila?ten náš darebák už snad váží tunu to je hrozný pořád jenom jíst a jíst taky mu dávám dudulu Adélka dudlika neměla a pak si zvykla usínat u kojení což bylo hrozný takže vítasovi jsem ho nacpala už to taky tak neřešim jako u prvního lepší dudák než abych ho musela uspávat bradavkou jinak už to začíná být trochu sranda začíná na nás hučet a když se pěkně nacpe tak se směje jak blázen
krásnej chlapák vendymo
Odpovědět To se mi líbí0
ahoj holky.. už je naštěstí líp.. nechci nic zakřiknout, ale vypadá to, že jsme se dohrabali k 4kg <3 uvidíme co nám naváží doktorka v úterý, ale tady doma s plínou má tak 4,17kg, což plus mínus si myslím 4kg můžou být, uvidíme.. každopádně Davídek je strašnej pohodář.. i ty prdíky zvládá skvěle, ale za to je dudlíkář.. bez dudlíku pomale ani ránu.. ale tak když mu to pomáhá tak proč ne.. u prvního jsem to strašně řešila a nechtěla jsem dudlíka dávat, dala jsem až v měsíci a půl protože hrozně plakal a taky se pak zklidnil i s prdíkama.. tak vám přeju, ať ty prdíky zvládáte a můžete si užívat.. vendymo malej je krásnej
Odpovědět To se mi líbí0
@LiliankaLISA No holky ale utíká to teda, dneska je Robertkovi vlastně už měsíc < neskutečný!
Odpovědět To se mi líbí0
@Vendama Holky, vy máte takové velké miminka to my jsme měli teď na kontrole ve 4. týdnech 3400g, takže malej je fakt malej oproti vám .Jinak prdíky nás taky trápí, kolikrát prořve den i noc v kuse... Evi držim palce, ať jsi na tom co nejdřív líp.
Odpovědět To se mi líbí0

Diskuze

Doporučujeme