Maminka.czDiskuzeTěhotenství a porod

Srpňátka 2013

Ahoj holky, je tu někdo, kdo má termín porodu v srpnu? Určitě se vás najde víc, tak prosím pište ať se podělíme o svoje štěstí.. mě vychází termín porodu na 7.8.2013, ale zatím jsem ještě u doktorky nebyla, jsem objednaná až na 28.12. tak se modlím aby bylo všechno v pořádku..
Celkem 535 odpovědí Zobrazit jako strom
:-[
Odpovědět To se mi líbí0
:-[
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky, po delší odmlce přidávám fotečky malého. Roste krásně, porodní váha byla 3,46 a dnes už má 4,25 kg. Je to pěkný jedlík, ale strašně trpní na bříško, takže si dost užíváme pláče :'( Snad bude líp...
Odpovědět To se mi líbí0
Jarco to je nádhera.. úplně ti závidím že ti malej tak krásně přibývá.. já se postupně dávám do kupy.. každý večer s manželem cvičím, v noci jsem začla kojit v leže, aby si záda trošku odpočly a cítím se mnohem líp, jen si musím dávat trošku pozor co a jak zvedám.. malej už zase krásně spinká, kolikrát spí i 4, výjmečně i 5 hodin, ale stolička je občas pořád zelená a co jsem ho vážila, tak za 14 dní přibral 50g.. což je strašně málo.. vydržím ještě do 6týdenní kontroly, ale vypadá to, že nás ten nutrilon nemine.. :'(
Odpovědět To se mi líbí0
teda evulin ty naše prdíky jsou proti tvým problémům uplný nic,budu na tebe myslet ať jsi zas v pohodě...
jinak my jsme byli na 6 týdení prohlídce,a Víťas má už 4800 gr.tak z toho byla doktorka paf prý že je nenažranej a to teda je už jsem přemýšlela že mu dám nutrilon protože mě uplně vydudá a ještě mu to nestačí,ale pokusim se vydržet snad se to brzo srovná....
Odpovědět To se mi líbí0
Smajlíku u obvoďačky jsem nebyla.. tchýně je zdravotní sestra u mé obvoďačky a mají zrovna dovolenou, jsou v chorvatsku.. volala jsem jim přes skype a poslali mě k jiné doktorce pro recept na algifenový kapky a koupila jsem si hřejivý náplasti.. zatím se držím, ale včera tu se mnou byla moje mamka a manžel mě co chvíla musí masírovat, teď mám na zádech tu náplast a je to příjemný.. bohužel nám ty moje bolesti ovlivnily kojení.. ke všemu mě strašně bolí jedna bradavka, udělal se mi na ní stroupek a při kojení to fakt hodně bolí.. jelikož jsem jeden den v podstatě nejedla a jen zvracela, tak malej se mi budí po dvou hodinách.. včera i po hodině a půl.. takže jsou ty bradavky hodně namáhaný.. dneska jsem to už nevydržela a začala jsem tu bolavou odstříkávat a prostě jednou budu kojit ze zdravýho prsa a podruhé to odstříkané z lahvičky..včera jsem už jedla normálně a malej dokonce už i v noci vydržel 3 hodiny, tak snad bude líp, ale má úplně zelenou stoličku, jak se říká - hladovou.. takže musím hodně jíst, pít a doufat, že se to rychle spraví..
Odpovědět To se mi líbí0
Evulin to musí bejt hrůza a u obvodní si s tim nebyla?Jinak děkuju.Očkování ještě neřešim tomu nejstaršímu akorát chci nechat dát proti žloutence
Odpovědět To se mi líbí0
Moc gratuluji Smajlíku, ty stehy jsou nepříjemný, ale většinou po 14ti dnech vypadají a hned se ti uleví.. Lili my budeme očkovat ten synflorix a rotarix stejně jako u prvního. Jsme u VZP je tam příspěvek 500Kč. Holky já už jsem úplně hotová.. oproti prvnímu porodu bylo všechno v pořádku a tak jsem si to pochvalovala, ale to šestinedělí je pro mě opravdu za trest.. pořád to srovnávám s prvním porodem, protože tam jsem si opravdu užila a ve 3 týdnech po porodu jsem skončila u Dušánka v nemocnici kvůli svalovým křečím, nemohla jsem téměř dýchat.. ale poslali mě domů s tím, že mám dýchat do pytlíku a musím to vydržet, takže když se mi to stalo teď, tak jsem už ani nikam nejela..ale v pondělí mě to chytlo a trvalo to 5 hodin, naštěstí v noci a kluci spali, ale když to bylo nejhorší a nemohla jsem dýchat, tak jsem se vyzvracela a bránice se mi trošku uvolnila, tak se to zlepšilo a v poloze v klubíčku.. úterý to bylo bolavý, ale mohla jsem normálně fungovat, ale včera jsem trpěla skoro celý den.. chytlo mě to asi v 10 dopoledne a skončilo to o půlnoci.. je to hnus.. nevím jak to popsat, přirovnala bych to jako když dostanete třeba křeč do nohy, tak já ji dostanu do celých zad, od vrchu až dolů a zároveň celý hrudní koš, takže pod prsama, na žaludku až po pupík .. strašný.. doufám, že už to ustojím.. :'( :'(
Odpovědět To se mi líbí0
@smailik565 Gratuluju smajlíku < Závidim ten rychlý porod, snad příště to půjde taky takhle rychle
Odpovědět To se mi líbí0
Tak mimíska mám doma narodil se 27.8. v 1:37 míry 49cm 3050g porod trval 3,5h máme krásného kluka.Jiřího po tatínkovi ale spíš mě trápí stehy furt to tahá,a pne už aby vypadaly a měla sem pokoj.Krásně papá a spí prdíky nás netrápěj naštěstí.Přeji všem aby jim děti dělaly jen radost.
Odpovědět To se mi líbí0
@Evulin To vám závidím holky s tím bříškem, nás to trápí skoro furt, zkoušela jsem pupíka, fenyklové čaje atd. a nic nepomáhá
Holky budete dávat nějaké očkování navíc? My jsme včera byly u doktorky a ptala se nás na to.. Co si myslíte o tom Prevenaru, Synflorixu a tak?:)
Odpovědět To se mi líbí0
jaj, Vendymo to mě hrozně mrzí, že ten porod dopadl takhle.. hrozně sem na tebe myslela.. ale jak píší holky, hlavní je, že jste oba v pořádku a zdraví!! teď už to máš za sebou a můžeš si užívat.. moc moc GRATULUJI k chlapečkovi... nechci to zakřiknout, ale Davídek se s prdíkama zatím pere docela dobře.. já si jídlo nehlídám.. a to fakt vůbec.. vařím pořád stejně, jím pořád stejně.. jediný co, tak jsem docela vynechala smažený, nějak na to nemám chuť, ale jinak si dám všechno, třeba i guláš, čerstvý rohlíky, teplou buchtu.. kolikrát si říkám, to už mu musí vadit.. ale ne.. on se tak jednou denně začne kroutit, tak ho pochovám, poplácám po zadečku a za 30 minut je zase v klidu.. když ho plácám po zadečku tak nepláče, takže těch 30 minut chováme.. mám nakoupený sabsimplex kapičky kdyby náhodou.. a olejíček Větříček od Eone na masáž bříška proti prdíkům - ten jsme využili zatím 1x, asi v druhým týdnu po porodu se jednu noc docela kroutil, tak jsme masírovali.. ale pořád si říkám, aby to nebylo jako u prvního.. prý 3 měsíční koliky.. Dušánkovi to začalo až začátkem 4. měsíce.. no uvidíme, snad ne.. tak hodně štěstí holky, ať vás ty prdíky moc dlouho netrápí
Odpovědět To se mi líbí0
Vendymo moc gratuluji,ať vám dělá jen radost!!s těma prdíkama jsme na tom stejně ty kluci na to trpěj víc než holky nám zabíraj kapičky ale hlavně si hlídej stravu já si dala karbánátky nák jsem si neuvědomila že je v nich cibuleˇ,fakt jsem si pochutnala ale Víťas trpěl jako blázen.....
Odpovědět To se mi líbí0
@Vendama Gratuluju ke Kubíkovi < hlavně, že jste zdraví, to je nejdůležitější
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky, tak poslušně hlásím, že se nám v pondělí v den termínu 26.8. narodil Jakoubek. Vážil 3,46 kg a měřil 49 cm. Porodnici jsme opouštěli téměř s porodní váhou, takže to vypadá, že bude pěkný jedlík. Zatím je celkem hodný, jen ho moc trápí bříško
V neděli v 11 večer mi pomalu přicházely kontrakce, asi po 10 min, ve 3 hod.ráno mi praskla voda, tak jsme jeli. Nechali mě asi do půl jedné trápit bolestmi :'( :'( a pak se rozhodlo, že půjdu na císař, jelikož jsem se vůbec neotvírala. Takže ta nejhorší kombinace, kterou jsem nechtěla! :'( No, nakonec jsem ráda, že už to mám za sebou a nikdy více! :'(
Jak bude víc času, hodím sem fotečku malýho
Mějte se moc krásně a užívejme si těch drobečků, čas strašně letí! papa
Odpovědět To se mi líbí0
k tomu šátku dávají CD s návodem a zároveň i tištěnou knížečku, kde je každý úvaz vysvětlený na hromadě obrázků.. takže postup určitě zvládneš.. já se toho taky bála, tak jsem byla na kurzu vázání dětí do šátků, ale když mi pak přišel domů ten šátek a viděla jsem tu knížečku, tak mi pak přišel ten kurz zbytečný.. důležitý je zvolit si správnou délku šátku.. já vzala schválně hodně velký, aby mohl nosit i manžel, ale i tak jsem to přepískla, mohli jsme mít menší, když ho vážu, tak mi zbytečně plandá po zemi a pak při úvazech mi zbývá na každém konci skoro půl metr.. já mám tento a je super http://www.didymos.cz/nabidka/satky-na-noseni-d...
Odpovědět To se mi líbí0
moc děkuju evulin juknu na ty šátky pořád se nemůžu rozhodnout a trochu se toho šátku bojim abych to zvládla uvázat
Odpovědět To se mi líbí0
Jarcaada - my jsme měli na Dušánka šátek a přišlo mi to nejvíc variabilní a vydržel nejvíc.. nosítko jsme měli půjčené a to bylo jestli si pamatuju do 9kg, takže jsme pak kolem 9.měsíce už nemohli používat.. šátek jsem nejvíc ocenila, protože když byl malinkatej, tak jsem ho vázala do kolíbky (pozice jako když ho chováš) a až seděl, tak jsem ho měla buď navázanýho vepředu když jsem někam jela, nebo jsem si ho navázala na záda když jsem třeba vařila apod... nenosila jsem ho pořád, ale dost jsme trpěli na prdíky jedno období a tak nějak to byla jediná pozice, kdy se uklidnil.. u toho šátku jsou ty kg snad neomezeně, nosí se v něm i 3letý děti.. klidně si je navážeš na záda jako batůžek.. malýmu se v něm moc líbilo.. jednu chvilku jsme ho používali jako houpačku, máme na stropě konstrukci na houpačku.. s babyvakem zkušenosti nemám.. výhoda toho nosítka byla, že se dal otočit i směrem zádama ke mě, takže se mohl koukat, když jsme chodili.. výhody má obojí, ty nosítka nejsou moc drahý a na bazaru se dají sehnat i za 300kč, takže určitě doporučuju.. není to na dlouhý pravidelný nošení kvůli kyčlím, v tomto je šátek lepší bych řekla, ale zase já dala za ten můj šátek 3tis.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky holky konečně jsem se zase dostala na počítač ty dva raubíři mě nenechaj chvilku v klidu gratuluju k mimískům moc krásný chlapečky máte už by to chtělo taky nákou holčičku je to tady samej chlap Evulin máte moc pěkný fotečky taky plánujem nějaké rodinné foto ale zatim není čas Víťas je pěknej mamánek pořád se chce chovat tak jdu teď ještě vybírat na netu nějaký to nosítko nebo babyvak ale zatim nevim co bude lepší kdyby jste měli nějakou zkušenost tak sem s ní budu ráda za každou radu mějte se a užívejte prcků,kdo je ještě 2v1 tak užívejte klidu brzy skončí
Odpovědět To se mi líbí0
@Evulin No chodíme každý den (pokud nepřší) na procházky, což sice není dost, ale tak co se dá dělat, až bude malej větší, tak můžem na celý dopoledne třeba, teď chodim tak na půl hodinky.
A holky pište, jsem zvědavá, co je nového
Odpovědět To se mi líbí0

Diskuze

Doporučujeme