Maminka.czDiskuzeTěhotenství a porod

Srpňátka 2013

Ahoj holky, je tu někdo, kdo má termín porodu v srpnu? Určitě se vás najde víc, tak prosím pište ať se podělíme o svoje štěstí.. mě vychází termín porodu na 7.8.2013, ale zatím jsem ještě u doktorky nebyla, jsem objednaná až na 28.12. tak se modlím aby bylo všechno v pořádku..
Celkem 535 odpovědí Zobrazit jako strom
Ahoj holky, tak se hlásím po první kontrole v porodnici.. dnes 37+2tt, odhad váhy miminka 3650g, ozvy, tlak a všechno ostatní v pořádku, otevřená jsem na 1 prst, takže se to už pomale chystá, tak uvidíme kdy to vypukne, doufám, že vydržím ještě tak týden a vyjde nám hezký srpnový datum <3
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky :) moc děkujeme za gratulace koukám jaké máte krásné pupíky..já už jsem si připadal hroch..dokonce se mi už na konci těhotenství dva dny před porodem udělali strie :) a jsem ráda,že už to mám v těhle vedrech za sebou..akorát tím,že Tobík nemá ještě 3 kila tak nemůžem ven ale snad brzo pujdem
Odpovědět To se mi líbí0
ahoj holky, máte krásná bříška já už bych tak chtěla aby to bylo za mnou.. už jsem zahájila přípravu na porod - každý den teplá vana, masáž hráze, masáž kotníků.. jediné k čemu se nemůžu odhodlat tak jsou dlouhé procházky, nějak na mě padl spánek a spím kdy to jen trošku jde.. do porodnice jsem objednaná na středu 24.7., tak uvidíme.. v pondělí 22.7. bude úplněk tak jsem zvědavá která z nás porodí furt si říkám vydržím to do srpna, ale popravdě už fakt čekat nechci... trošku se bojím, aby pak malej neměl třeba 4kg.. nechci přijít o to mrňavoučký mimuško.. kdyby Dušánek neustále nevyžadoval pozornost, tak ty poslední dny asi prospím
Odpovědět To se mi líbí0
Klárko moc moc gratuluju k Tobiáškovi,je fakt nádhernej,ať jeste zdraví a ať vás nezlobí i když podle toho co píšeš je to zlatíčko.

Holky vy máte tak hezký malý pupíky to já mám teda obr břicho a to malej podle ultrazvuku má teď kolem 3 kg,dneska jsem 37+6 a doufám že do konce týdne už porodim
Odpovědět To se mi líbí0
@Vendama Klárko gratuluju flower , Tobiášek je krásné miminko
Jinak holky, já jsem zatim přibrala 12kg, což není málo, ale lepší než 20 Jinak nejsme teda hlavičkou dolů, ale zadkem, ale doktor říkal, že se ještě může obrátit, tak si z toho nic nedělám. Posílám vám fotku (už potřetí, protože to nahrávání fakt skvěle funguje...) ze sponze, což je 2 týdny zpět
Odpovědět To se mi líbí0
Tak se snad už zadařilo a fotka se už vložila Tak to jsme my, dnes 34+1tt :-[
Odpovědět To se mi líbí0
Klárko moc gratuluji! flower flower A taky tak trochu tiše závidím, že už to máš za sebou a malý je tak zlaťoučký, my jsme u prvního taky bojovali se spaním i kojením, tak doufám, že teď to už bude všechno lepší! Ať vám chlapeček dělá jen samou radost, jste oba zdravý a užívej miminka, opravdu to strašně rychle utíká
Odpovědět To se mi líbí0
Klárko tak to moc moc moc GRATULUJI!! hlavně že jste oba zdraví!! Tobiášek je krásnej! To spinkání a kojení ti závidím, kéž by se mi to taky tak povedlo, jste úplně předpisoví.. já se s tím u Dušánka tak natrápila.. celý půlrok jsme hodinu spali a hodinu kojili, bylo to na zbláznění.. užívej si malinkatýho miminka, rychle to utíká.. já se taky už tak hrozně těším až bude Davídek na světě.. docela ti závidím, že už to máš za sebou.. tak hlavně ať vám hezky prospívá brouček < <3 flower
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky dlouho jsem tu nebyla asi jsem v špatné skupince protože Tobiášek už je na světě narodil se z ničeho nic minulý týden 36tt ve středu v 18:17 a měl 2,7kg a 48cm...domů jsme šli až včera protože byl den a noc v inkubátoru pod světýlkem kvuli žloutence a měl nizkou váhu ale teď už má 2,5kg a je to naše zlatíčko nejhodnější :) hezky 3 hodiny spinka pak 10-15min. kojíme a zase spinká :) porod byl prý na prvorodičku rychly... ráno jsem vstala šla na záchod a při čištění zubů mi praskla voda a pomalu ucházela.. tak jsem jela k dokotorovi ten ji potvrdil a jeli jsme do porodnice měla jsem kontrakce po 5 minutách od 11hod. až do 18hod. bylo to teda nekonečné..rodila jsem bez oblbováku a jen sem byla nastřihnutá na dva stehy :) tady na fotce už jsme doma :)
Odpovědět To se mi líbí0
Holky tak jak je to s těma pupíkama, zkuste některá přidat fotečku ať víme, že to nahrávání funguje.. děkuji
Odpovědět To se mi líbí0
Vendymo kouknu ještě do nastavení, ale holky tady už fotky vkládaly, takže to by mělo být v pořádku. Jediný co mě ještě napadá je, jestli nemáš moc velkou fotku, ono to bere max. velikost 5 MB. Pokud ti foťák fotí větší velikostí, což asi většina, tak si tu fotku otevři, přes pravé tlačítko by se to mělo dát upravit, nebo já upravuju přes F3, ale to asi záleží podle toho co máš v počítači za programy..
Odpovědět To se mi líbí0
Evulin mě se nedaří vložit foto, co dělám špatně?
Odpovědět To se mi líbí0
jo a těch strií si nevšímejte, to je všechno pozůstatek z prvního těhu.. tentokrát nepřibila ani jedna a celkově se mi dost zpravila kůže.. mám dost problémy s akné (v krvi mi doktorka našla zánět a nějak se to nedaří vyléčit), ale najednou se všechno ztratilo a mám obličej čistý jako nikdy..
Odpovědět To se mi líbí0
Jj, já to mám prostě všechno naopak.. v těhotenství hubnu a při kojení hrozně rychle přibírám.. u prvního těhu jsem přibrala necelých 7 kg a teď teda aktuálně 35+4tt a mám jen 3,5kg.. v úterý jsme byli na těhu fotkách, tak se na ně hrozně těším, ale budou asi až za měsíc.. jinak jsem se před chvílí blikla
Odpovědět To se mi líbí0
Evulin, ty jenom 3,5kg???? Já už skoro 12kg a připadnu si jak slon :'( Holky co kdyby jsme sem všechny hodili fotky těch našich pupků?
Odpovědět To se mi líbí0
já si taky vsázim na sebe ty se máš evulin jen 3,5 kg clamp já mám nahoře už 9 kg a dává mi to teda pěkně zabrat :-S
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky, jakpak se vám daří? já byla dneska na kontrole u doktorky, za poslední 3 týdny jsem opět nepřibrala ani dkg, takže od první kontroly za celý těhu celkem nahoře 3,5kg všechno je v pořádku tak mám radost, opět mikóza, takže už nevím po kolikáté jsem zase dostala čípky, plus mi dělali stěry kvůli streptokoku, tak příští týden si půjdu ve středu pro výsledky a pak už se objednám do porodnice, musím vybrat nějaký hezký datum, abych nebyla jako velká spousta mamin, která porodí v den první návštěvy porodnice, mě se to vlastně minule taky tak povedlo.. no jo, když oni tam dělají hemiltona na potkání.. ale třeba tentokrát ne jsem zvědavá která z vás porodí jako první, typovala bych to na Jarču, ale uvidíme, hlavně ať jde všechno tak jak má a pokud možno rychle <3
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj Jarčo, to jsou samé dobré zprávy, super < no jo, blíží se to rychle, já jsem ode dneška taky na mateřské a do termínu porodu mám 6 týdnů, ale taky tomu moc nevěřím, že vydržím tak dlouho, ale třeba prcek překvapí.. každopádně začínám být pořád unavená, už se fakt těším až bude prcek venku i když to bude náročné, nebudu se o něj muset už tak bát.. tašku mám pro jistotu sbalenou, ještě mi chybí pár drobností, chtěla bych si ještě nabalit pití, nějaký sušený ovoce pro dlouhou chvíli a převlečení pro tatínka, jinak mám asi fakt všechno..
Tento týden bude ještě náročnej, máme velkou rodinnou oslavu, 5 lidí slaví narozeniny a já budu péct 3 sladké dorty a jeden slaný, tak jsem zvědavá jak to dopadne, každopádně při představě velkého nákupu a pak stání v kuchyni a zdobení.. už nějak nemám ten správný elán :-S
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj děvčata dlouho jsem tu zas nebyla a těch příspěvků já už mám mateřskou taky zařízenou ještě musíme dojít s přítelem na matriku aby přiznal otcovství a pak už to snad bude všechno.Začínám už balit tašku přesně za měsíc bych už měla mít prcka u sebe ale mám takovej pocit že to bude dřív prdolka je v pořádku hlavičkou už dolů někdy mě připadá že už hledá cestu co mě provádí tak se mějte hezky a užívejte ještě poslední chvilky klidu
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky Vendymo, ty jsi tuším v podobné situaci jako já, jsi na rodičáku že? já nastupuju právě od 1.7 na mateřskou a mám to 6týdnů před porodem.. myslím, že katastrofálně pozdě to není a mělo by to projít, protože i když nastoupíš od 1.7., tak první dávky od sociálky dostaneš od srpna, takže teď spíš záleží na tom, když to hned dáš zaměstnavateli, aby ty papíry rychle poslal na sociálku.. ale samozřejmě pokud chceš mít klid, tak si to klidně nastav těch 6 týdnů před porodem, ono o žádné peníze nepříjdeš, tak či tak je mateřská tuším těch 28týdnů.. z pracáku kvůli ukončení rodičáku budou chtít potvrzení od sociálky o výši mateřské, které ti však sociálka vydá až tam bude mít všechny podklady od zaměstnavatele a mě dokonce sociálka řekla, že potvrzení pro ÚP mi potvrdí až v srpnu, až budou posílat tu první dávku, což se samozřejmě pracáku nelíbí, takže ti mi zase pošlou vyrozumění, že mi pozastavují dávky místo toho aby mi je ukončili.. prostě pakárna, jsem se s nima minulý týden pěkně dohadovala, ale ve finále to vyjde na stejno.. pracáku jde prostě o to, že když se nastupuje v průběhu měsíce (např. 7.7.), tak těch prvních 6 dní platí ještě pracák a od 7mého dne už sociálka, takže pracák ti dopočítá dávky podle toho co ti vyplatila sociálka.. pakárna fakt.. přitom když nastupuji 1.7. tak mi stejně už ÚP nic platit nebude, takže nějaký potvrzení je jim na nic.. ale tak co se tam s něma budu rozčilovat..
Klidně si nech napsat mateřskou od 1.7 a kdyby s tím byl nějaký problém, doktorka na gyndě ti obratem vytiskne papír s novým datem, třeba těch 6týdnů a ne 8 týdnů předem.. jí je to jedno, na to jsem se ptala..
Odpovědět To se mi líbí0

Diskuze

Doporučujeme