Maminka.czDiskuzeDěti a rodina

Střídavá péče

Dobrý den, můj syn-14 let- by si přál střídavou péči. Musel by ale střídat i školy. Bydlíme od otce cca 80km. Já s tím souhlasím, ale nevím jak otec. Může tuto variantu soud povolit? Děkuji
Celkem 5 odpovědí Zobrazit jako strom
Domnívám se, že střídání škol už dnes není možné, dříve snad ano. Jako učitelka a současně babička vnučky ve střídavé péči bych Vám tuto variantu nedoporučila. Vidím to jako neúměrnou zátěž pro dítě.
Odpovědět To se mi líbí0
Dobrý den, vše je o komunikaci a pokud všichni se střídavou péčí budete souhlasit, tak se vše dá v klidu realizovat. Soud tuto variantu povolí v případě, kdy oba rodiči souhlasí. Mám ve svém okolí několik případů střídavé péče a fungují dobře. Jen asi ty praktické věci, jako je dojíždění bude komplikovanější, ale opakuji, o všem se musí diskutovat:). Držím palce!
Odpovědět To se mi líbí0
Dobrý den, ano, může ji povolit. Děti se od 12 let mohou samy rozhodnout, jaké uspořádání po rozvodu chtějí, na sociálce a u soudu k tomu přihlédnou. Jediná potíž by mohla být se střídáním školy z toho důvodu, že každá škola je jinak daleko s výukou, která se školu od školy i mírně liší.
Odpovědět To se mi líbí0
@Žirafa Chtěla jsem pouze vědět, zda je tato varianta možná. Co si o tom myslím já, je teď vedlejší. A otec to prozatím opravdu neví. Pokud by tato varianta nebyla možná, byl by zklamaný. Nemusí se chodit k soudu jenom s myšlenkou uškodit. Nechci rozepisovat celý problém, protože to je pouze naše osobní věc. I tak děkuji.
Odpovědět To se mi líbí0
Myslíte, že je v zájmu vašeho syna, aby střídal školy 80 km od sebe? K čemu to podle vás bude dobré? A řešíte střídavou péči v situaci, kdy o tom otec ani neví?
Odpovědět To se mi líbí3


Horoskopy

Váhy Už nějakou dobu toužíte po jednom protějšku, který vám v mnoha ohledech imponuje. Pokud jste ho ještě…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Kryštof, Christopher, Krištof

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné