Maminka.czDiskuzeDěti a rodina

Střídavá péče

Rosta71 3. 9. 2017 13:21
Dobrý den, můj syn-14 let- by si přál střídavou péči. Musel by ale střídat i školy. Bydlíme od otce cca 80km. Já s tím souhlasím, ale nevím jak otec. Může tuto variantu soud povolit? Děkuji
Celkem 4 odpovědi Zobrazit jako strom
valentina22 14. 9. 2017 16:46
Dobrý den, vše je o komunikaci a pokud všichni se střídavou péčí budete souhlasit, tak se vše dá v klidu realizovat. Soud tuto variantu povolí v případě, kdy oba rodiči souhlasí. Mám ve svém okolí několik případů střídavé péče a fungují dobře. Jen asi ty praktické věci, jako je dojíždění bude komplikovanější, ale opakuji, o všem se musí diskutovat:). Držím palce!
Odpovědět To se mi líbí0
kajmanek01 12. 9. 2017 19:55
Dobrý den, ano, může ji povolit. Děti se od 12 let mohou samy rozhodnout, jaké uspořádání po rozvodu chtějí, na sociálce a u soudu k tomu přihlédnou. Jediná potíž by mohla být se střídáním školy z toho důvodu, že každá škola je jinak daleko s výukou, která se školu od školy i mírně liší.
Odpovědět To se mi líbí0
Rosta71 11. 9. 2017 7:44
@Žirafa Chtěla jsem pouze vědět, zda je tato varianta možná. Co si o tom myslím já, je teď vedlejší. A otec to prozatím opravdu neví. Pokud by tato varianta nebyla možná, byl by zklamaný. Nemusí se chodit k soudu jenom s myšlenkou uškodit. Nechci rozepisovat celý problém, protože to je pouze naše osobní věc. I tak děkuji.
Odpovědět To se mi líbí0
Žirafa 9. 9. 2017 23:15
Myslíte, že je v zájmu vašeho syna, aby střídal školy 80 km od sebe? K čemu to podle vás bude dobré? A řešíte střídavou péči v situaci, kdy o tom otec ani neví?
Odpovědět To se mi líbí3


Horoskopy

Blíženci Dráha Venuše je neklamným znamením toho, že vám život ukazuje tu lepší stránku. Zákonitě přijde…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Zdeňka, Zdenka, ZdenaRegistrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu