Maminka.czDiskuzePovídání jen tak

Syndrom dráždivého tračníku

Laskonka1 20. 11. 2017 21:14
Zdravím,hledala jsem tu diskuzi na toto téma, ale bohužel žádnou nedohledala. Dovolím si ji tedy založit a zeptat se vás na vaše osobní zkušenosti, případně někoho ve vašem okolí. Trpím dlouhodobě nepříjemnými bolestmi břicha, střídají se u mne zácpa s průjmy, často mne trápí nadýmání. Prošla jsem řadu vyšetření, ale zatím s žádným výsledkem. Při poslední návštěvě mne lékař naznačil, že by se mohlo jednat právě o IBS, tedy syndrom dráždivého tračníku. Ještě mne čeká nějaké další vyšetření, ale pokud by bylo i to negativní, bude tato diagnóza patrně potvrzena. Uvidíme, ale v každém případě už bych ráda věděla, na čem jsem, protože už jsem z toho opravdu zoufalá. Kdo tímto trpí, určitě mi dá zapravdu, že to není nic příjemného. Zkouším teď najít co nejvíce informací o této nemoci a budu ráda za každou vaši zkušenost, co vám pomáhá, ulevuje? Lékař mi i doporučil nějaká nová probiotika Biopron IB-Symbio s vlákninou, která by mi mohla pomoci. Začala jsem teď brát 2 sáčky denně, postupně prý mohu dávku snížit. Účinek se má dostavit tak po 14 dnech. Znáte nebo užíváte je někdo? Ráda bych znala i váš názor, jestli opravdu pomáhají. Předem děkuji za jakoukoli radu.
Celkem 7 odpovědí Zobrazit jako strom
Alaska 13. 6. 2018 21:16
Tak mě to začíná přesně naopak..zácpa a pak pořád průjem..v břiše se mi to pořád mele,vrčí a hýbe se...bolí to....je pak fakt šílený chodit do práce ...beru brufen na bolest někdy nezabere tak musím ty algifen kapky...zkus si někdy koupit v lékárně ten Biopron Forte..beru ho 3 dny ted a vyrazně se mi bolesti zlepšily.
Odpovědět To se mi líbí0
Stáňa 13. 6. 2018 16:55
@Alaska Já to mám tedy jinak. Nastoupí ostrá bolest, křeče a mega průjem. Teď už vím, že tomu u mě předchází ta panika, takže to tak nějak dokážu prodýchávat, ale stejně vím, že se musím dostat domů (do bezpeční - záchod, léky, postel, sprcha :-D ). Když je to z jídla, tak se nafoukne břicho, začne tlačit, hrozně kručet, ostrá bolest, průjem. To trvá několik hodin (2-5). V tuto dobu můžu jen ležet někde u záchodu, mám teploty, zimnice, klepu se. Musím si vzít Algifen, někdy i víckrát. Pak to začne odeznívat a já začnu být strašně unavená. Takže pak usnu a několik hodin spím. Pak zhruba týden bolí břicho (svaly) od těch křečí a střeva, mám zácpu. Beru probiotika, nasadím šetřící dietu, kterou většinou držím tak 2-3 týdny a pak mám na nějakou dobu klid.
Odpovědět To se mi líbí0
Alaska 13. 6. 2018 16:20
@Stáňa Děkuji za odpověd,je fajn vědět,že člověk není sám a má se s kým podělit o pocity.Já nikoho neznám v okolí kdo by to měl jako já :).Zajímalo by mě ,když ti začnou bolesti břicha jak dlouho ti to období trvá?Mě obvykle 1-2 měsíce,kdy nejde bolest zastavit,píchá mě po celém břiše,naštěstí to nejsou křeče a tak mohu tak nějak chodit do práce.A pak nějak bolesti odejdou a mám zase na chvíli klid..třeba 4 měsíce.
Odpovědět To se mi líbí0
Stáňa 13. 6. 2018 11:20
Ahoj. Já mám tuto diagnózu asi 5 let. První potíže se objevily už na střední škole asi ve druháku. V podstatě to samé, co zde popisují ostatní. Průjmy střídají zácpy, nadýmání. Když je zle, mám velké bolesti břicha, které utiší jen „koňská“ dávka Algifenu, z bolestí mám horečky a zimnice. Beru probiotika Vivomixx. Probiotika, o kterých píšeš, neznám. Období bolestí vystřídají období, kdy jsem úplně v klidu. Vzhledem k tomu, že jsem přišla na to, co u mě tyto stavy vyvolává, dokážu být i několik měsíců bez potíží. Často cestujeme, a protože jsem člověk, co má rád řád, není pro mě vybočení ze stereotypu úplně ideální. Takže vždy, když jsme na cestách, ozve se břicho. Když se děje něco nového, špatného, něco, co mě vykolejí nebo se mi (i na vnitřní úrovní vnímání) nelíbí a nevyhovuje mi, ozve se břicho. Někdy se ozve břicho i když jsem třeba v obchodě nebo na místě, kde není záchod. Prostě mě zachvátí panika, co kdybych zrovna potřebovala na záchod a sama si tím potíže přivolám. Už to vím, že to dělám a manžel to ví taky, takže vždy, když začnu mít paniku, chytne mě za ruku, objeme a vysvětlí mi, že se nic neděje, že se vše dá řešit. To mi strašně moc pomáhá. Uvědomit si, z čeho se to všechno děje (stres – od školy zkoušky, strach z cest, nové věci, nová práce…). No a pak samozřejmě nevhodná jídla, která vynechávám. U mě je to hroznové víno, rajčata, cibule, česnek, cola, olejovky. Držím nám palce, ať je nám co nejlépe!
Odpovědět To se mi líbí0
Alaska 12. 6. 2018 11:20
@Jana82 Ahoj, přidávám se do diskuze ,protože i já má diagnostiku dráždivého tračníku.Byla jsem na všech možných vyšetření i CT břicha,kde se nic nenašlo. Trpím bolestma břicha.Několik měscíců mám klidné období,kdy vše funguje jak má,ale pak zničeho nic příjdou právě bolesti břicha a trvá většinou 2 měsíce než to zase samo odezní.Ještě jsem nepřišla na to co je spouštěčem ,většinou to příjde nečekaně a tak i odezní.Lékařka mi doporučila užívat dlouhodobě Metaospazmyl ,ale nepříjde mi,že by to nějak pomáhalo.Na bolesti mám Algifenový kapky .Nyní jsem si koupila Biopron Forte,které by měly korigovat bolesti a stím spojené vyprazdnovaní.Zajímalo by mě jak vy řešíte bolesti břicha a co vám zabírá...
Odpovědět To se mi líbí0
jiný dortík 25. 4. 2018 9:19
I když budete vědět, že máte syndrom dráždivého trakčníku, moc vám to nepomůže, tedy, když soudím podle sebe. Na někoho to třeba působí, na mě ne. Cokoliv sním, do pár minut letím. V naší rodině to měla teta, moje máma i já, a z mého laického pohledu, všechny až po operaci žlučníku. Snad je to i stresová záležitost, žiju posledních 30 let jen ve stresu, nedostatek peněz, nevydařené vztahy, strach o svého jediného syna, i když nemám proč. Je to ve mně, ale na venek jsem klidný, vstřícný a vtipný člověk, to píši jen vám, protože hledáme původ a důvod, sama nevím. Samozřejmě by asi trochu pomohla nějaká dieta - zkoušet a zkoušet, ale abych pravdu řekla, už jsem z toho tak unavená, že nezkouším nic. Snad jen mi trochu pomáhá cola, že se to na chvíli zastaví - hodiny a ne minuty. Vám přeji, aby vám Symbio pomohlo, víc nevím.
Odpovědět To se mi líbí1
Jana82 24. 4. 2018 10:22
Ahoj,já tyhle problémy moc dobře znám.Mám IBS-syndrom dráždivého tračníku diagnostikovám již přes rok.Já mám tu formu s bolestmi břicha a častými průjmy.Objevují se hlavně poránu a nebo odpoledne.Z jídelníčku jsem vyřadila vše,co bylo pro mě utrpení a nepiju ani kafe a perlivé vody.Naopak piju zakysané mléčné výrobky.Já si kupuju v lékárně na doporučení doktora probiotickou kvasinku S.Boulardii,od Biopronu IB Symbio.Jako cítím zlepšení,ale vím,že tohle je běh na dlouhou trat a bude to chtít čas a trpělivost.U mě je jasný,že se mi to vždycky zhorší,když mám stresové období,to už na sobě prostě poznám,takže se snažím tohle omezovat,ale v dnešní době to není tak snadný.Tobě už tuto diagnozu potvrdili?
Odpovědět To se mi líbí0


Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu