Maminka.czDiskuze

RE: Syndrom dráždivého tračníku

Betys 14. 6. 2019 13:15:21
Ahoj!
Tak se přidávám do davu.
Taky mám IBS, potvrzeno gastroenterologem. Prošla jsem gastroskopii, kolonoskopii, odběry krve na intolerance. Po tom všem výsledek - IBS.
Dr mi doporučil duspatalin retard, vlákninu a probiotika + samozřejmě nesežrat cokoli, co mi přijde pod ruky. Duspatalin jsem vzdala (měla jsem pocit že nepomáhá), vlákninu a probitoika (biopron IB symbio +s.boulardii) beru denně.
Citlivá střeva mám od malička, ale! Do nějakého cca středoškolského věku to bylo v pohodě. Mohla jsem jíst cokoli vesměs (podotýkám že nejsem zastánce vyloženě mastných jídel, přehnaně kořeněná a pikantní nemám ráda). Na VŠ to v podstatě začalo. Průjmy. Nebylo to pořád ale sem tam ano. Po nástupu do práce ( učitelka MŠ, kde nemůžeš na WC kdykoliv potřebuješ a stresy k tomu) se to rozjelo na plný plyn. Pořád jsem si říkala, že jsou to jen virózy. V další školce se to stupňovalo tak, že už jsem pak byla jen na rýži, rohlíkách, sem tam dietní šunce a imodiu. Dolů šlo 10kg. Tam jsem si řekla dost! Ne, že by se mi nižší váha, kterou mi mimochodem chválili i rodiče dětí, nelíbila. Ale! Tohle přece není normální (to jsem stále ani netušila, že IBS existuje).
Po zjištění diagnózy mi dalo ještě docela dost úsilí zjistit, co to vlastně je, co to obnáší, co vlastně jíst a nejíst. Od doby co jsem se ráno po cestě do práce malém pos....v autobuse, mám blok cestovat. Vysvětlit všem okolo, tě některé věci fakt nesmím, je nemyslitelné. Jsem prostě hypochondr. Kamarády postupně ztrácím, protože si všichni myslí, že se jim vyhýbám. Jak mám někam jet, je mi zle. Do toho jsem potkala chlapa, který byl super, ale nikdy nic takového neřešil, protože dělal z domu. Takže z jeho strany nepochopení. Tohoto chlapa jsem si vzala, mám s ním dítě a stavíme dům. Ono to je hezké, mám rodinu, ale ty stresy občas (dočasně bydlíme s mými rodiči ve vícegeneračním domě) jsou děs. Říkám si, zda mi třeba potom nepomůže stěhování. A protože jsem na to fakt skoro sama, zkusím toto: NENAJDE SE TU NĚKDO, KDO MÁ IBS, BYDLÍ VE ZLÍNSKÉM KRAJI, A HLEDÁ SPŘÍZNĚNOU DUŠI, TAK JAKO JÁ? Bylo by super vědět, že tu někoho mám. Někoho, kdo naprosto ví, jak se cítím! Chce to vzájemnou podporu! Tak co, lidičky! ;) (Samozřejmě to může být jen virtuální, ale tak víte jak)
Betys
Přezdívka nebo jméno
Váš komentář
:-);-):-)):-D^^O:-):-];-]:D:laska::-*:oops:8-)8-D:sok::-\:/]:-<]:-D>:-(:grr::eh:-(:'(8-S:-l:kuk::hmm:8-P:-P:zelenac::-!:-|:tleskani:oboze:potichu:nenapadne:hm:sipka::!::?::napad::achjo::lol::pozor
Odeslat odpověď

Pravidla diskuzí na webu Maminka.cz

Zasláním příspěvku do diskuze souhlasíte s těmito pravidly:

  • Podmínky užívání služby informační společnosti
  • Informace o zpracování osobních údajů
  • Příspěvky se musí týkat tématu článku.
  • Příspěvky nesmí obsahovat vulgární výrazy a slovní útoky na jiné osoby.
  • Příspěvky nesmí poškozovat web Maminka.cz ani ostatní projekty provozovatele.
  • Je zakázáno vkládat do příspěvků nezákonný obsah včetně odkazů na stránky nabízející takový obsah.
  • Příspěvky nelze využívat k reklamě.
  • Příspěvky, které porušují pravidla diskuzí, budou odstraněny. Případně budou upraveny tak, aby neporušovaly pravidla diskuzí. V textu bude následně uvedeno, že příspěvky byly ze strany redakce upraveny.
  • Právo moderovat diskuze mají pouze vybraní zástupci provozovatele. Základní kontrola každého příspěvku probíhá ještě před jeho zveřejněním.
  • Maminka.cz je soukromý web a provozovatel má při řešení sporů, které se týkají příspěvků v diskuzích, vždy konečné slovo.
 

Diskuze

Doporučujeme