Maminka.czDiskuzePočetí

Syndrom PCO

Karoll 8. 1. 2010 21:37
Ahoj, před pár měsíci jsem se dozvěděla tuto diagnózu. Přirozenému otěhotnění dr. skoro nedávají šance. (Ale já doufám, že se někdy zadaří.) Máte někdo s tímto syndromem zkušenosti? Podařilo se Vám otěhotnět?
Celkem 2 odpovědi Zobrazit jako strom
Backler 13. 5. 2010 23:16
@LuTram Ahoj ;-) , já tuhle diagnozu zjistila předevčírem. Je mi 22 let, antikoncepci jsem začala užívat v 15-ti letech a vysadila ji v prosinci. Začaly mi vypadávat vlasy, problémy s akné, bolestivá a slabá menstruace........S přítelem bychom chtšli na podzim miminko, ale lékařka mi doporučila začít užívat HA, alespoň do srpna. S touhle diagnozou nemám žádné zkušenosti,c jen co jsem vyčetla na netu, tak to zní celkem nepříznivě....... :-(
Odpovědět To se mi líbí0
LuTram 11. 5. 2010 11:51
Ahoj, také jsem se dozvěděla před pár týdny, že mám syndrom PCO. Je zvláštní, že na to přišla až nová paní doktorka po několika letech trápení, kdy jsem lítala po doktorech a zjišťovala, proč menstuuji jednou za půl roku, když mám dobrej čas, tak jednou za čtvrt roku. Je mi 24, mestruuji od 13 let. Teprve když jsem přešla k nové paní doktorce, tak tenhle problém začala řešit od základu. Sama byla udivená, že se mnou nikdo nic nikdy neřešil. :-!
Teď se má věc podobně jako u Karoll. Šance na přirozené otěhotnění skoro žádná. Až budu chtít otěhotnět, tak jedině nasazení hormonální léčby, abych začala ovulovat a pokud by se ani tak nepodařilo, tak IVF.
Zatím s přítelem mimčo v plánu nemáme. Neberu ani hormonální antikoncepci, dáváme si jen pozor. Jen mám potíže s nepříjemným pocitem v podbřišku a s váhou. Nemůžu zhubnout ani deko a o pleti nemluvě.
Budu ráda, když se do diskuze přidají další maminky, nebo budoucí maminky, které mají podobné problémy. :-)
Odpovědět To se mi líbí0


Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu