Maminka.czDiskuzePovídání jen tak

Těhotenství - vztah ke svým rodičům

BORUVKA 27. 11. 2009 15:37
Ahojky děvčata, založila jsem tohle téma s velikými otazníčky, zda některá řešíte takovou situaci: horlivá maminka. Jsem novopečená těhulka 13 t.t. a mám z našeho cipíska velikou radost. Bude to můj první, ještě ty úplně pravé maminkovské pocity nemám, ale kamarádky říkaly, že to ještě přijde až se nám ten drobeček začne v bříšku hýbat a pak později. Pořád mám ale v sobě nedořešené pocity vzhledem ke svojí mamce. A cítím, že s tím potřebuji něco udělat. Minulý rok jsme se hodně ošklivě pohádaly (tedy spíše jsem psychicky neunesla mamky nesouhlas s mým výběrem způsobu léčby, který jsme se asi snažila až moc pozitivně doporučovat i mamce) a vybuchla jsem, no a pak hned brečela jak malá holka. Za poslední rok, kdy jsem se s mamkou stýkala tak jednou týdně se mi najednou začaly vybavovat různé metody z dětství, kterými mě mamka vedla až do docela pubertálního období a snad i přes něj vedla k nápravě (zlé fyzické tresty, bezový proutek, klečení, písemné tresty, občas padala i sproatá alova). Chybělo mi objetí, slova pochopení, soucit, empatie, přirozená důvěra ... Jenže já jsem se obrnila a mamku jsem měla moc ráda. Nedokázala jsem se vzepřít. s manželem jsme spolu deset let a teĎ budeme poprvé tatínek a maminka. Oba se moc těšíme. Snažila jsem se přiblížit se k manželovo rodičům, vždycky jsem tak trošku manželovi taťtku i mamku záviděla, o to víc když manžel vypráví jakým citlivým způsobem jeho rodiče své čtyři děti vychovávali. Moji rodiče se rozvedli, když mi bylo osmnáct a já se v té době vdala. Pořád nemohu najít způsob, jak se k mamce chovat. Po celých deset let se mamka postupně stahuje do sebe, a jejím smyslem je starost o dědečka. Jak bych v sobě mohla najít v sobě to dobré a z minulosti vytáhnout to hezk. Moje přání je vychovávat naše dětičky s láskou a svobodou? Mojhu to vůbec? máte děvčata, maminky některá nějakou podobnou zkušenost? prosím vás napište mi, jak jste vše zvládly. Moc díky Brusinka
Celkem 4 odpovědi Zobrazit jako strom
adhelaid 22. 2. 2010 15:36
Ahoj Brusinko! Já jsem na tom dost podobně. Mí rodiče se rozvedli, když mi byly 4 a s máminým novým přítelem jsem až do puberty vycházela docela dobře. Jenže máma se svým přítelem dost vysedávali po hospodách, já se starala o svou sestru a jim ten chlast asi začal lézt na mozek. Neříkám, že jsem byla hodné dítě, ale vždy jsem měla dobré známky, doma jsem se snažila pomáhat, sestru jsem vodila i do školky i ze školky... Jenže jsem nikam nesměla, a tak - jak se to stává - když mě někdy někam pustili, byla jsem jak utržená ze řetězu. Nakonec to dopadlo tak, že s máminým přítelem jsem asi dva roky vůbec nemluvila, vymýšlel si na mě hrozné věci a máma mu to věřila. Dopadlo to tak, že jsem doma neustále slyšela, jaký jsem hajzl, kurva, feťák a že chodím za školu. V patnácti letech jsem se složila a odstěhovala jsem se k tátovi a jeho rodině. Tam bylo všechno super, vycházeli jsme spolu moc hezky, až do té doby, než se i oni začali hádat a vedlo to k rozvodu. To už jsem ale byla starší a brala jsem to lépe. Důležité ale je, že s mámou jsem se od té doby vůbec nebavila, dvakrát jsme se potkali v Praze v MHD a ani jsme se nepozdravily... Moc mi ublížila a nechybí mi. Ale když jsem se teď rozhodla vdávat, napadlo mne, že zahodím hrdost a po šesti letech s ní navážu kontakt. Po příbuzenstvu jsem si na ní sehnala e-mail a pozvala jsem jí velmi slušně na svatbu. Tam sice přišla, ale od té doby mi zahlcuje e-mail vzkazy o tom, že jsem trapná, že jsem jí okradla o peníze (platila na mne alimenty), že mě stejně manžel neuživí a podobně. Musím říct, že mě překvapuje, kde se v ní bere tolik zloby, že mi píše takové dětinské mejly i po těch letech. Doteď mě mrzí, že jsem jí na tu svatbu zvala a hlavně ty nervy, které mě stálo to rozhodování, jestli tak mám vůbec učinit. Teď vím, že jsem se na to měla vykašlat a už mě nikdy nebude mrzet, že se s ní nevídám. Ale abych nevypadala jako nevděčnice, manželovy rodiče mám moc ráda a ohromně si jich vážím. Je to super rodina a nedám na ně dopustit!!!
Odpovědět To se mi líbí0
BORUVKA 30. 11. 2009 21:14
@ Děkuji ti moc za tvůj příběh. Celou dobu tak nějak cítím, že si to celé přeji jinak, .... Budu o tvých slovech hodně přemýšlet, ale už teď vím, že pro své děti chci babičky a dědečky <3 děkuji.
Odpovědět To se mi líbí0
30. 11. 2009 20:50
Ahoj Brusinko, četla jsem tvůj příspěvek a ráda byc se podělila o svůj zážitek. Moji rodiče se rozvedli v mých 14 letech a mamina si hned na to přivedla domů přítele. Měli jsem s ním všelijaký vztah, ale den před mojí svatbou mě fyzicky napadl a já se zařekla, že už mu nikdy neodpustím. Mamina se postavila na jeho stranu a já s ní nemluvila, nejezdila na návštěvy. Ale když jsem otěhotněla, uvědomila jsem si, že nechci své děti ochudit o babičku a vychovávat je v zlobě ke svým rodičům. Mamka se na vnouče hrozně těší a její přítel by rád odčinil, vše co udělal. Teď vidím, že manželství mámy a táty bylo hrozný a s přítelem si chtěla jen najít kousek svého štěstí. Tak proč jí za to trestat. Nahlížím na to tak, že jak uvidí naše děti, jak se chovám my ke svým rodičům, budou se chovat k nám. A třebaže tě maminka nehýčkala a občas ti i dala výprask, určitě tě miluje a vnoučátko bude přímo zbožňovat. Neupírej to sobě, mamce ani tomu malému. Tak se měj krásně a snad ti to trochu pomůže.
Odpovědět To se mi líbí0
hvezdicka 30. 11. 2009 18:21
ahoj zdravim všechny co si přečtou tyto řadky :-( milé zlaté jen si stěžujete na svoje mamky a vite vy jaké budete mamky ..pisu tyto řadky ..je mi smutno když slyšim pořad na maminky a staré lidi někdo jim řika smradlavé důchodce ,,, ja mam maminku moc rada a nikdy bych o ni nic špatného neřekla naše mamky se neměli jako my ony musleli prat pleny my nemusime mame se moc dobře tak na co nadavame ...když otěhotnime necha nas lekař doma moje maminka pracovala až do 8 měsicu a pak šla na meteřskou ... vic nebudu ani psat zeptejte se vašich maminek a babiček jak zkusili a měli také 10 dětí a všechny zdravé ale takova zloba jako je v nas nebyla :-\ zamyslete se nad sebou a mějte svoje mamky rady pa vaše hvězdička <3
Odpovědět To se mi líbí0


Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu