Maminka.czDiskuzeTěhotenství a porod

tehotenstvi a bydleni

maminka Michaela 9. 10. 2014 19:26
Jsme v polovine 4 mesice tehotenstvi. Pritel se se mnou rozesel a ja mam odejit z jeho bytu. Tak bych se chtela zeptat mam narok na nejaky prispevek na bydleni? Ale je to hacek jsem na neschopence. Nevim jestli to nejak nehraje nejakou roli. Jsem zoufala sama nemam sanci neco utahnout nejaka pomoc by se mi hodila Tak prosim poradte jestli to bude mozny jestli jako tehotna na neschopence mam narok na nejaky ten prispevek. Predem moc dekuji za odpoved
Celkem 2 odpovědi Zobrazit jako strom
Nikola 14. 10. 2014 10:52
Nárok na příspěvek na bydlení určitě máš, ale musíš mít v bytě trvalé bydliště a jen ty, pokud ho tam bude mít ještě někdo další, musíš dokazovat, že s Tebou nemá nic společného. Příspěvek ani nemá nic společného s tím, zda jsi nebo nejsi těhotná, je to jedna ze sociálních dávek. Musíš o tento příspěvek žádat každé 3 měsíce, donést nájemní smlouvu a pokud v ní není zahrnutá elektřina a plyn, tak musíš donést i výpisy z účtu, kde bude jasně vidět, že to hradíš. Tady je to hezky popsané: http://www.mesec.cz/mzdy-a-duchod/socialni-po... a tady si jeho výši snadno spočítáš: http://www.vyplata.cz/vypocty/vypocet-vyse-pris... . Tak hodně štěstí ;-)
Odpovědět To se mi líbí0
ferenc 13. 10. 2014 20:17
Tak samozřejmě,že máš nárok příspěvek na bydlení,tak jako každej,kdo se dostane do špatné finanční situace.Ten tvůj přítel je pěknej blb.Ty mu hodláš porodit potomka,to nejcennější co může žena muži dát a on tě vyhodí z bytu.To vůbec nechápu.A co si najít toho spravného chlapa i s kvartýrem? Chlapů co by chtěli ženskou a vůbec by jim nevadilo,že je těhotná je hafo.
Odpovědět To se mi líbí0


Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu