Maminka.czDiskuzeTěhotenství a porod

těhotenství a studium

Ahoj holky....založila jsem tuhle diskuzi, protože jsem sama v 9tt a ve třetím ročníku na VŠ....myslím si, že by bylo fain, vzájemně se podělit a zkušenosti...
Celkem 20 odpovědí Zobrazit jako strom
Ahoj, mě je 21 a studuji dálkově v 2.rocniku střední školu, jsem v 19tt a je to druhé miminko. Zvládat se to dá. Spolužačka rodila 28.12. a druhá poslední den v srpnu 2017 a to dělala 28.8 reparat z češtiny a angličtiny. Já jsem ze zdravotních důvodu zkazila první pololetí a to ani ředitel neví o těhotenství jen třídní učitel a přesto mi byla klasifikace prodloužená do 31.3. 2018 protože mám 2 N z eoonomi podniku a činnosti podniku a z praxe což je průšvih s tou praxí jelikož jsem předtím měla rodičovskou a kvůli praxi šla na 14 dní po rodičovské do práce.Takže mám jisté problémy, ale snažím se prokousat studiem i s miminkem a to i bez něho bych maturitou je taktak prolezla.
Odpovědět To se mi líbí0
@Slunicko111 Ahojky, no já teda nebyla úplně ve tvé situaci, ale pokud vím, tak po porodu dostaneš rodičovský příspěvek ve čtyřleté variantě a pak ohledně ostatních dávek záleží na tom, kde jsi trvale hlášená. Jstli pořád u rodičů a ti mají víc jak životní minimum proo všechny členy vaší domácnosti tak ti asi stát nic víc nedá, ale jestli jsi hlášená u přítele, tak určitě minimálně příspěvek na dítě dostaneš, ale víc ti poradí na ossz kam pode bydliště patříš. Já tedy zároveň při studiu i pracovala, než se mi malá narodila, ale zvládnout se to dá. Z mých zkušeností i ve škole. Studuje spousta maminek. A většinou ti všichni nějakým způsobem vyjdou vstříc. A finančně se to myslím dá také utáhnout. Když přítel pracuje...Největší zátěž na rozpočet je určitě výbavička než se malé narodí, ale to se dá pokupovat postupně a většinou se zapojí i babičky. A pak doduk malé kojíš tak máš výdaje jen s plenkama a postupně jak malé roste tak pořizuješ co potřebuješ. Já mám teď doma krásnou princeznu a je to ten největší poklad na světě.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky,potřebuju radu,nebo možná nějáké povzbuzení.Před 2 měsíci jsem se odstěhovala k příteli od rodičů,jelikož s nimi dlouho vůbec nevycházím.Je mi 20 a od září studuji první semestr na VŠPJ,dnes mi vyšel pozitivní těhotenský test,zítra jdu k lékaři,ale stále jsem na vážkách.Nevím zda si mimčo nechat nebo ne.Mít ho,je mé velké přání, ale nevím zda mi ve škole něják vyhoví se studiem.Přítel sivě vydělává,ale žijem od výplaty k výplatě,musíme finančně zajistit mé studium a ted přišla otázka miminka. Ani nevím na co mám nárok od státu,jakožto svobodná matka a ještě při studiu.Máte někdo takovou zkušenost? Předem děkuji za jakoukoli informaci.
Odpovědět To se mi líbí0
@Petra Fryčová když nám ho prozradíš?
Odpovědět To se mi líbí0
@Veronika20 Ahoj, spolužačka ze střední taky maturovala s pupíkem, a před dvěma týdny porodila,takže bych se toho nebála,ale jestli v listopadu dobereš,tak většnou chvíli trvá než se tělo po práškách vzpamatuje a jsi schopná otěhotnět,,,já otěhotněla asi někdy měsíc před maturou,a to jsem to ještě nevěděla,,,ale z vlastní zkušenosti vím, že je to dost na prd, protože ti po prázdninách nedaj ani podporu,jestli jsi už někde neodpracovala půl roku,a ani nic ze sociálky,to až po porodu,..ale ted mi řekli že až budu 8 týdnů před porodem mám zkusit zeptat se ve škole,jestli mám od ní nárok na placení peněžité pomoci v mateřství máte s tím zkušenosti?to by bylo super, my jsme na tom s přítelem bídně,pořád se dře jako zedník,dostane málo a víc než polovina jde na nájem :( ale mimčo určo uživíme, když po porodu dostanem mateřskou..
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky, ani nevíte jakou jste mi udělali touto diskuzí radost. Jsem vyučená a dodělávám si nástavbu. Teoreticky pokud vše dobř edopadne tak bych měla v květnu2010 maturovat. Je mi 20 a přítel je o 6 let starší. Oba cítíme že bychom miminko moc chtěli. Ale právě řeším tu otázku co se týče školy. Na konci listopadu dobírám prášky, takže pokud by se zadařilo hned tak by mi ten orod měl vyjít až po té matuře. Mám zdravotní problémy, proot nechci s miminkem moc otálet...co myslíte máme na to skočit nebo počkat až odmaturuju? KOukám, že tady jsou i mladší slečny než jsem já...jak to holky zvládáte?
Odpovědět To se mi líbí0
@Petra Fryčová Ahoj Petro, mě je 21, jsem 19+6, termín mám 2.4. Jak se cítíš? To už bys měla mít všechna důležitá vyšetření za sebou a teď už se jen těšit na miminko.. :-), víte už co čekáte? My snad kluka, uvidíme ;-). A jak to máš se školou? Zvládneš ji dokončit? Zatím hodně zdraví tobě i miminku..
Odpovědět To se mi líbí0
ahojky těhulky,koukám že tu jste všichni na vš a je vám kolem 20...ja končím tenhle rok účiliště a je mi 17 let.ale ráda bych si tu s vámi psala...termín porodu mám 20.března a teď jsem tedy ve 20tém týdnu...bydlím u českých budějovic tak kdyby tu byla nějaká těhulka a nebo maminka která by si chtěla popovídat tak mi napište,budu ráda... ;-)
Odpovědět To se mi líbí0
@kacka123 Ahojky..promiň že odepisuji až teď,ale nějak jsem úplně zapomněla na tuto stránku....jj já už jsem v 15 týdnu těhotenství :) škola mi individuaál navrhla sama.... řekla jsem jim že jsem těhotná... <3
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj maminky i ty nastávající. Studuji soukromou VŠ, jsem ve třetím ročníku a náš chlapeček by měl na svět vykouknout koncem března. Pokud uvažuji o přerušení studia, tak jen na jeden trimestr hned po jeho narození. Pak opět do školního procesu, ale naštěstí mě v tomto období budou čekat jen závěrečné zkoušky a obhajoba BP. Co se týče financí jsme na tom relativně dobře, partner pracuje v zahraničí. Ale i to má své nevýhody - domů jezdí jen na víkendy po 14 dnech a já jsem v Praze sama, rodiče máme oba ve východních Čechách. Původně jsme uvažovali že otěhotním až po promoci, mám z toho teď docela strach, ale stále věřím, že to zvládneme. Na druhou stranu jsem ráda, že ve mě náš chlapeček roste a cítím, že vše je jak má být.
Odpovědět To se mi líbí0
@kacka123 Ahoj Kačko, děkuji za reakci. Já si stále říkám, že bych do toho šla. Jenže pak mě opět přepadne ta racionální stránka, kdy mi říká, že bych měla počkat, že nemám žádnou praxi v oboru, nemám žádné penízky našetřené,abych mohla miminku co nejvíce dopřát. Prostě mám strašně moc dilemat, které mám pořád v hlavě. Ale cítím, že mi tělo přímo říká, že by chtělo mít vevnitř malé stvořeníčko. Hlavně je to složité, když po ulicích chodí strašně moc maminek s kočárkama a já se pořád dívám na miminka a čím dál víc si jej přeju. Přítel je o něco racionálnější, ale samozřejmě nedokáže se vcítit do mé situace, do mého těla a neslyší tak to volání a hlavně tikání hodinek nade mnou. Řeším to sice s kamarádkami, ale ty už mají praxi nebo velmi slušně vydělávající přítele. Říkala jsem si, že bychom to zkusili v červenci, ale nejsem si jistá, zda do té doby vydržím. Tak uvidíme. Měj se moc hezky a snad Ti to brzy vyjde a vše bude v pořádku
Odpovědět To se mi líbí0
@alien Ahojky ALIEN: já studuji první rok VOŠ a s přítelem se snažíme o mimčo. On je podnikatel, má doma dílnu, takže se špatně nemá, ale já žádný přísun nemám, brigádu jen občas ale spíše ne než jo, proto bych si ráda taky nějakou našla, třeba jen v krámě, něco co moho dělat když budu těhu. Jinak po finanční stránce mě zabezpečí do porodu přítel, pak dostanu porodné a následně budu pobírat rodičovský příspěvek, takže to bude snad pak v pohodě, nějaký přísun tu bude, a taky doufám v podpoře rodiny. Tak zatim hodně štěstí.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojte, já sice studuji poslední ročník VŠ a nejsem těhotná, ale hluboce o tom přemýšlím. Pořád jakoby nade mnou byly biologické hodiny a tikaly velmi pronikavě. Proto bych se Vás všech chtěla zeptat na Vaši finanční stránku. Já sama teď chodím na brigádu do firmy, ale jsem tam krátce. Přítel sice pracuje, ale platí hypotéku, takže několik tisíc jde bokem. Pořád přemýšlím, zda to finančně zvládnem, ale když si vzpomenu, že je daleko víc lidí, kteří mají méně peněz a zvládli to, tak mám hned mnoho energie do mimi. Ale pak zase začnu přemýšlet a jsem v koncích. Tk pokud máte nějaké rady atd., budu ráda za ně. Děkuju a všem přeji úspěšné snažení. :-)
Odpovědět To se mi líbí0
@Nora Ahojky to jsem ráda že tu je taky někdo mého věku, mě je taky 20 let. Já už studuji VOŠ a s přítelem mimčo teprve plánujem, ale doufáme, že se to povede co nejdříve. Taky tak trošku doufám že mi pak dají individuální plán. A ty už těhotná jsi? Tak hodně štěstí. Zatím pá Hezký den
Odpovědět To se mi líbí1
ahojky holky ;-) mě je 20let a dala jsem se znovu do studia střední školy... mám zdrávku,ale nějak jsem chtěla něco jiného..studuji sociální péči a dali mi individuál,takže naštěstí přerušovat nemusím :-)
Odpovědět To se mi líbí0
@griet tak to mas vyhodu, od kvetna do zari budes mit prazdniny a cas mimi vypiplat a vyhrabat se z nejhorsiho...mne rekli ze individual nejde, takze jsem v kvetnu skoncila rocnik, ted v listopadu porodim a pak se uvidi, zda se vratim naplno, nebo na to kombinovany...
Odpovědět To se mi líbí0
ahojky já taky nebudu studium přerušovat, ikdyž teď je to takový nahnutý, nějak to školu nevzládám a to ještě mimi nečekám,no uvidím jak to půjde, myslim že bych mohla zažádat o individuální plán, na té mé škole to jde, ale jestli to platí i na těhotenství tak to nevim, to se pak dozvím. S přítelem se začnem snažit o mimčo za 14 dní, tak mi držte palečky, ať máme štěstí a povede se nám to co nejdříve. Tak se zatím mějte hezký večer
Odpovědět To se mi líbí0
No já zatím o přerušení studia neuvažuji...teda pokud by se mi neměli narodit třeba dvojčátka ;-) to bych asi přerušila na rok...alemyslím, žejinak by se tomělo dát zvládnout...rodit bychmělaaž v květnu :-)
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj, ja jsem kvuli tehu prerusila, v zari uz jsem nenastoupila..rodit budu ted v listopadu, za rok se chci vratit a pokracovat, nejspis prejdu na kombinovane studium...ukoly se daji delat doma pri mimi a jednou za mesic malou nekdo pohlida a ja pujdu na prednasky...
Odpovědět To se mi líbí0
ahojky GRIET, to je dobře, že jsi tuto diskusi zasložila, jsem ráda a ostatní budou určitě taky. Já také studuji zatím první ročník Vyšší odborné školy.S přítelem plánujem co nejdřív mimčo. Tak jsem zvědavá jak budu školu zvládat, ale věřím tomu, že to snad nebudu problém. Myslím si že bych si mohla dát Individuální plán, že to snad půjde, no uvidíme. Jinak mi je 20 let. Tak zatím a těším se na další příspěvky. :-[
Odpovědět To se mi líbí0


Horoskopy

Ryby Naplánovali jste si pracovní víkend, stejně je domácí atmosféra nesnesitelná. Doufáte, že se najde…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Sarah, Doubravka, Marius

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu