Maminka.czDiskuzeTěhotenství a porod

Těhulky 2010

Ahoj holky maminky a snažilky Tak i já se po třech letech boje můžu přidat mezi těhulky moc by chtěla aby nás takových bylo co nejvíc a tak zakládám dizkuzi kde prosím každou z vás o radu příběh nebo zkušenosti :o) je to třetí den co jsem zjistila po úspěšném IUI (INSEMINACI) že čekáme miminko a pořád tomu nemůžu uvěřit trvalo nám dlouho než jsme to dokázali a je to tady konečně jsem slyšela z telefonu ano jste těhotná je to pro mě všechno nové tak mám první dotaz v noci mě moc bolelo břicho dokonce mě to i vzbudilo máte někdo podobne zkušenosti ze začátkem těhotenství??
Celkem 95 odpovědí Zobrazit jako strom
ahoj chtěla jsem se zeptat jestli si kupujete přebalovací pult s vaničkou, nebo zvlášt???? díky
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky, mno já při prvním jsem brála vitamíny každý den a kluk měl 3590g 50cm, což si myslím že na kluka akorád, teď čekám (už za týden < ) holčinu, vitaminy jsem brávala tak nějak 3x týdně a zatím nám řekli že má 2800g +-..tak nevím..možná že to má vliv..ale holky bývaji vždy menší..nebo většina
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky,já beru taky calibrum.Dr mě řekl at je beru obden.Já čekám dvojčata,tak se velikosti dětí nebojím.
Odpovědět To se mi líbí0
@b.petka Díky :) tak to si je budu brát jen někdy, už jich mám nakoupených moc, ještě tak na 6. měsíců a ted jsem v 5.měsíci.
Odpovědět To se mi líbí0
@19ewicka Ahojky já se ptala v lékárně jestli je lepší brát vitamíny a paní mi říkala, že když se berou vitamíny v tabletách a přírodní vitamíny z potravy tak se můžu převitamínovatatd... a to může mít za následek právě velikost plodu. Takže první 3 měsíce jsem brala kyselinu listovou v tabletách a pokud jsem měla třeba ten den špenát tak jsem si prostě vitamín nevzala a měla jsem ho v přírodní formě. Kyselinu listovou od 3 měs. neberu, ale snažím si hlídat ať mám vše v přírodní formě.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj všichni :) chci se zeptat jaké máte zkušenosti s vitamínama CALIBRUM MAMI, slyšela jsem že je nemám brát, že pak budu mít velké mimčo 4kg, tak by mě zajímalo jestli je to pravda.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahooojky,tak mám dnešní kontrolu za sebou.Čípek se nám opět trochu zkrátil,ale holky hlavičkama nenaléhaj,tak mě nechala ještě týden doma.Tak jsem moc ráda.Aspoň ještě něco stihnu dokoupit mějte se hezky a papa
Odpovědět To se mi líbí0
@p.o.r.t.a Ahojky,já jsem už po třetí těhotná a vždy mám rizikové těhotenství.Od třetího měsíce mám stahy dělohy,nebo bolesti v podbřišku.Doktor mě dává magnézium a vždy mě to pomáhá.Je prodejný a neuškodí,zkuste ho třeba se to zlepší.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky jsem v 7 měsíci a mám každý den bolesti v podbříšku. Nevím jestli je to normální ale zčalo to až teď posledních 14 dní. Jdu sice příští týden na kontrolu ale doktorka není moc výřečná.Minulou kontrolu jen koukla jestli malé tluče srdíčko a jen zapisovala a bez řečí mě pustila domů.Tak ani nevím když se ji zeptám jestli to bude řešit nebo mi to vysvětlí. Nemá někdo něco podobnýho??Díky za odpovědi
Odpovědět To se mi líbí0
@Žirafinka Jee ahojky me je taky 19 a sem dneska 18+3tt. ja se porodu zas tak moc nebojim.ani nevim proc.budu mit u sebe po celou dobu pritele takze mozna i to me uklidnuje.ale samozrejme jako kazda tehulka z toho mam taky strach jen si to tak nepripoustim a doufam ze bude vse v poradku..
Odpovědět To se mi líbí0
@bilalilie Teda, držím palečky,at všechno jde dobře a jste oba v pohodě. určitě nám dej vědět jaké máš doma nové krásné miminko! Pá
Odpovědět To se mi líbí0
@Žirafinka Tak mě zas ted teší,že nejsem sama! Já se furt chlácholim,že to nebude tak hrozné a hlavně se to snažím dát tu myšlenku do pozadí,dokud to nebude nevyhnutelně aktuální... Každopádně jsem odmítla i návštěvu předporodního kurzu,pač si myslím,že bych to asi neustála... :-S Doufám,že se ten strach zmenší! Držím palečky at strach pomine a věřím,že si pak napíšem,že to nebylo tak hrozné!
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky všem, krásně si tu člověk počte a hned je mu líp. S manželem si tolik nepopovídám, příjde utahaný z práce a chce odpočívat a já bych si tuze povídala a navíc ho ty moje "starosti" nějak moc nezajímají Zítra mám termín porodu, čekám druhé mimčo - chlapečka, mám doma 4-letou treperendu, slavila narozky teď 9.6. Naštěstí nám to nevyšlo na stejný den, ikdyž to hrozilo. Měla jsem tzv. poslíčky, ale podle MUDr. to na porod vůbec nevypadá, hlavička sice hodně naléhá, ale ne natolik na čípek, aby se "spustil" porod. U prvního těhot. jsem taky přenášela (7dní), taky úplně ten stejný případ, kdy hlavička naléhala, ale s čípkem to ani nehlo..... :-X Otvírala jsem se 3dny :-S a to mi ze začátku doktor pomohl rukou a otevřel mě na 3cm, ale porod samotný mi netrval ani 10 minut (rodila jsem na 7cm otevřená). Tak jsem zvědavá, jak to všechno ještě dopadne.
Už jsem študovala na netu rady maminek i odborníků, jak krapet pomoct k tomu porodu a docela zajímavé rady. Ikdyž mě u prvního mimča vůbec nic nepomohlo. Dlouhé procházky, mytí oken, láska s manželem a kdesi cosi.... Prostě jak to mimčo nechce, tak nechce.....
Tak držím všem pěstičky a palečky, ať vám vše dopadne dobře a máte hodné krásné zdravé miminko....
Odpovědět To se mi líbí0
@nikysák ahojík.. jsme na tom podobně jen já jsem v 16 týdnu a jemi 19 let .. a z porodu mám největší strach jako nikdy z ničeho,uplně denně mě to provází,myslela jsem že už jsem snad sama kdo se toho tak bojí :-S ..papa
Odpovědět To se mi líbí0
@musculilus.M Jejda držím palečky ať holky ještě počkají 4 týdny jinak ať to dobře dopadne hlavně =-O
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj těhule,jak se tady všichni máte a zvládáte ty nesnesitelný vedra?Já ze začátku celkem v pohodě,ale potom mi začali natejkat nohy a ruce,takže prstýnky dolu a připadá mi,že místo nohou mám ploutve.Hrůza!Už ani nevím,kde mám kotníky. Dneska jsem byla v poradně a jedinou dobrou zprávičku mám tu,že holky už jsou hlavičkama dolů,takže by byla paráda,kdyby tak zůstali a já mohla rodit přirozeně Jinak jsem pořád otevřená a začal se mi zkracovat čípek.Bolí mě v podbřišku a doktorka říkala,že to je tím,že se mi roztahujou porodní cesty.Takže v pondělí další kontrola a když se to o malinkato zhorší,tak už mě čeká nástup do nemocnice a zůstanu tam až do porodu :'( A já bych potřebovala udělat ještě tolik věcí než se to narodí.Tak mám na to týden a budu to muset všechno stihnout Aspoň,že už nám chybí jenom maličkosti.Vypráno a vyžehlíno mám.Teď v pátek jsem kupovala tetra plíny a ty už mi chybí jenom vyžehlit.Postýlky jsou natřený na bílo,takže je jenom složit a povlíknout a chybí mi došít mantinel do druhý postýlky,ale to už je hotový za chvilku.Hlavně ať tam holky zůstanou co nejdéle.Dneska jsme 29+3tt.,takže už jenom čtyři týdnu a můžu rodit v normální porodnici
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky! Já jsem v 25.týdnu, všechno je v pohodě,dosud žádný problémy,jen ta náladovost mě už celkem ubíjí! Možná je to brzy,ale už ted začínám mít depku z porodu,do kterého se mi fakt nechce a bojím se,že se ten strach bude stupńovat... Je mi 20let a kolem mě nikdo miminka neřeší,takže si nemám komu postěžovat,kdo by to pochopil... Až jsem přišla tady na diskuse! Ráda se připojím mezi lidičky,co řeší stejné věcičky!
Odpovědět To se mi líbí0
@Terezzz Ahojky, noční buzení,to také znám. My ještě nic nakoupeného nemáme a jsem taky v 25.týdnu a je mi 20let... takže jsem včera přítele donutila,že zítra půjdeme konečně nakupovat a mě se snad uleví,že už něco máme! Tak držím palečky,at je vše s mimi dél v pohodě! M.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky! Já jsem v 25.týdnu, všechno je v pohodě,dosud žádný problémy,jen ta náladovost mě už celkem ubíjí! Možná je to brzy,ale už ted začínám mít depku z porodu,do kterého se mi fakt nechce a bojím se,že se ten strach bude stupńovat... Je mi 20let a kolem mě nikdo miminka neřeší,takže si nemám komu postěžovat,kdo by to pochopil... Až jsem přišla tady na diskuse! Ráda se připojím mezi lidičky,co řeší stejné věcičky!
Odpovědět To se mi líbí0
@majkalenka ahojky holky,
mě je taky 23, ale jsem těhotná po druhé. Mám doma už 4 letou rošťandu Momentálně jsem ve 33tt a termín mám 10.srpna, tak jsem zvědavá Jinak co jste se tu bavily o strachu, taky se bojím předčasného porodu =-O Zatím je všechno v pořádku, ale malej je otočený obráceně, tzn. koncem pánevním. Gynekolg mi řekl, že ať se snažím, aby se otočil jinak porod koncem pánevním je možný, ale většinou volí variantu císařského řezu :'( Bojím, bojím... :'( Doporučil mi, ať dělám cviky ve stylu kočičího hřbetu, že jim je to nepříjemné, ale otočí se, tak se snažím, ale bříško je velké a moc to nejde :'( Chjo, zavidím maminkám, co to mají za sebou Jinak všechny těhulky zdravím <
Odpovědět To se mi líbí0

Diskuze

Doporučujeme