Maminka.czDiskuzeTěhotenství a porod

Těhulky 2010

Ahoj holky maminky a snažilky Tak i já se po třech letech boje můžu přidat mezi těhulky moc by chtěla aby nás takových bylo co nejvíc a tak zakládám dizkuzi kde prosím každou z vás o radu příběh nebo zkušenosti :o) je to třetí den co jsem zjistila po úspěšném IUI (INSEMINACI) že čekáme miminko a pořád tomu nemůžu uvěřit trvalo nám dlouho než jsme to dokázali a je to tady konečně jsem slyšela z telefonu ano jste těhotná je to pro mě všechno nové tak mám první dotaz v noci mě moc bolelo břicho dokonce mě to i vzbudilo máte někdo podobne zkušenosti ze začátkem těhotenství??
Celkem 95 odpovědí Zobrazit jako strom
@euchenie Jééé to je hezky,že čekáte dvojčátka.My taky Vůbec se nemusíš bát.Jsem ve 27tt a holčičky se mají parádně.Váhu mají jako kdyby byla každá v jednom bříšku.A zatím vše probíhá tak jak má.Akorát už jsem asi měsíc otevřená na jeden prst (ale to mají i maminky co čekají jedno miminko,takže nic co by postihovalo pouze maminky s dvojčátky),takže musím převážně ležet a nenamáhat se,tak dělám hají jak jen to jde.Sice mě to moc nebaví,ale co bych pro zdraví miminek neudělala.A jsou dvouvaječný nebo jednovaječný? Já už se teď jenom modlím,abych mohla zůstat doma co nejdéle a nemusela kvůli tomu do nemocnice a aby se holky otočili obě hlavičkama dolů a já mohla rodit přirozeně A jak se cítíš?
Odpovědět To se mi líbí0
@b.petka Ahoj holky tak jak se dneska mate?? me dneska napadla materska tak o ni premyslim jsem totiz doma uz treti rok drak nechtel abych pracovala takze delam jen u svagrove v salonu ale ne na smlouvu tak ted premyslim jestli ja mam narok vubec na materskou a pridavky a tak socialku si neplatim takze vazne nevim =-O slysela jsem ze mi ji daji jen kdyz jsem pul roku zamestanana tak me napadlo se z5tne zamestnat u nas ve firme nebo si zalozit zivnostak tak nevim poradite nekdo??moc dekuju
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj těhulky.Já jsem 10 t těhotná,taky nám to trvalo dlouho,než se to podařilo.Větší radost jsme měli,když mě doktor našel mimča dvě. Mám strach,abych to zvládla,protože obě předchozí těhotenství byla riziková a ted,když tam jsou dvě,mám strach.Jestli máte někdo nějakou radu a zkušenosti s těhotenstvím dvojčat,budu ráda,když mě poradíte,nebo uklidníte. :-[
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj maminky budoucí,blahopřeji k těhotenství všem.My jsme s manželem podstoupily umělé oplodnění,takže vím jakou radost jsi měla tessmi1 radost,když jsi zjistila dvě čárečky na testu.Já si pamatuju sebe.Nemohla jsem tomu uvěřit a když si to tak vezmu,tak teď jsem 26+2tt a ještě pořád jsem si to neuvědomila A ještě k tomu,když mi pani doktorka řekla,že tam jsou dvě chtěli jsme pouze jedno,ale povedlo se nám hned napoprvé a hned se chytly obě dvě embria.Měli jsme opravdu veliké štěstí.Mě ze začátku bolelo v podbřišku dost často,ale byly to takový ty menstruační bolesti,ale to je tím,že se děloha roztahuje,ale před ukončením třetího měsíce mi to odeznělo.Teď už mám spíše problémy s tím jak spinkat.Bříško roste a na zádech nemůžu spát a na břiše už vůbec ne a na boku se mi taky špatně spí,protože jakmile si lehnu na bok a pokrčím nohy,tak se jim to nelíbí a začnou pěkně kopat Ale tohle všechno si taky užijete Jinak špatně mi bylo do konce čtvrtého měsíce a festově.Nemohla jsem ani cítit smažený nebo vývary.Na uzeniny jsem se nemohl ani podívat bez toho,aniž by se mi nezvedal žaludek.Ale potom mávnutí kouzelného proutku a všechno se vrátilo do normálu.Chutě žádný nemám.Ale za to si užívám pálení žáhy po všem sladkým a dokonce musím papat i pečivo z druhého dne.Jakmile si dám čerství rohlík,tak ta žáhá je nesnesitelná.A nikdy před tím jsem s tím problémy neměla.Takže bez Rennie neudělám ani krok.Ten těhulky můžou Teď už měsíc jsem otevřená na 2cm,tak už musím jenom ležet s nožkama nahoře,aby tam holčičky vydrželi co nejdéle a já nemusela jít do nemocnice.Ale to je tím,že tam mám prostě dva mimísky.Ve čtvrtek mě čeká test na cukrovku :-$ tam se pije šíleně přeslazený pití a na lačnej žaludek,tak jsem zvědavá jak to vydržím Vám přeji,aby jsme měli bezproblémové těhotenství a mohli si ho pořádně užívat,protože je to krásný pocit.Ze začátku Vám to možná nepřijde,ale až začnete cítit pohyby,tak je to nepopsatelně krásný pocit.A až potom si naplno uvědomíte,že v sobě nosíte další život.který Vám dává o sobě pořádně vědět <3
Odpovědět To se mi líbí0
@tessmi1 Hlavní je, že to vyšlo < kdo si počká ten se dočká hlavně se teď opatrovat
Odpovědět To se mi líbí0
@b.petka Ahojky jj me je taky 25 ale museli jsme tomu trosku pomoct ale co za ten pocit co dneska mame to stoji
Odpovědět To se mi líbí0
@b.petka Omlouvám se nějak se mi to seklo tak tu je příspěvek 2x
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky tak to gratuluji, já jsem na tom byla uplně stejně snažily jsme se 3 roky, ale jelikož jsme tomu dávaly volný průběh (asi bych to řešila v pokročilejším věku je mi 25) snažila jsem se na to prostě nemyslet tak jsem žádný takový zákrok nepodstoupila. Měla jsem problémy v práci a když mě konečně propustily, tak jsem si našla klidnější zaměstnání a nakonec to vyšlo z ničeho nic.Teď jsem již ve 13tt už nemám žádné nevolnosti, bolesti v podbřišku již také ustoupily, ale pokud nekrvácíte tak ty bolesti jsou normální. Hlavně se opatrujte a odpočívejte zatím papa a hezké těhulkování
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky tak to gratuluji, já jsem na tom byla uplně stejně snažily jsme se 3 roky, ale jelikož jsme tomu dávaly volný průběh (asi bych to řešila v pokročilejším věku je mi 25) snažila jsem se na to prostě nemyslet tak jsem žádný takový zákrok nepodstoupila. Měla jsem problémy v práci a když mě konečně propustily, tak jsem si našla klidnější zaměstnání a nakonec to vyšlo z ničeho nic.Teď jsem již ve 13tt už nemám žádné nevolnosti, bolesti v podbřišku již také ustoupily, ale pokud nekrvácíte tak ty bolesti jsou normální. Hlavně se opatrujte a odpočívejte zatím papa a hezké těhulkování
Odpovědět To se mi líbí0
@:o) Jojo nase mimi je prvni a bylo v planu.vysadila sem prasky a bylo to. jinak me je 19 a memu priteli 22 takze budeme pomerne mladi rodice ale na mrnouska se oba uz moc tesime..spatne mi nikdy nebylo ale ze zacatku tehu sem casto melo zaludek jako na vode.. ale ted uz si to jen a jen uzivame..urcite budes mit taky vse v poradku a preju ti at ti neni vubec spatne..
Odpovědět To se mi líbí0
@Marčela jsem nebyla prihlasena koukam az ted hihihi
Odpovědět To se mi líbí0
@Marčela Ahoj Marcelko :o) moc dekuju jsem rada ze to tady muzu cist bolesti jsou snesitelne mela jsem to jen dvakrat a nastesti nekrvacim takze se mi ulevilo ja uz bych plasila :-[ njn to je tim ze to miminko je vytouzene < a jak je tobe??cekas prvni mimi??
Odpovědět To se mi líbí0
@A55@email.cz prosim o tykani ja jsem ofrknice ofrkni tak taky tykam moc Ti gratuluji k miminku uplne malinkatemu to musi byt uzasny ja uz se tak tesim az budu vozit,kazdopadne moc dekuji za radu vazne se mi ulevilo, me babicka vylozila v kartach ze budu mit v 25ceti chlapecka tak jedno ji vyslo uvidime co s tim druhym
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky tak to ti gratuluju. ja uz sem dneska 14+7tt.a stemi bolestmi si nedelej hlavu.miminko se ti tam musi poradet zabydlet tak to obcas trochu boli.ja to mela taky tak.pokud jsou ty bolesti tak nejak v norme tak je to v poho ale pokud by si dostala opravdu krece a nedejboze zacala krvacet tak nevahej a jed k doktorce..ale urco bude vse v poradku..ten prvni trimestr je nejtezsi. ale zbytecne se moc nenervuj .kdyz budes v pohode ty tak miminko taky..
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky , tak já už jsem maminka. Rodila jsem 7.5 , máme chlapečka Lukáška.Předem bych chtěla říci : GRATULUJI !!!!! < < < < k těhotentsví
Já jsem otěhotněla neplánovaně , k mojí dr. mě dovedly bolesti v podbříšku. menstruace mi už blbla několik měsíců , takže jsem se nevzrušovala , když jsem to v srpnu nedostala. No a v září jsem tedy šla k mojí dr. , že mám asi nějaký zánět , když mě pořád pobolívá v podbříšku. A ona mi oznámila tu krásnou novinu <3
Takže v raném stadiu těhot. je to normální , že pobolívá podbříšek , pokud nekrvácíte ,tak je to O.K.Ono , než se tam mimi "uhnízdí" , tak to pobolívá. Chtěla bych Vám jenom říct , aby jste byla na sebe velmi opatrná , ten I.trimestr (ty první 3.měsíce) NEJVIC!!! A kdyby jste měla nějaké obavy , tak jít hned k dr. Oni jsou tu pro nás , tak co.A budete klidnější.Já jsem měla celkem bezproblémové těhot.
Takže maminko , držte se a ! Šetřete se , je to důležité.Držím palčeky , aby to vše dobře dopadlo.
Odpovědět To se mi líbí0

Diskuze

Doporučujeme