Maminka.czDiskuzeTěhotenství a porod

Těhulky a prasečí chřipka....co vy na to??

benjijka 24. 11. 2009 16:40
Ahojky maminky... jsem už také těhulka a tak si říkám jedno.... co dělat když nedejbože dostanu prasečí chřipku... má s tím někdo zkušenosti????
Celkem 20 odpovědí Zobrazit jako strom
doporučení 4. 12. 2009 12:52
@Bren Maminky by neměly nosit dětem ze supermarketu bakterie a viry,které tam nachytají od rukojeti vozíku a přenesou na všechno zboží které donesou domů.Na www.cartcover.eu je recept proti tomuto jevu a v dokumentech článek analytika léč.péče o této nové chřipce.
Odpovědět To se mi líbí0
Bren 29. 11. 2009 11:30
Akuna: ahojky, nemyslím, že to podceňujeme. A je moc dobře, že to nepodceňuješ ty, protože jako alergik a astmatik máš plné právo se obávat a děláš moc dobře, že sedíš spíše doma a chceš se nechat naočkovat. To je podle mě pro tebe menší zlo, než tu chřipku doopravdy dostat. Naproti tomu já coby nealergik s docela dobrým dýcháním pokládám za větší zlo do sebe ládovat nějaké očkovací látky, než dodržovat základní preventivní opatření a myslet pozitivně - jak už jsem napsala, chřipku jsem nikdy neměla. Do obchodů chodím, do města taky, ale nepřeháním to a snažím se do veřejných prostor chodit v čase, kdy je tam nejméně lidí - třeba do knihovny dopoledne, do supermarketu třeba v úterý večer atd. Zase se bojím, že seděním doma bych té imunitě nijak nepomohla. Přeji všem šťastné těhotenství bez virů. ;-)
Odpovědět To se mi líbí0
benjijka 29. 11. 2009 9:50
@akuna :AKUNA:
ahojky. .:.-) moc děkuji že jsi sem napsala.... asi jsi mi otevřela oči jak jsi napsala že chodí nakupovat manžel.... je mi jasné, že to není sranda...
Jsem v prvním trimestru a proto bych se asi také měla šetřit a nechodit moc mezi lidi,viď? Jsem neskutečně společenský člověk, nákupy jsem dělala každý den... ale asi bude lepší to omezit, viď?
Budu moc ráda když zase písneš... AHoj a držte se!! ;-)
Odpovědět To se mi líbí0
akuna 28. 11. 2009 23:09
Ahoj maminy, myslím, že to docela podceňujete.Dostala jsem pozvánku na očkování a řeknu Vám, že to není žádná sranda se rozhodnou ze dne na den :(, ale jelikož jsem alergička a astmatička tak jsem šla a modlila se O<img alt=" class="smiley" src="/Client.Images/Smileys/42.gif" /> . Doktor jen prohodil, že je problém se štítky a že neočkuje! Byl to hrozný týden a čekám na zavolání až se to vyřeší. Nakupovat chodí pouze manžel a s dvouletým synem chodím na procházky pouze za město. Bohužel, teď jsme celý týden zavření doma - měl horečku a kašel. Nemáme to moc jednoduchý a nikdo nám nedá víc info než je v telce.
Držte se a opatrujte :-)
Odpovědět To se mi líbí0
benjijka 28. 11. 2009 21:56
Ahoj maminky .-)
mám prosbičku... chodíte ven?? myslím např. do supermarketu kde je mnoho lidí?? Přítel mě nechce pouštět - prý abych to riziko omezila na minimum....

Dejte mi vědět názorky,budu moc ráda... Jinak přeji krásný večer a hodně štěstí všem maminkám :-)
Odpovědět To se mi líbí0
Bren 27. 11. 2009 15:27
Ahojky, kdo mi neměl strach z jakékoliv nemoci...jsem v 24 tt a chřipky se vůbec neobávám. Celkem schvaluji tu mediální bublinu, člověk si dá aspoň bacha, jí víc vitamínů, častěji si myje ruce, ale jinak můj názor je, že prasečí chřipka je chřipka jako každá jiná a nevidím důvod, proč právě v době těhotenství bych měla do sebe cpát nějaký očkovací sajrajt....navíc když jsem chřipku nikdy neměla. Prasečí chřipka je prý mnohem "kašlavější" a proto je nebezpečná pro těhotné, které mají už tak dýchací potíže,z toho pramení možnost vzniku vážných komplikací, nebo když je těhotná astmatička, to ještě více. Jenže takové komplikace může způsobit i lidská chřipka. Mám doma nemocné dítě s chřipkou, celé čtyři dny měla 40 horečky a vyloženě umírala... teď už je bez teploty, veselá, a to je šestý den, takže žádná hrůza. Asi je důležité pozitivně myslet a nepřipouštět si žádnou nákazu. ;-)
Odpovědět To se mi líbí0
slunecnice.987 27. 11. 2009 9:18
@Kateřina82 přesně tak kateřino mě se gynekolog ptal jestli se nechám naočkovat řekla jsem že ne a on mi řekl že to plně schvaluje! tímhle jen plaší maminy co čekají prvního prcka a bojí se co se všechno může stát
Odpovědět To se mi líbí0
Kateřina82 26. 11. 2009 14:58
Děvčata neblázněte, jak píše Slunečnice987. Navíc bych se též nenechala očkovat ani proti jedné z chřipek. Dříve jsem se nechávala proti normální, ale teď vůbec. Navíc jak můj gynekolog tak moje obvodní to ihned zamítli a nedoporučili.
Odpovědět To se mi líbí0
slunecnice.987 26. 11. 2009 13:46
@benjijka jo ta únava já jsem ze začátku usínala i ve stoje u vaření to přejde a budete zase fit a pak si budete těhotenství jen užívat hodně pomáhá mamavit gs je to super přípravek a posiluje imunitu takže chrání před nemocema a tím že budete mít strach z nemoci na sebe ještě něco přivoláte takže buďte v klidu :-)
Odpovědět To se mi líbí0
slunecnice.987 26. 11. 2009 13:43
ženský neblázněte chřipka byla je a bude na normální umírá spousta lidí a nemluví se o tom to je pořád prasečí ptačí a kdoví co ještě všechno se přehání aby se víc kupovali léky a vitamíny jde jen o byznys na tu či onu chřipku umírají lidi kteří mají těžké zdr.potíže a to tělo už se s tímto virovým onemocněním prostě nezvládá poprat a my těhotné přece nejsme nemocné!!!tak se opatrujme dávejme na sebe pozor a žádné nervy ze chřipky!!!
Odpovědět To se mi líbí0
benjijka 26. 11. 2009 8:48
Zdravím maminky :-) jsem moc ráda že jste se zde ozvali... mám strach z veškerých nemocí ,abych byla v pořádku... zase si říkám, že když nekouřím, nepiju,nechodím do zakouřených hospod a baštím hodně ovoce,tak by mělo mimčo jen růst a růst... jsem poslední dobou strašně moc unavená... jen bych spinkala ... koukám, že vy už jste v pokročilém stádiu těhulí, moc vám to přeji a držím hodně štěstíčka!!!
Já jsem teprve na začátku, tak snad mě neskolí nějaká choroba a nebo ať skolí, ale jen v rámci rychlého uzdravení..
To víte, jsem v první půlce první trimestru, takže se bojím....
Jsem moc ráda za vaše názory, těším se na další zprávičky... Držte se!!
Odpovědět To se mi líbí0
mishakos88 25. 11. 2009 21:48
Ahoj děvčata jsem v 36 týdnu a měsíc se mě držela chřipajzna jako blázen k tomu mám dvouletou dcerku takže odpočinek jelikož jsem sama nepřicházel v úvahu, balo to děsný strach jsem měla ale přežily jsme to ve zdraví a já jen počítám dny do porodu,obchodům jsem se vyhýbat nemohla,každopádně se očkovat nenechám počítám to za větší ohrožení, bála bych se.Tak se držte těhulky, ženské jsou silné to zvládnem...
Odpovědět To se mi líbí0
Tereza Středová 25. 11. 2009 20:40
Já jsem se ptala mého gynekologa, jestli se mám nechat očkovat, jak proti normální, tak proti prasečí a on mi řekl ať to nedělám, že by tam mohlo dojít k nějaké reakci a on, že by svou těhotnou manželku nikdy nenechal očkovat. Také si myslí, že je to mediální bublina.
Samozřejmě, že z té chřipky mám strach, ale na doporučení lékaře dám. Když jsem si psala na ministerstvo zdravotnictví s dotazem, co může případná reakce způsobit těhotné ženě, tak se nikdo nevyjádří.
Navíc v ČR na běžnou chřipku zemře ročně 2000 lidí a nikdo nám ty případy nehlásí, ale jakmile jde o tu prasečí, tak nám říkají každou oběť.
Holky doporučuju mrkněte na stránky ministerstva zdravotnictví, kde mají návod, jak se snažit zabránit nákaze.
Tak nám všem těhulím držím pěsti, abychom byly všechny zdravé :-)

Odpovědět To se mi líbí0
a.r.e.v 25. 11. 2009 15:37
Já z ní ani strach nemám. Podle mě je to jen velice nafouknutá záležitost. Prošla jsem si nedávno normální chřipkou takže doufám, že mě nějaká prasečí nepostihne. A když tak začnu rodit...ostatně při této normální se mi spustili porodní bolesti a to jsem byla ve 26.týdnu. Takže je to jednou jakou chřipku člověk má.
Odpovědět To se mi líbí0
benjijka 25. 11. 2009 15:18
Ahoj maminky... :--) víte co jsem si říkala?? Jak třeba nakupujete? Chodíte do supermarketů kde je hodně lidí nebo raději ne?
Jsem v prvním trimestru takže mám opravdu strach co dělat a co nedělat.... =-O
Odpovědět To se mi líbí0
Cave 25. 11. 2009 14:33
Nechci strašit ale pro nás je fakt nebezpečná, hlavně poslední trimestr, ta co měla kvůli ní císaře ve 26 týdnu to může potvrdit, ještěže už jsem 39 a mám očkování aspoň proti té normální. :-$ :-$
Odpovědět To se mi líbí0
mečounek 25. 11. 2009 14:04
Ahoj, já se taky bojím. Nikdy jsem žádnou chřipku nechytla a nerada bych teda teď, zvlášť, když jsem musela cca 2 měsíce ležet doma s nohama nahoře.
Manžel mě spíš zrazuje od očkování. No jezdíme jak blázni do práce autem, což v pražské dopravě je opravdu lábuž. :-X No a žádné kino a tak ... kde je hodně lidí. Ach jo. Tak držím všem palce ...
Odpovědět To se mi líbí0
Kateřina82 25. 11. 2009 12:57
také se toho obávám, v práci všichni prskají, kašlají, v obchodech to samé. Asi se vyhýbat co nejvíce frekventovaným místům. :-\ Jinak teď jsem četla,že už i u nás v Plzni zemřel člověk na prasečí chřipku. :-(
Odpovědět To se mi líbí0
benjijka 25. 11. 2009 9:09
@E No myslím, že v pořádku odrodila a teď už je na pozorování.. ale nechci lhát.....

Jinak něco na mě leze, takže teplý čajíky,teplý čajíky a moc ovoce....snad mi to pomůže..
Odpovědět To se mi líbí0
E 25. 11. 2009 8:51
zkusenosti zatim neee, ale zajimalo by me, co je s tou maminou jak jí kvůli tomu delali císaře... myslim v karl.varech...
Odpovědět To se mi líbí0


Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu