Maminka.czDiskuzeTěhotenství a porod

Těhulky Blansko a okolí

Ahoj holky, najde se nějaká těhulka z Blanska, Boskovic a okolí na pokec? <img  class=)" class="smiley" src="/Client.Images/Smileys/03.gif" /> Jsem ve 24tt a přemyšlím o porodnici v Boskovicích... Nemáte někdo nějaké zkušenosti? :-[
Celkem 15 odpovědí Zobrazit jako strom
@Evumelka ...tak to moc gratuluji, já jsem teď v 34+3tt, za 14 dní mám jít na poslední kontrolu a pak hurá s papíry do porodnice. :-) tak ať se vám holky daří ;-)
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky,
tak jsem před 10 dny porodila v Boskovicích zdravou holčičku, která sice byla trošku přiškrcená na pupeční šňůře, ale vše se zvládlo na 1*. Měla jsem úžasné štěstí jak na porodním, tak na poporodním i novorozeneckým na sestry, doktory, laktační poradkyně....fakt super. Jak už jsme psala, záleží na tom, na koho narazíte, ale vždycky se to dá přezít ;-) Stejně vás většinou 4 den pustí domů a doma už si to každá zařídí podle sebe.
Ale jinak: opravdu spokojenost - nejste tam jen nějaká maminka nebo číslo, ale je to spíš porodnice rodinného typu. Rozhodně doporučuji.
Odpovědět To se mi líbí0
@kena Díky, asi to zkusím :) Sportovkyně určitě nejsem, myslím, že mi to prospěje :-)
Odpovědět To se mi líbí0
@Lasley Pokud máš čas tak choď hned. Není to žádná ostuda. Naopak se dáš dřív do kondičky (pokud tedy nejsi sportovkyně) a udržíš si ji až k porodu. Já to teď s malou už nedávala tak pravidelně a začala jsem vcelku pozdě. Ale v 1. těhu jsem chodila už s malým bříškem a to jak do Boskovic tak do Blanska. A bylo to moc fajn a do porodu jsem neměla žádné problémy - nic se zády, jen pánev a nožní klenba mě potrápila. Ze začátku se tam člověk rozkoukává a orientuje ve velikosti břich a pak už si tam přijdeš jako doma. Mě dost mrzí, že jsem tentokrát ten bazén nestihla.
Odpovědět To se mi líbí0
@kena Ahoj, prosím tě, kdy je nejlepší do cvičení začít chodit? Čekám, až budu mít břicho, ale to je asi pěkná hovadina :) Jinak končím 17.tt...
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky, včera jsem četla v novinách, že porodní kurz pořádá i charita v Bk. Každý pondělí v 16.00. Nemáte s tím zkušenost? Mají tam psaný od 20. týdne, a tak nevím, jestli v 28.tt tam má cenu ještě vůbec chodit <img alt=)" class="smiley" src="/Client.Images/Smileys/03.gif" />
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj krajanky, já rodila v Boskovicích a na péči bych si rozhodně nestěžovala. Porod byl delší a všechny asistentky byly fajn. Pak na oddělení se mi moc nikdo nevěnoval a ani mi nějak nevysvětlili proč nemám malou u sebe až jsem si ji další den našla na novoších plačící a odnesla si ji do postele - nějak ji až do odpoledne nikdo nehledal. Pak mi řekli, že už si ji můžu vzít na pokoj. Ani s kojením mi moc neporadili - ale zvládly jsme to a do měsíce hurá na to znovu. Co se týče cvičení v Blansku - rozhodně doporučuji, já už to tentokrát nedám, ale při prvním jsem chodila a udržela jsem se v dobré kondičce až do porodu. Fakt to za to stojí a hlavně je to pod odborným dohledem a holky se u toho střídají, tak je to pokaždé jiné. To v Boskovicích už to není tak úchvatné, ale aspoň že něco je ;-) .
Odpovědět To se mi líbí0
@typkova Na poliklinice, tam dole, kde je rehabilitační centrum, každé úterý. Ještě jsem tam nebyla, ale už dost vážně uvažuju, že bych tam začala chodit... Tady je info: http://www.nemobk.cz/admin/upload/files/r8604-...
Odpovědět To se mi líbí0
@Lasley JJ, já učila ve školce, tak to s těmi jmény není žádná hitparáda <img alt=)" class="smiley" src="/Client.Images/Smileys/03.gif" />) Jasné je, že je důležitý zdraví, i když po genetickým testu nám vyšly špatný výsledky, nakonec se ukázalo, že je vše v pohodě. O<img alt=" class="smiley" src="/Client.Images/Smileys/42.gif" /> Byly to hrozný dva týdny, kdy jsme čekali na výsledky, brr :-$ Chtěla jsem chodit na cviko do Boskovic, ale nějak jsem propásla první tři cvičení, tak jsem tam pak ani nechodila. Kde to v Bk pořádají?
Odpovědět To se mi líbí0
Holky, nenajde se tu nastávající maminka, která chodí (nebo to plánuje) do cvičení pro těhu v blanenské nemocnici?
Odpovědět To se mi líbí0
@typkova Ještě ne, i když už jsem snad stokrát prolistovala kalendář :) Asi ještě vydržím, jestli mi doktor potvrdí moje pocity, že to je kluk :) Já si zase od začátku moc nepřipouštím, že by to mohla být slečna, tak uvidíme 8-) Ale na pohlaví mi opravdu nezáleží, důležité je hlavně to zdraví.

Jako nevýhodu při výběru jmen beru fakt, že jsem učila na základce a ke spoustě jmen se mi hned vybaví nějaký obličej. Průser je, že i když se mi jméno třeba hodně líbí, tak kolikrát jeho nostitel mi ho dost zošklivil :( I proto bych se přikláněla k Barborce ;-)
Odpovědět To se mi líbí0
Děkujeme :-) Já jsem to tak nějak vnitřně tušila, že to bude holčička :-)Chtěla jsem Barboru, manžel chce Moniku. :-) Asi se domluvíme až na porodním sále <img alt=)" class="smiley" src="/Client.Images/Smileys/03.gif" />)) Vy už máte jména vymyšlený?
Odpovědět To se mi líbí0
Jj, taky se těším. Mě pohlaví řekli taky až ve dvacátým týdnu na kontrole srdíčka v Brně. Všichni to tipovali na kluka a já nosím holčičku .-))) Akorát se s manželem nemůžeme domluvit na jméně <img alt=)" class="smiley" src="/Client.Images/Smileys/03.gif" />Ze začátku jsem vůbec nepřibírala a během jednoho měsíce mám nahoře další 4 kila :-\ Příští pondělí jdu na kontrolu, tak jsem zvědavá, co mě na ten přírůstek řekne :-D :-D
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj, já s Boskovickou nemocnicí zkušenost mám, ale trochu z jiného oddělení a to je děs!!!!!!!!
Co se týká porodního a novorozeneckýho prý se to tam dá, pokud není žádná velká komplikace. Sestřenice mi říkala, že se těch pár dní tam dá přežít a záleží na jaký personál narazíš. Já jsem ve 24 tt a tak taky přemýšlím kam rodit,ale nejspíš zkusíme Brno. V Boskovicích je pár doktorů, které bych u svého porodu potkat nechtěla. A pokud si přečteš hodnocení na babyonlilne.cz, tak jsou zkušenosti pozitivní i nagativní,ale to je asi všude.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky,
já jsem v Boskovicích rodila před třemi roky a nemůžu si stěžovat. Ono záleží na náročnosti maminky. Porod jsem měla rychlý, celkem bezproblémový (malej byl jen trochu přidušenej, což jsem se dozvěděla až na prohlídce u dětské doktorky ze zprávy). Rodila jsem dopoledne (stihla jsem i oběd....který mimochodem "sežral" manžel, protože já na jídlo ani chuť neměla), malého zvážili, změřili a pak s náma byl v pokojíčkui, kde jsem rodila. Pak ho odnesli, mě převezli na pokoj, kde jsme byli 4, mě nechali chvíli odpočinout a pak už jsem měla malého pořád u sebe. Sestry celkem v pohodě, samozřejmě jak která, ale to je všude. Jinak se podívej na http://www.babyonline.cz/porodnice/=/city/boskovic... .
Kdybys ještě něco potřebovala, tak napiš, pokusím se odpovědět.
Jinak jsem z Blanska, podruhé těhotná (asi 32 tt...oni mně to pořád mění). 8-)
Odpovědět To se mi líbí0


Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu