Maminka.czDiskuzeTěhotenství a porod

Těhulky Blansko a okolí

Ahoj holky, najde se nějaká těhulka z Blanska, Boskovic a okolí na pokec? <img  class=)" class="smiley" src="/Client.Images/Smileys/03.gif" /> Jsem ve 24tt a přemyšlím o porodnici v Boskovicích... Nemáte někdo nějaké zkušenosti? :-[
Celkem 15 odpovědí Zobrazit jako strom
@Evumelka ...tak to moc gratuluji, já jsem teď v 34+3tt, za 14 dní mám jít na poslední kontrolu a pak hurá s papíry do porodnice. :-) tak ať se vám holky daří ;-)
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky,
tak jsem před 10 dny porodila v Boskovicích zdravou holčičku, která sice byla trošku přiškrcená na pupeční šňůře, ale vše se zvládlo na 1*. Měla jsem úžasné štěstí jak na porodním, tak na poporodním i novorozeneckým na sestry, doktory, laktační poradkyně....fakt super. Jak už jsme psala, záleží na tom, na koho narazíte, ale vždycky se to dá přezít ;-) Stejně vás většinou 4 den pustí domů a doma už si to každá zařídí podle sebe.
Ale jinak: opravdu spokojenost - nejste tam jen nějaká maminka nebo číslo, ale je to spíš porodnice rodinného typu. Rozhodně doporučuji.
Odpovědět To se mi líbí0
@kena Díky, asi to zkusím :) Sportovkyně určitě nejsem, myslím, že mi to prospěje :-)
Odpovědět To se mi líbí0
@Lasley Pokud máš čas tak choď hned. Není to žádná ostuda. Naopak se dáš dřív do kondičky (pokud tedy nejsi sportovkyně) a udržíš si ji až k porodu. Já to teď s malou už nedávala tak pravidelně a začala jsem vcelku pozdě. Ale v 1. těhu jsem chodila už s malým bříškem a to jak do Boskovic tak do Blanska. A bylo to moc fajn a do porodu jsem neměla žádné problémy - nic se zády, jen pánev a nožní klenba mě potrápila. Ze začátku se tam člověk rozkoukává a orientuje ve velikosti břich a pak už si tam přijdeš jako doma. Mě dost mrzí, že jsem tentokrát ten bazén nestihla.
Odpovědět To se mi líbí0
@kena Ahoj, prosím tě, kdy je nejlepší do cvičení začít chodit? Čekám, až budu mít břicho, ale to je asi pěkná hovadina :) Jinak končím 17.tt...
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky, včera jsem četla v novinách, že porodní kurz pořádá i charita v Bk. Každý pondělí v 16.00. Nemáte s tím zkušenost? Mají tam psaný od 20. týdne, a tak nevím, jestli v 28.tt tam má cenu ještě vůbec chodit <img alt=)" class="smiley" src="/Client.Images/Smileys/03.gif" />
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj krajanky, já rodila v Boskovicích a na péči bych si rozhodně nestěžovala. Porod byl delší a všechny asistentky byly fajn. Pak na oddělení se mi moc nikdo nevěnoval a ani mi nějak nevysvětlili proč nemám malou u sebe až jsem si ji další den našla na novoších plačící a odnesla si ji do postele - nějak ji až do odpoledne nikdo nehledal. Pak mi řekli, že už si ji můžu vzít na pokoj. Ani s kojením mi moc neporadili - ale zvládly jsme to a do měsíce hurá na to znovu. Co se týče cvičení v Blansku - rozhodně doporučuji, já už to tentokrát nedám, ale při prvním jsem chodila a udržela jsem se v dobré kondičce až do porodu. Fakt to za to stojí a hlavně je to pod odborným dohledem a holky se u toho střídají, tak je to pokaždé jiné. To v Boskovicích už to není tak úchvatné, ale aspoň že něco je ;-) .
Odpovědět To se mi líbí0
@typkova Na poliklinice, tam dole, kde je rehabilitační centrum, každé úterý. Ještě jsem tam nebyla, ale už dost vážně uvažuju, že bych tam začala chodit... Tady je info: http://www.nemobk.cz/admin/upload/files/r8604-...
Odpovědět To se mi líbí0
@Lasley JJ, já učila ve školce, tak to s těmi jmény není žádná hitparáda <img alt=)" class="smiley" src="/Client.Images/Smileys/03.gif" />) Jasné je, že je důležitý zdraví, i když po genetickým testu nám vyšly špatný výsledky, nakonec se ukázalo, že je vše v pohodě. O<img alt=" class="smiley" src="/Client.Images/Smileys/42.gif" /> Byly to hrozný dva týdny, kdy jsme čekali na výsledky, brr :-$ Chtěla jsem chodit na cviko do Boskovic, ale nějak jsem propásla první tři cvičení, tak jsem tam pak ani nechodila. Kde to v Bk pořádají?
Odpovědět To se mi líbí0
Holky, nenajde se tu nastávající maminka, která chodí (nebo to plánuje) do cvičení pro těhu v blanenské nemocnici?
Odpovědět To se mi líbí0
@typkova Ještě ne, i když už jsem snad stokrát prolistovala kalendář :) Asi ještě vydržím, jestli mi doktor potvrdí moje pocity, že to je kluk :) Já si zase od začátku moc nepřipouštím, že by to mohla být slečna, tak uvidíme 8-) Ale na pohlaví mi opravdu nezáleží, důležité je hlavně to zdraví.

Jako nevýhodu při výběru jmen beru fakt, že jsem učila na základce a ke spoustě jmen se mi hned vybaví nějaký obličej. Průser je, že i když se mi jméno třeba hodně líbí, tak kolikrát jeho nostitel mi ho dost zošklivil :( I proto bych se přikláněla k Barborce ;-)
Odpovědět To se mi líbí0
Děkujeme :-) Já jsem to tak nějak vnitřně tušila, že to bude holčička :-)Chtěla jsem Barboru, manžel chce Moniku. :-) Asi se domluvíme až na porodním sále <img alt=)" class="smiley" src="/Client.Images/Smileys/03.gif" />)) Vy už máte jména vymyšlený?
Odpovědět To se mi líbí0
Jj, taky se těším. Mě pohlaví řekli taky až ve dvacátým týdnu na kontrole srdíčka v Brně. Všichni to tipovali na kluka a já nosím holčičku .-))) Akorát se s manželem nemůžeme domluvit na jméně <img alt=)" class="smiley" src="/Client.Images/Smileys/03.gif" />Ze začátku jsem vůbec nepřibírala a během jednoho měsíce mám nahoře další 4 kila :-\ Příští pondělí jdu na kontrolu, tak jsem zvědavá, co mě na ten přírůstek řekne :-D :-D
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj, já s Boskovickou nemocnicí zkušenost mám, ale trochu z jiného oddělení a to je děs!!!!!!!!
Co se týká porodního a novorozeneckýho prý se to tam dá, pokud není žádná velká komplikace. Sestřenice mi říkala, že se těch pár dní tam dá přežít a záleží na jaký personál narazíš. Já jsem ve 24 tt a tak taky přemýšlím kam rodit,ale nejspíš zkusíme Brno. V Boskovicích je pár doktorů, které bych u svého porodu potkat nechtěla. A pokud si přečteš hodnocení na babyonlilne.cz, tak jsou zkušenosti pozitivní i nagativní,ale to je asi všude.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky,
já jsem v Boskovicích rodila před třemi roky a nemůžu si stěžovat. Ono záleží na náročnosti maminky. Porod jsem měla rychlý, celkem bezproblémový (malej byl jen trochu přidušenej, což jsem se dozvěděla až na prohlídce u dětské doktorky ze zprávy). Rodila jsem dopoledne (stihla jsem i oběd....který mimochodem "sežral" manžel, protože já na jídlo ani chuť neměla), malého zvážili, změřili a pak s náma byl v pokojíčkui, kde jsem rodila. Pak ho odnesli, mě převezli na pokoj, kde jsme byli 4, mě nechali chvíli odpočinout a pak už jsem měla malého pořád u sebe. Sestry celkem v pohodě, samozřejmě jak která, ale to je všude. Jinak se podívej na http://www.babyonline.cz/porodnice/=/city/boskovic... .
Kdybys ještě něco potřebovala, tak napiš, pokusím se odpovědět.
Jinak jsem z Blanska, podruhé těhotná (asi 32 tt...oni mně to pořád mění). 8-)
Odpovědět To se mi líbí0


Horoskopy

Vodnář Ještě včera jste si mysleli, že vás ze strany zaměstnavatele nic špatného nepotká, ale dnes je všechno…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Lenka, Eleonora, Lena

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu