Maminka.czDiskuzeTěhotenství a porod

těhulky z Plzně, termín listopad 2010

Ahoj, jsem budoucí mamča z Plzně a hledám nějakou těhulku k popovídání.
Celkem 93 odpovědí Zobrazit jako strom
@mykytaAhoj,taky jsem z Plzně a termín mám 27.11.
Odpovědět To se mi líbí0
@JaniM.Ahojíky JaniM.Jestli je to u Mulačů předělaný,tak to nevím,já se tam na sále a pokojích ještě podívat nebyla.Já tam budu rodit hlavně proto,že tam svýho gynekologa.Ale četla jsem dost diskusí a ženský psaly,že tam byly spokojený.Kamarádka tam taky rodila a taky je spokojená.Ale ten Lochotín bude asi o dost modernější a prý tam pouštějí po porodu dřív domů.
Odpovědět To se mi líbí0
JaniM: Jak to, že tě nevezmou na Lochotín?
Já jsem se bála, aby na mě měli vůbec čas apod., ale musim říct, že porodní asistentka byla výborná!!!!!!!!!!!!! Věnovala se mi maximálně a malého porodila. Doktorka přišla a jen to sledovala a pak až na šití. Nejlepší bylo, že jsme s přítelem měli soukromí a jelikož to trvalo dlouho, tak jsem využila i spoustu pomůcek k úlevě které tam nabízí. A na šestinedělí to bylo taky super. Kdykoliv jsem něco potřebovala nebo se na něco zeptala, tak byli moc ochotný. Takže příště zase na Locháč. :-[
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky Mykyto! S tím magnéskem, klid. Ono je to dost častý. Já ho beru od začátku, sice netvrdnu, ale měla jsem hypertonus na děloze. A jsem naprosto v klidu. Jak se tam ten mrňousek vrtí, tak na to děloha reaguje. Hlavně buď psych.v klidu! Mě zas malá teď děsí tím, že už tolik neřádí...tak mám vždy panickou hrůzu, zda je vše OK ! Chjo. No porodnici pořád řeším. Vypadá to, že FN mi nevezme...tak mi nezbyde nic jiného než Mulač., či Rokycany...jen nevím kam! A jak to vidíš ty u Mulačů? Maj to tam alespoň trošku předělaný? Chodila jsem tam sice na praxi, ale to už je taky pár let...
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky,tak píšu pár informací.Těhotenství probíhá celkem fajn,akorát mi v poslední době začalo tvrdnout břicho,tak jsem dostala magnezium a zákaz fyzické námahy.Tak jsem se docela vyděsila,aby to nepřišlo dřív.Měla nebo máte to některá také?Podle doktora bysme měli čekat holčičku,ale jelikož byla pokaždé otočená zadečkem,tak to není na sto procent.Ale já v to doufám,neboť jsem jí koupila růžovou budničku a kalhoty,takže jestli to bude chlapeček,tak v té růžové bude vypadat pěkně .A kde budete rodit?Já u Mulačů,chodím tam i na gyndu,tak tam.
Odpovědět To se mi líbí0
Jé, ahojky Dášenko! Tak to mám velikou radost, že jsi to zvládla! Moc moc gratuluju k Jarouškovi, užívej maminkovské "povinnosti" a jak píše sesty, pokud budeš mít chviličku, dej vědět. <
Odpovědět To se mi líbí0
tak to ti dasenko mo moc moc gratuluji. zvládla si pořádného chlapáka. je bezva, že jste oba v pořádku. tak užívej první dny, odpočívej pokud ti to Jaroušek dovolí a občas podávej informace na co se můžeme těšit. papa
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj všem, pár dní jsem se neozvala, jelikož se nám 9.9.2010 v 16:57 narodil Jaroušek , 3340 g a 52 cm. Včera jsme si ten náš poklad přivezli konečně domů. Porod trval sice 17 hodin, ale stálo to za to. Dneska jsme byli na první krátké procházce a bylo to super.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj Mykyto, já mám termín 22.11 . Též tě vítám mezi námi...a sděluj zážitky, informace, novinky Pa
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj mykyto, já mám termín 11.11. Jak se ti daří. napiš prosím něco o sobě i o svém mimču a těhotenství. vítám tě mezi námi.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky,jsem z Plzně a termín mám 29.11.Je na tom někdo podobně?
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj. myslím, že tyhle věci řeší skoro každá mamka poprvé. S dekama jsem to rozmyslela tak, že vezmu i lehčí i tu teplejší s tím, že teplejší vydrží i na příští rok, protože je dost velká. Jinak děkuju za tip na stránky, ale objednám to jinde, protože těch věcí budu objednávat víc z jednoho obchodu, takže se mi to více vyplatí.
jinak v pondělí jdu ještě po obchodech okouknout, jak to mají z dekama i dalšíma věcma tam, abych to třeba nemusela objednávat z netu. uvidíme.
kočárek zatím nemáme, asi nebyl na skladě. prodavač říkal, že to může trvat až měsíc, ale zatím máme dost času.
v úterý jdu zase na kontrolu do poradny a už budou natáčet mimčo, tak jsem zvědavá, co se zase dozvím.
dlouho se neozvala dásenka. že by se mimčo rozhodlo přijít na svět? doufám, že nám dá vědět, jak se má.
Mějte se krásně. papa
Odpovědět To se mi líbí0
Tak koukám, že s oblečkama řešíme ty samé věci. Já vzdala silnější deku od Emitexu.Vypadá moc krásně, je příjemná a stála 270Kč a zároveň jsem od nich vzala fusak do autosed., tak jde i do kočárku...kdyby náhodou. Moje ségra měla na zimu jen zimní fusak (po nás) a malou do něj nabalila a stačilo to v pohodě! Tak to asi nebudu moc hrotit, kdyžtak pak něco dokoupím. S tou MD. Já plat neměla už vůbec nějaký zázračný...spíš mi jde o RD! Jsou to prevíti. Vzhledem k tomu, že máme hypotéku...tak je to pěkný zásah. A druhé bych chtěla taky brzy...ale pr.sml. mám jen do konce r.2011! Takže jsme na tom stejně . Ale co, čl. neví co bude zítra, nechci řešit jak to bude možná za 2, 3 roky...nějak se to musí zvládnout! PS: Jinak hezké věci od Emitexu a hl. nejlevnější mají na www.babydream.cz, tam jsem to objednala! Kdyžtak jukni. A ten fusak zimní do autosedačky, je moc příjemný a fakt krásně vypadá. Já mám limetku se žl., aby to šlo ke kočárku a deku taky. Jak jinak, že?
Odpovědět To se mi líbí0
S těmi změnami se nedá nic dělat, snad to nějak zvládneme. My chceme v krátké budoucnosti koupit nějaké vlastní bydlení, takže se uvidí, jak to všechno vyjde. Jinak nemám tak vysokou výplatu, aby se mě to natolik dotklo. s tím rodičákem je to horší, protože když budu chtít druhé brzy, tak mi v práci vyprší pracovní smlouva a budu dostávat jen ten nejnižší rodičák.
s tím práškem. Kamarádka si koupila asi dvoukilovou lovelu a s tím prala chvíli a pak hned přešla na persil senzitiv.
Oblečení snad mám to základní, kdyžtak dokoupím podle potřeby. Dokoupím jen slabé rukavičky, teplou čepičku a capáčky. Teď řeším deku do kočárku. Nevím kolik jich koupit a jak teplé. nevím jestli koupit jednu lehčí a jednu teplejší. Na kolik jí budeme v zimě potřebovat, jestli bude stačit beránek a lehčí deka nebo ta druhá. A taky nevím jakou.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky, no to máš výhodu. My by jsme ho museli odvést relativ.daleko...tak ho necháme na prodejně. Snad bude ok. Teď u nás ve městě s ním jezdí jedna čerstvá mamina , ale má naštěstí jinou barvu . Já mám v plánu začít prát někdy za týden, dva. Žehlení mi nevadí..asi jsem divná . Ale vzhledem k tomu, že se stěhujeme, tak budu hodně prát, pže spousta věcí je po 3 měs. v krabici abs.k nepoužití, tak mi to asi taky bavit nebude ! Já řeším momentálně i ten prací prášek. Spousta holek mi nedop. Lovelu a Batole...ale prý perou normálně v Persil-sensitiv (kt. je pro alergiky a děti) a v pohodě! Krásně pere, voní...tak furt nevím. Co se týká oblékání! To řeším pořád! Taky nevím co oblékat, mám strach aby jí nebyla zima, jakou čepičku, rukavice, co na nohy??? Chjo, snad se to zklidní až bude venku Jinak malá taky šíleně řádí...nevydrží v klidu! Nevíc řádí od 20-00!!! Kolikrát už nevím co mám dělat, páč si myslím, že mi vyleze pupíkem !
No stěhovat. My se před 3 měs. přestěhovali z Prahy do Horní Břízy (Plzeň-sever). Koupili jsme tátovi byt (on je momentálně na chalupě), tak bydlíme v něm...a rekonstr. byt po tátovi 4+1. Takže se chci nastěh. už do našeho...ať máme vše po ruce. Takhle máme věci na 3 místech...a už nevím co kde je ! Ty si užij posl. týden v práci...já chci nastoupit na MD až posl. termín...11.10 . Jinak co říkáš novinkám ohledně MD a rodičovské? Povzbuzující, že? Papa
Odpovědět To se mi líbí0
My kočárek taky doma mít nebudeme, ale bude u tchýně, která bydlí v Plzni. Snad bude v pohodě, vypadal pěkně, hezky se s ním jezdilo a snadno se skládá, takže uvidíme.
Čeká mě ještě týden v práci a pak už budu jenom doma a budu se chystat. Dokoupím pár věcí a začnu prát a žehlit, na což se vůbec netěším, protože žehlení nesnáším.
Co budeš malé chystat na cestu z porodnice? Já pořád řeším, co budu mimču oblékat, aby mu nebyla zima a stále nějak tápu.
Malá už je taky docela velká , když máš vlastně termín 14 dní po mě. Já ani nevím, v jaké poloze mimčo leží. Někdy mám pocit, že je tam jak na kolotoči.
A kdy se budete stěhovat? a kam vlastně?
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky sesty!
My kočár máme. Min. týd. ho manžel zaplatil...a nechali jsme ho na prodejně, ať s tím nemáme tady starosti a domů ho prostě nechci a jinde místo není.Tak budeme mít stejný to je good. Jsem zvědavá jak se nám s nim bude drandit .
Včera jsme byli na UZ. Malá nám pěkně roste, už má 1299g a je hlavičkou dolů...což mi dává docela zabrat! Letí to jak voda a já už se chci pomalu chystat na stěhování a začít konečně prát a pod. věci pro malou!Dnes mi přivezou postýlku, tak se moc těším. A co vy holky?
Odpovědět To se mi líbí0
ahoj holky, tak jak se vám daří? Jsou nějaké novinky? My jsme v sobotu objednali kočár a možná bude už tento týden. Tak jsem na něj zvědavá. Sice jsme ho v obchodě prubli, ale až doma si ho pořádně prohlídneme. Jinak jsme tedy objednali úplně stejný jako budeš mít ty, Jani.
tak se mějte hezky a piště. papa
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky, přesne tak! Dášen, neboj, oni tě opravdu nechaji až bude mimi venku! Je to hrozný..nejdřív člověk poslouchá, už jsi těhotná...a pak už je to venku! Ale čeká nás to asi každou! Ale uživej. Ty jo, sesty ty už máš obříka . Já jdu příští týden,tak jsem taky zvědavá. Moc se těším. Díky za tip na tu galerii, už jsem o ní taky slyšela...pže já bojuju s čepičkama...nevím jakou velikost a aby malý nebyla zimina . My taky investovali do postýlky a matrace. Zbytek se prostě časem kdyžtak dokoupí. Ale mimi opravu hrozne roste...tak nechci zbytecne utracet.
Tak zatím papa a držte se maminy
Odpovědět To se mi líbí0
Spoustu věcí jsme podědili jako vaničku apod. Ale koupila jsem fusak na zimu, jelikož ten jsem neměla a nevim jaký bude počasí až mimko přivezeme domů. Pár oblečků jsem koupila, ale mimi z toho tak rychle vyroste, že jsem to moc nepřeháněla. (navíc nevim pohlaví, tak aby nemělo jen ty neutrální barvy). Hlavně jsme koupili kvalitní matraci do postýlky a monitor dechu. V galerii Dvořák na Slovanech je obchůdek se zbožím pro miminka a maminky, kde pracuje výborná prodavačka a ta ochotně poradí co je nutný a co naopak ne. Jelikož jsem vůbec nevěděla co všechno mam a nemam pořídit, tak mi paní dost pomohla a myslím, že jsem se vyvarovala mnoha blbostem co bych koupila a použila jednou nebo vůbec.
Odpovědět To se mi líbí0

Diskuze

Doporučujeme