Maminka.czDiskuzeTěhotenství a porod

těhulky z Plzně, termín listopad 2010

Ahoj, jsem budoucí mamča z Plzně a hledám nějakou těhulku k popovídání.
Celkem 93 odpovědí Zobrazit jako strom
Ahojky maminky,
předem přeju krásné očekávání..
Napadlo mě,jestli by jste neměli zájem o potiskané tríča,aby Vaše bříška nikdo nepřehlídl (i když už je máte určitě znatelné,když máte termíny na listopad) :) nebo se připravit na příchod mimísků a udělat jim originální bodíčka či jiné kousky hadříků a taky důležitou věc,označit si svá auta,aby řidiči věděli,že vezete své poklady.. Pokud by Vás něco zaujalo,mrkněte do mé galerie,mám tam pár grafických návrhů,co mě napadly a taky věci,co jsem dělala pro svého synka..samozřejmě vše můžu přizpůsobit podle Vašeho přání..Pokud by Vás cokoliv zajímalo,nějaké podrobnosti mám v diskuzy: Vtipně potisklé hlášky na tričkách?proč ne..
nebo mi prostě napište vzkaz.. :)
ať se Vám daří :c)
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj, tak dneska jsem byla na velkém ultrazvuku a mimčo má 1400g. Jinak se máme dobře a všechno je v pořádku. už se na mimčo moc těším, ale jen ať hezky zůstane v bříšku. Někdy mám pocit, že se chce ven doslova prokopat.
Dasenko, z toho si nic nedělej. ty telefonáty neustanou, dokud nebude mimčo venku. Hlavně se tím nenech znervóznět. Buď v klídku a hezky si to užívej.
Ještě jsem se chtěla zeptat, co všechno kromě oblečení a kočárku jste pořizovali, co je nutné mít a co je spíš pohodlnější. Tak nějak nevím, nechtěla bych něco podcenit. Děkuju. Papa. Mějte se krásně.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj všem, jak prožíváte svoje těhu? Já už začínam být nervózní. Hlavně z telefonátů a sms z mého okolí typu: tak co, pořád nic? No, to neni možný apod. Jinak se máme s prckem fajn, jemu se v bříšku líbí. :-[
Odpovědět To se mi líbí0
Jojo, souhlasím Dasen! Taky mi to doma nevadilo a celé těh. mi opravdu baví...a prý i svědčí . Já zatím lítám o sto šest a bicho mi nepřekáží .
Jo tak na Metabolce...tam mám spolužačku ze zdrávky. Marušku Šašků . Třeba se tam po MD potkáme...taky budu hledat něco nejspíš na Lochotíně (mám to též nejblíž), jen z PH mám špatné zkuš. s kolektivem. Dělala jsem v ÚVN na traumat.JIP. A děs běs! Prostě syndrom vyhoření...
Ta únava je děsná, zrovna dnes v noci, když jsem lítala též na WC tak jsem si říkala, až budu utahaná, nevyspalá a přijde to na mě...jak to asi zvládnu! Tak držím pěsti kolegyňko
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky, celé těhu bylo super, vyloženě jsem si ho užívala. Ale teď už je bříško velký, jsem taková zpomalená, utahaná a hlavně nevyspalá, protože v noci lítam na záchod a nebo je mi pořád horko a pak bych prospala celé dopoledne. Jsem zvyklá být pořád v poklusu a tohle šnečí tempo mě už psychicky drtí, takže už se fakt těšim až pojedu. Bydlíme na Lochotíně, tak to mam do porodnice necelých 10 minut, tak mam takovou představu, že pojedu až na poslední chvíli. Pracovala jsem na metabolické JIP, bylo to tam fajn, tak doufam, že se tam zase vrátim.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahooojky,
no já jsem doma zatím taky "skoro" celé těhu...a musím říct, že paráda . Dělala jsem státnice, tak byl klid na učení a teď se nezastavím pže byteček zabere spoustu času. Takže mi to doma opravdu nevadí a nenudím se
Jo, tak to mě byla taky Lovela dop., tak ji taky koupim...a pak se uvidí co mimi snese. JInak teď jsem si koupila sensitiv s aloe vera...prý vhodné i pro děti. Dopředu taky nechci moc věcí kupovat...nemá to význam a hl. nevím co nám bude vyhovovat, co ne, jak bude malá velká...a tak. Dnes se dá koupit vše co potř. a přesně...Tesco jede non-stop .
No Dášenko, taky jsem moc zvědavá jak ti je...vím, že už toho máš asi plné kecky...ale nějaký pocit sem hoď , budeme se moc těšit. Tak papa
Odpovědět To se mi líbí0
ahoj holky, co se týká prášku, tak mi byla doporučena lovela, ale jen na chvilku. nejspíš jen na to první vyprání a na několik málo týdnů. Lovela je sice šetrná, ale ne vždy vypere vše co mimi "nadělá". Pak je prý dobrý jakýkoliv prášek senzitiv.
já už zatím nic kupovat nebudu, už mám toho celkem dost a když tak to dokoupím podle potřeby potom.tesco mám za rohem a taky funguje internet,ne?
Dasenko dávej průběžně vědět, jak na tom jste. Jak se cítíš?
A jaké to vlastně bylo celou dobu těhu být doma? já si to vůbec nedokážu představit, celou dobu makám. už mě v práci ale čekají necelé tři týdny .
tak se držte a pohlaďte bříška.
Odpovědět To se mi líbí0
Sesty: No, tak to jsme na tom podobně! Věci mám hodně poděděné, fusak po mě ...a zbytek taky budu dokupovat, až budu vědět jak je malá (malá X velká) . Kočár mám obj. přes Chmelařojc! Raději jsem i dle dopor.volila kamennou prodejnu! Prát a žehlit začnu taky tak za 2-3t. To už nám přivezou pračku a skříń už bude snad taky namontovaná . Jinak jsem se holky chtěla zeptat...co máte dop. za prací prášek pro mimi? Já nějak nevím co koupit.
Dášenko: No, tak to Tě na Locháč vedou asi stejné důvody jako mě! Kde jsi tam dělala? Mě jde o to, že cca od 35tt má byt CTG... a ten my v práci nemáme...čili jsme posílali baby do porodnice! Ale vzhledem k tomu, že tedy budu rodit v PM...tak se právě ptám! Tos mi neudělala moc radost . Jinak u Mulačů není moc soukromí, to jo...ale chválí si tam přístup sestřiček (a to i my, chodila jsem tam na praxi na zdrávce)
A jak ti je? Ještě se prcek nechystá??? Budu moc myslet...hl. pak dej vědět!
Jinak jsem ráda ženský, že alespoň někdo je v tom se mnou a můžeme si "radit"
Papa
Odpovědět To se mi líbí0
To je ode mě, zapoměla jsem se přihlásit.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj Jani.M, já jsem taky zdr. sestra a pracuju na Lochotíně, takže chci rodit tam. Registrace tu žádné nejsou, nicméně je tu pěknej nával, takže ohledně poradny a přebírání do péče Lochotín bere až po 40 tt. Já totiž chodim na prohlídky zatím k Mulačům a příště nevim, musim brnknout obvodnímu gynekologovi, jelikož k Mulačům už mě neobjednali, když tam rodit nechci. Bylo by mi to tak nějak jedno kde budu, ale chci aby u porodu byl partner a u Mulačů neni moc soukromí, takový oddělený kóje. Ale přístup lékařů a sester asi dobrej. Takže záleží na každé mamče jakou porodnici si vybere.
Odpovědět To se mi líbí0
ahoj, já těch zkušeností taky moc nemám, ale ráda pomůžu. oblečky mám hodně půjčené, ale spíš na kluka. jinak jsme něco koupila nové (především bodíčka), ale nic drahého, spíše ve slevách. a pak nakupuju v bazárkách na netu i po plzni, ale na netu jsou to značkové věci a vypadají jako nové. (www.koukey.cz nebo baby-secondhand.cz).

jinak zimního mám fusak s beránkem po manželovi a kombinézky, což budu střídat nebo kombinovat podle teploty. Zavinovačku budu mít půjčenou od kamarádky (rychlozavinovačku) a pak mám 2 takové ty klasické, taky po manželovi. Zatím jsem kupovala věci 56 a 62, něco i v 68, ale tam si spíš počkám na to, co to bude, abych už kupovala v barvě.

jinak mě už čeká týdnů jenom deset, ale někdy mám pocit, že mi chce mimi protrhnout bříško, jak sebou mrská. do práce už budu chodit jenom tři týdny a pak už začnu prát a žehlit.

a ten kočár sis objednala přes internet nebo přímo v tom obchodě u chmelařů?
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky, no já nic moc nemám. Ale začínám se taky docela bát, tak už chci mít věci zajištěné. Začala jsem tenhle týd. shánět, ale jen na netu...pže se nikam nedostanu.
Kočárek mají v PM jedině u Chmelařů (na Slovanech-naproti bazénu), jinak k vidění nikde není!
Dnes mi kamarádka přiveze spoustu věcí po své malé (1r.), tak jsem ráda.Hlavně jí též děkuji, za cenné rady porady. Protože penízků teď s rekonstrukcí není moc nazbyt . Ale má to nové a skoro nenošené. A já si koupila první bodíčko , růžové (na naši princeznu) .
Přes jaký web nakupuješ? Já objevila babydream...a tam jsou nejlevnější věci...co mám vyhlídlé. Budu brát dost od Emitexu (kamarádka radí).
Ale jinak nějak nevím co kupovat? Jakou zavinovačku? Hlavně mimi bude v zimě, tak teplé věcičky...apod. Ale musím říct, že budu ráda, až to budu mít vše doma...aby nás pak nic nezaskočilo . Už je to přeci jen za 12tt...letí to jak voda. Ale strašně se těším až malou pošmudlám

Jinak my se taky dlouho snažili a když mimi přišlo...tak nikdo nic nesměl vědět. Prostě moje strachy . ALe v práci to věděli hned od 8tt, pže mi psali PN...a doma jsem "lhala" jak chodím do práce....ještě že jsme byli zatím v Praze .

Tak pošli zase nějaké Tvé zkušenosti...ať vím co a jak a nejsem v tom sama...manžel mi moc neporadí.... a maminku bohužel už nemám :'( ...tak budu ráda za nějaké cenné info Papa Jani
Odpovědět To se mi líbí0
ahoj, nás na začátku taky vystrašili, ale rodina to věděla hned, protože už jsme se nějakou dobu snažili a nešlo to, takže to na nás hned poznali. ale v práci jsem to řekla na tutovku okolo 14tt. teď už si myslím, že bude vše v pohodě, ale nikdy nevíš. u mě je ta obava daná tím, že mám postiženýho bráchu, i když to nebylo genetický, ale i tak červíček hlodá .

my se na kočár půjdeme podívat v září. A kde sis ho objednala?

A co se týká výbavičky, tak něco už mám. oblečení mám asi celkem všechno ve vel. 56-62. mám spíš klučičí, takže když bude holčička, tak dokoupím něco růžového, ale jinak toho snad mám dost. když tak zaskočím do obchodu nebo přes net. jinak už máme postýlku (zatím rozloženou), nějaký plenky, osušky, přebalovák (ten je zatím u rodičů). jinak zbytek mám vybraný na internetu a budu to objednávat v září, až budu na mateřské. stejně tak kočár, matraci a tak. jsem docela stresor, tak to chci mít připravené dřív, kdyby náhodou. jinak mám zkušenější kamarádku, ta má teď 4 měs. holčičku, tak u ní získávám rozumy :-[ . A jak seš na tom ty?
Odpovědět To se mi líbí0
No, já jsem sice poměrně vysoká (177)...ale každý říká, že jsem jak chrchle ! Jím o sto šest, váha zatím taky v klidu...ale bíško opravdu pidi! Já jdu na UZ až za 2t., tak jsem taky zvědavá...prý bude mít malá dlouhé nohy po mě .
Kočárek...to jsem taky ráda. Hlavně jsme ho viděli na živo...tak víme do čho jdeme. Doufám, že se nám s ním ve sněhu bude jezdit dobře, viď?
A co výbavička? Sháníš, máš? Já tak nějak nevím co a co ne....chjo. Jak se říká, kovářovic kobyla ... Ale zas se divím, že těhu, zvládám v klidu (psychicky), pže když čl. viděl co ty těhule trápí a když jsem otěh. tak se to tak nějak v práci mlelo...a do 15tt jsem zažívala muka (strach aby bylo vše ok)...a v rodině se to dozvěděli po 16tt...tak si teď říkám, jak jsem v klidu. Ale když to čl. neví, tak je na tom líp.
Odpovědět To se mi líbí0
ahojky, taky je to moje první. bříško se objevilo na konci 4 měsíce a teď už jen roste. ještě že jenom to bříško. váha docela ujde. jsem totiž malé postavy a všechno je na mě hned vidět .

tak to je super že i stejnou barvičku. jsem ráda, že nejsem jediná komu se líbí.

příští týden mě čeká velký ultrazvuk. už se těším, až nám řeknou váhu a délku mimča. doufám že to nebude obřík, aby šel dobře ven.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky sesty!
Tak to je taky good datum ! Ale třeba se tam potkáme. Já mám v plánu Locháč...mám to taky nejblíž a tím jak jsem zdr.sestra...tak prostě je to fakultka a maj tam neonatologii...ťuk ťuk ťuk. Ale na Mulače mám taky jen dobré reference. Rodilo mi tam dost kamarádek a všechny moc spokojené.
S pohybem problémy nemám....čekám tedy první mrně...tak bíško leze pomaleji. Ale cvíčo jako rehab. chápu. Dnes mi totiž zas vzala ta kostrč! A to není žádný med!
Co se týče toho kočárku tak já ho včera objednala...a tu samou barvičku sesty 108čku Manželovi se moc líbila...a řekl, ty sis vybrala typ, já beru barvu. Sice vím co čekám, ale taky chci neutrální .

A co ty dášenko...prcík na sebe nechává pěkně čekat, že? Rodíš na Locháči? Jestli jo, prosím tě, jak je to tam s prohl. kol. 35tt?
Já jezdím k nám do práce na prohlídky (Praha), ale v 35tt posíláme už do porodnice...a nevím jak to chodí tady v Plzni? Kde a jak se objednat? Registrace tu předpokládám nejsou...

Díky moc a zlomte vaz!
Odpovědět To se mi líbí0
@mykyta ahoj. já bych chtěla rodit spíše na Locháči. mám to blíž a myslím, že je tam výborná péče o mimča.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky,já mám termín 29.11.A chci se zeptat jestli se některá z Vás chystá rodit u Mulačů.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky, stále jsem celá. Zítra jdeme na kontrolu tak uvidíme. První termín jsem měla minulý týden a druhý mam až za týden. To cvíčo jsem jen doporučila, byla jsem na PN, sice jsem pohybu měla dost (máme živelnýho psa), ale kvůli zádům jsem to absolvovala a bylo to fajn. Spíš taková rehabilitace.
Odpovědět To se mi líbí0
ahoj JaniM. jsem ráda, že si se ozvala. dasenka zatím píše, takže mimčo bude ještě v bříšku. kočárek mám vybraný ten samý, jen jinou barvu (108), protože je zelená a je neutrální. já mám termín 11.11. takže taky dobré. bříško už mi vylezlo, už začínám mít problémy s pohybem, ale vím, že to bude ještě horší. Pohybu mám ještě dost, protože chodím do práce, takže navíc necvičím.
Odpovědět To se mi líbí0

Diskuze

Doporučujeme