Maminka.czDiskuzeTěhotenství a porod

Těhulky z Prostějova

maartanek 7. 1. 2010 21:09
Ahoj těhulky a maminky. Najde se nějaká těhulka z Prostějova?
Celkem 255 odpovědí Zobrazit jako strom
Lilian 3. 11. 2010 15:16
Čau holky, už tady diskutujem jen 3 a tak 1x do měsíce..a hlavně už nejsme těhule, tak mám návrh, nechcete se přidat k nám do diskuze Miminka 2010 - rubrika Děti a rodina? Je nás tam zatím asi 5 s miminkama kolem 4-7 měsíců..mějte se
Odpovědět To se mi líbí0
Lilian 15. 10. 2010 22:25
Ahoj, no, nestíhám. Sofinka má taky ukončené 4 měs. Už je plně na umělé výživě (Beba) a za měsíc nám doktorka řekne, jak začít se zeleninou atd.Teď jsem začala dávat i čaj, ale moc ho nechce a trochu po něm ublinkává. Na cvičení nechodíme, ani na plavání, ale uvažuju, že bych chtěla začít chodit do mat. centra, protože si myslím, že je dobré navazovat sociální kontakty u mimča. Plánujete taky chodit do Cipíska? Jinak spinká-klepu na dřevo- od 20 do 7 s krmením jen kolem 5 ráno- a někdy párkrát podám dudel Jediné, na co si teď můžu stěžovat je, že nevím, co s ní celý den dělat, když je vzhůru-jak ji zabavit-vydrží si sama hrát v proutěném koši nebo na dece otáčet se na břicho a pást koníky tak 10 min a pak chce nosit. Nevydrží mi ani sedět na klíně, ani kdybych ležela vedle ní a povídala jí a ukazovala hračky, tak vydrží taky jen chviličku.Je dost akční. A nevím, čím ji pořádně rozesmát, usmívá se, ale nahlas se zasmála jen 2x, asi nejsem dobrý klaun. Jo a náušničky taky máme nastřelené.
Odpovědět To se mi líbí0
maartanek 4. 10. 2010 12:02
Ahojky je pravda, že jsme dlouho nic nenapsaly. Tak to napravíme. V sobotu nám budou 4 měsíce <:-) , teda hrozně to letí. Nikolka je hodňoučká, jen nás občas trápí bolení bříška a to dávám kapičky Baby Calm. No snad to brzy přejde a bude klid. Jinak pořád kojím, tak Niki papá tak po 3 hodinách přes den. A večer jde spát tak kolem 21h a na kojení se budí tak kolem 3-4h, takže se celkem vyspím. Začaly jsme s malou chodit na kojenecké plavání a moc se nám to líbí a Niki je šikovná. Už máme konečně naušničky, tak si nás lidi nepletou s chlapečkem. A chodíte vy někam s miminky? A co jinak jak se máte? Dlouho se taky neozvala Lili!! Mějte se krásně pa
Odpovědět To se mi líbí0
Paffi 29. 9. 2010 10:47
Ahoj maminky a miminka :-) Jak se vám daří? Dlouho jste se nikdo neozvaly. Co nového u vás? U nás je pořád něco nového. Elenka se skoro každý den naučí něco nového a já mám z každého pokroku velikou radost. Akorát to noční buzení se nijak výrazně nezlepšuje. Budí se tak 2 krát za noc a uspí se jen u prsa. Bohužel jsem si ji tak naučila a jinak se uspat neumí. :-( Včera jsem zkusila jí šoupnout do pusinky dudlík a zabralo to. Pocucala a byl klid. Ale dnes v noci už to prokoukla a plakala dokud nedostala prso. Když tak pročítám různé diskuze na netu, tak se dozvídám, že to bude ještě velkej boj ji to odnaučit.
Ale jinak je to zlatíčko :-) Krásně papá všechno co navařím a co nevidět nejspíš začne lézt. V neděli oslavíme už 7. měsíc. Letí to táááák rychle.
Odpovědět To se mi líbí0
Paffi 8. 9. 2010 21:08
Tak to noční buzení už je o moc lepší. Vzbudí se už jen tak kole 2. hod. a pak az ráno v 6. Ona chtěla asi být prostě u mě, tak jsme přirazili postýlku těsně k naší posteli a sundali bočnici, takže kdyz se vzbudí, tak mě cítí blízko a zase usne. Doktorka říkala, že jí klidně můžu dát na noc buď umělé mlíčko, nebo nějakou tu kaši. Časem to možná zkusím, ale zatím se to jedno noční proprobuzení dá zvládnout. Jinak my už pěkně papáme zeleninku na oběd a na svačinu ovoce a překvapilo mě, že doktorka říkala, že už těď může skoro všechno, maso, rýži, jogurt a tak za měsíc i potraviny s lepkem.
Už máte někdo píchnuté naušničky? My jsme je nechali nastřelit a dnes jsem jí ty nastřelené vyměňovala za zlaté co dostala ke křtu od našich.
Nechystáte se někdo na kurzy masáží kojenců, nebo na nějaké cvičení s miminky a jestli ano, tak kam?
Odpovědět To se mi líbí0
Lilian 3. 9. 2010 16:55
Díky, to jsem si oddechla, že to některé děti občas taky dělají. Doktorka říkala, že to může být k jejímu věku úměrně nezralá nervová soustava a že s tím zatím nemusíme dělat nic, ale kdyby to přetrvávalo (neřekla dokdy), tak bychom možná museli cvičit. Vojtovky se bojím..Hlavně mě překvapilo, kde Sofinka, která zatím umí jen pást koníčky, vzala najednou takový dost razantní nový pohyb.
Průjmy už naštěstí přešly, ale bylo to z hladu, takže dokrmuju Nutrilonem. A po strašných bojích se lžičkou používám lahvičku a je to pohoda. Konečně se malá pořádně a v klidu nají..
Paffi já ještě nemám zkušenosti se zoubkama, ale když Sofince-bohužel dost brzy, má právě 3 měsíce-přestalo stačit jen moje mlíko, začala se taky v noci vzbouzet mnohem častěji. Teď s příkrmem spí nejmíň 5 hodin v kuse, někdy i celou noc. Možná budete taky potřebovat dokrm. Záleží teda, jak ti přibývá na váze, ale vy už máte přes půl roku, tak by se asi nic nestalo, kdybys jí aspoń navečer dala příkrm.To už existují i různé mléčné kaše a prý po nich děti krásně spí.
Odpovědět To se mi líbí0
Paffi 31. 8. 2010 18:42
Občas to Elenka taky dělá, třeba když už nechce abych ji krmila a nebo jen tak leží na zádech a na chviličku vystrčí bříško nahoru. Špatně by to myslím bylo, kdyby to dělala pořád a třeba místo normálního ležení ležela prohnutě. Pro klid duše se zeptej paní doktorky a uvidíš, co bude říkat.
A jak se vám jinak daří? Jak už jsou děti veliké a netrápí je nic? My teď bojujeme s nočním buzením. Do 5. měsíce spala Elča jak zabitá celou noc a od toho 5. měsíce se začala budit třeba i 4x za noc. Nějak nemůžu přijít na to, čím to je. Někdo říká, že rostou zuby, ale celej měsíc ... Nebo už jí mlíčko nestačí a má hlad, ale když ji dám k prsu, tak si párkrát cucne a zase usne. Pláče až když ji dám zpět do postýlky. Takže nejspíš jen chce být u mě. Je to pěkná potvůrka :-)
Odpovědět To se mi líbí0
maartanek 31. 8. 2010 17:41
Lili mě to malá dělá jen někdy, když se zlobí. A už jste v pohodě?
Odpovědět To se mi líbí0
31. 8. 2010 15:27
anonym je lilian, nestiham se prihlasit
Odpovědět To se mi líbí0
31. 8. 2010 15:27
ahoj, prosim ozvete se, jestli vam miminka delaji(nebo delaly) mosty- vypinani se do oblouku, zapre se nozickama a vyhazuje brisko nahoru. je to jen ze vzteku nebo spatny psychomotoricky vyvoj? cetla jsem jednu knizku a mam z toho brouka v hlave..
Odpovědět To se mi líbí0
Lilian 30. 7. 2010 17:02
To je teda něco, už tady máme skoro půlroční mimča a my pozdnější už jsme přece jen taky trochu povyrostli.
Sofi už se snaží pást koníčky, ráda se nosí vzpřímeně zádíčkama ke mně a rozhlíží se kolem, už to prostě není úplně malé mimi. Příští týden máme Vítání občánků, Marťánku, jdete taky? Čtvrtek 10.30. Kyčle máme taky ok. S nočním spaním je to jak kdy, nedávno jsme se třeba vzbudili až po 5 hodinách, tak jsem se krásně vyspala :-) -akorát jsem se bála, abych neztratila mléko.
To je fakt, že teď si zas můžem stěžovat na déšť :-D Ale mně teda nevadí, protože Sofinka v tomhle počasí krásně spinká. Bohužel se ale teď zas nerada koupe, takže je to něco za něco.
Paffi, to je nádhera, co už Elenka umí. Taky jsem přemýšlela o těch příkrmech. Uvidím, jak na tom v těch 5 měsících budu s mlékem, zatím ho mám asi tak akorát, ale určitě ne nadbytek a třeba to malé pak nebude stačit. Takže ty příkrmy nezavrhuju. No ale jestli ti připadá lepší jen kojit, tak se zařiď podle svého a dál dávej jen mléko- já myslím, že to intuitivně poznáš, jestli to malé stačí. Není to s těma látkovkama tak, že vy normálně na přeb alení dáváte jednu, ale na ty kyčle se dávají 3? Já nevím, zatím jsem nemusela použít látkovky vůbec. Z jednorázovek Sofinka naštěstí opruzená není.

Odpovědět To se mi líbí0
maartanek 28. 7. 2010 19:15
Ahojky zdravím maminky a miminka. Mi na kyčlích dopadly dobře, nemusíme dávat plínku navíc, dalčí kontrola ve 3,5 měsících. Teda Elenka je pěkně šikovná. A tak to má být.No s těma příkrmama, já začnu asi až od toho 6 měsíce, pokud budu mít dost mlíčka. V pátek jsem chytla zánět do prsu, tak jsem měla strach abych mlíčko nestratila =-O , ale naštěstí jsem ho rozehnala tvarohem a je to v pořádku <:-) .
Odpovědět To se mi líbí0
Paffi 28. 7. 2010 15:27
Ahoj holky, tak už je po vedrech a teď zase můžeme nadávat, že tohle přece není letní počasí ;-) Jak jste dopadli na kyčlích? Lili, ty jsi psala, že kamarádka má dávat široké balení a že je to hrůza, ale asi je to jen o zvyku. My používáme látkovky skoro od narození i když kyčle máme úplně v pořádku a malá se nám v těch vedrech ani jednou neoprudila. Ono totiž narozdíl od papírovky je ta látkovka prodyšná. Ale samozřejmě každé miminko je jiné a může špatně reagovat na jakékoliv plenky. My už taky koupeme každý večer ze stejného důvodu jako Lili. Navíc malá začala dosti slintat a když taky párkrát ublinkne, tak večer není zrovna voňavá :-) Martanku, Elenka má už 5 měsíců a přibrala celkem asi 4,5 kg. Už se umí otočit na bříško a snaží se lézt. Doktorka nám posledně řekla, že už můžeme začít přikrmovat, ale mě se do toho moc nechce, když jí zatíjm mlíčko stačí... Jaký na to máte názor vy? Doktorka je trochu ze staré školy a dřív bylo normální, že od 4. měsíce se děti přikrmovaly, ale teď odborníci tvrdí, že nejlepší je plně kojit 6 měsíců, pokud to miminku satčí.
Odpovědět To se mi líbí0
Lilian 18. 7. 2010 16:10
Ahoj, tak jsem po čase zase tady..Malá se mi v těch vedrech už ráno budila s pláčem, horká a zpocená, chuděrka. Přežívaly jsme to naprosto stejně jako Nikolka. S tričkem, plínkou(často jsme i "větraly" bez ní,aby nebyla opruzená) a přesto s potničkama.Sofinka je zas měla hlavně na zádech, ve vláskách a na tvářích :-( Trochu jako akné. Doktorka říkala potírat lihem, fuj :-( Občas jsem to natřela, ale denně jí máčet obličejík lihem mi přišlo brutální. Jo a začaly jsme koupat každý večer, přestože doktorka říkala obden, ale to se nedalo v takovém počasí nechat ji zpocenou! Koupání se nám začalo líbit. Já už jsem ok. Vážíme 4,30 a taky se chystáme na kyčle. Kámošce dali látkovky, prý v těch vedrech hrůza..Tak snad se obejdem bez nich.Zdravíme Nikolku, Elenku a Martínka :-) Užívejte si léta, snad už s tím počasím bude líp
Odpovědět To se mi líbí0
maartanek 15. 7. 2010 11:05
Paffi jsou to červené flíčky a uprostřed bílá tečka. Malá je má většinou za krkem, na pusence a hrudníčku. Sami zmizí. Kolik má přesně malá měsíců? A kolik dohromady přibrala. Ja jsem taky zvědavá jestli zimu přežijeme v hlubokém či ve sporťáku.
Odpovědět To se mi líbí0
Paffi 14. 7. 2010 11:33
Ahoj holky, ta vedra jsou vazne priserna. My skoro nechodime ven, az na vecer a stejne je vzdycky jeste vedro na padnuti. Elenka byva taky skoro cely den nahata a kdyz jsme doma, tak i bez plinky. To je pak nejspokojenejsi. Uz se naucila otacet na brisko, takze kdyz ji polozim na deku, tak uz nechce vubec byt na zadech a hned se pretaci. Akorat kdyz je po jidle, tak samozrejme blinka, ale neda si rict :-) Zaciname mit problem se vlezt do kocaru, protoze uz vazi 7,5 kg a vyplni cely kocar. Uz aby si sedla a mohla jit do sportaku, jinak nevim co budeme delat. Na kyclich je to docela fofr, byli jsme vzdycky hned na rade a v ordinaci asi tak minutu :-) Doporucuju jit tam hned na tech 8, at jste brzo na rade. Jak vypadaji Martanku potnicky a kde se male objevuji? Ja si nikdy nejsem jista jestli mame vyrazku z jidla, nebo potnicky... A kdy jdeme k doktorce, tak vetsinou osypana neni, takze se nemuzu zeptat.
Odpovědět To se mi líbí0
maartanek 13. 7. 2010 21:34
Maminky jakpak se máte? Jak snášíte ty vedra? Moje malá má potničky a to je doma jen v plínečce a když jdeme ven tak jen plínečka a tričenko. Je to děs. Kdyby se aspoň člověk mohl s malou koupat, na to si počkáme. Teda aspoň mi ano. Příští rok bude líp. Jakpak se daří miminkům? Naše hezky papá a roste, máme okolo 3,9 kg, takže za 5 týdnů jsme přibraly něco málo přes kilo. A co Lili a ta sraženina, už to máš v pořádku? Příští týden jdeme na kontrolu kyčlí tak snad dobře dopadneme. A co vy maminky?
Odpovědět To se mi líbí0
Lilian 4. 7. 2010 20:29
Martanek: Ahoj, my se máme taky celkem fajn, až na obvyklý večerní pláč. Na revizi asi nebudu muset, prý je to trochu lepší. Taky už se nemůžeš dočkat, až bude mít malá 3 měsíce ? :-) Já se teď po zhruba 4 týdnech teprv začínám se Sofinkou sžívat a poznávat její reakce. Jsem šťastná, když se mi podaří ji někdy utišit. Ale už se těším, až se s ní bude dát ještě líp domluvit. A jak snášíte vedra?
Odpovědět To se mi líbí0
maartanek 30. 6. 2010 13:25
Ahojky maminky jakpak se máte? Mi s Nikolkou se máme moc dobře, malá hezky papá a dělá nám radost. Dnes máme 3 týdny, teda to letí. Lili jak je tobě, co ta sraženina, vyšla nakonec sama nebo jsi musela na tu revizi? A co Sofinka? A co ostatní dětíčky maminky, jak prospívají?
Odpovědět To se mi líbí0
Lilian 21. 6. 2010 17:55
Martanek: Já bych tu sraženinu nepoznala vůbec, žádné bolesti nemám a krvácení mi naopak už ustalo- i když to je špatně, takže mi ho tabletkama zas vyvolávají, aby se sraženina dostala ven. Zjistili to na kontrolním ultrazvuku před propuštěním z porodnice. Ale prý je revize jen hospitalizace na 1 noc, tak to by nebylo tak hrozné..
Paffi: No já si připadám jak stará bába, pořád s projímadly..V životě jsem nic takového nemusela brát. Nejlepší je, když to zabere v noci při kojení. Než odložím Sofinku, tak mám v kalhotkách dřív než ona v plíně :-D
Asi budou i hemeroidy =-O Včera mi pro změnu tvrdlo prso a vylítla teplota a třesavka..Beru Paralen. To je děs, to šestinedělí. :-( A lehké překrmování usoudila doktorka podle váhy. Při propuštění ve 3 dnech měla malá 3,4 a v 10 dnech 3,8 kg.
Odpovědět To se mi líbí0


1 2 3 4 5 13

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu