Maminka.czDiskuzeTěhotenství a porod

Těhulky,snažilky Praha a okolí=0)

emjee 26. 11. 2009 17:28
Ahojky,najde se tu nějaká pražanda at už těhulka nebo snažilka? <
Celkem 71 odpovědí Zobrazit jako strom
Tereza Středová 3. 2. 2010 15:41
Ahoj Petro, tak to je super. Ten další UZ bude určitě také OK. My teď bojujeme s kojením, takže jsem už musela začít přikrmovat. Dokonce jsem si objednala váhu, abych mohla Lukáše vážit a měla přehled. Zatím je moc hodný, ale už se těším, až budeme mít šestinedělí za sebou. Však to znáš. Jednou jsi dole a jednou nahoře:-)
Odpovědět To se mi líbí0
Petulinka 31. 1. 2010 11:04
Ahoj Terko,no tak to tě pěkně potrápily.Triple test je v pořádku,tak jsem si trošku oddychla,ale určitě půjdeme ještě na nějaký hodně podrobný uz.At mám klid.Jinak mě začíná malá pěkně kopat,ale je to super!!!!Doufám že to fakt bude ta holka at mám konečně spojenkyni :-D Jen manžel se s tím zatím pořád ještě nějak nemůže smířit.Tak uvidíme.Měj se a držte se. :-*
Odpovědět To se mi líbí0
emjee 28. 1. 2010 14:09
spiky:ahojík,tak to máme dost podobné já mám 19měsíční dcerku a jsem ve 13tt :-) můžu si tě dát k icq?
Odpovědět To se mi líbí0
Tereza Středová 27. 1. 2010 21:27
@Petulinka Ahoj Péťo, moc gratulujeme. Porod jako takový mě trval asi jen 2,5 hodiny, ale co následovalo
před tím bylo únavné.
Jak jsem Ti už psala, tak mi od neděle odcházela hlenová zátka. V pondělí jsem měla poslíčky a v
úterý to začalo také, jenže to neustávalo, takže jsem to vydržela asi do půl třetí ráno a s manželem
jsme vyrazili do porodnice. (kontrakce jsem měla po 7 minutách). Jenže jsme dorazili do porodnice
a na monitoru, žádné stahy nebyly, pak mě prohlédla doktorka a řekla, že jsem otevřená na dva
prsty, no a pak se jí nelíbil monitor mimča, takže mě jenom přeci přijmou. Takže mě zavřeli do
porodního pokoje. Dali mi infuzy s vodou, abych se zavodnila a začaly mi opět kontrakce a monitor
mimča byl také lepší. Manželovi řekli, že může jít do práce a kdyby se něco dělo, tak ho zavolají.
Takhle to probíhalo celé dopoledne a pak kontrakce ustaly úplně. Dokonce mi řekli, že mě možná
pustí domů. Pak mi zase řekli, že se jim nelíbí ten monitor, tak že si mě tam nechají přes noc. Manžel
za mnou dorazil asi kolem půl šesté večer, aby mi přivezl pití, apod. a to mi začaly kontrakce dost
silné asi po šesti minutách. Porodní asistentka mě prohlédla a řekla, že jsem otevřená na 4 prsty,
takže doktorka rozhodla, že začne příprava k porodu - takže klistýr - otevřená na 6 cm, bolesti
jsem rozchodila, pak mi řekla abych si lehla, že udělá monitor, mimčo OK, tak mi píchla tu vodu a to
jsem byla rázem otevřená na 8 cm a během chvilky jsem už mohla tlačit no a v 19:53 byl Lukáš
na světě (asi na 3 zatlačení). Takže v podstatě v pohodě, ale třetí dítko už asi nebudu chtít:-)
Dej mi zprávu, jak Ti dopadl ten triple test.
Odpovědět To se mi líbí0
spiky 26. 1. 2010 13:25
ahojky je tu někdo z prahy 8 a okolí? mám 20ti měsíční dcerku a jsem ve 14tt skype ppaja011 icq 572714492 a mailik spiky01@seznam.cz. nemám moc s kým na kafčo a procházky...
Odpovědět To se mi líbí0
Petulinka 26. 1. 2010 10:49
Ahoj Terko,MOC MOC GRATULUJI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Jak ti je??Co porod?Proběhl v pohodě?Však on to Lukášek rychle dožene,uvidíš ;-) Prosimtě výsledky budu vědět až ted 28.tak jsem zvědavá.A zatim to vypad že budeme mít holčičku,tak uvidíme.Mějte se krásně hlavně moc zdravíčka všem!!!!!! :-*
Odpovědět To se mi líbí0
Tereza Středová 24. 1. 2010 14:52
Ahoj holky, tak se Vám hlásím jako dvojnásobná matka. Ve středu 20.1. v 19:53 se nám narodil syn Lukáš. Protože se narodil o tři týdny dřív, tak je drobný. Váha 2290g a měří 45 cm. Dneska mě propustili z porodnice. Jsem ráda, že už jsem doma. Péťo, jak Ti dopadl ten triple test?
Odpovědět To se mi líbí0
Petulinka 19. 1. 2010 18:44
Ahoj Terko,téééda to už bude za chvilku?!!!Držím palec at je to rychle.Dnes jsem byla na krvi na ten triple test,no víš jak obavy jsu vždycky,i když u malýho to bylo v pohodě,ale člověk nikdy neví.Říká se že když ty hodnoty vyjdou nějak špatně nemusí to hned znamenat to nejhorší,ale i tak.Měj se a až budeš moct pochlub se nám tady budu se těšit!!!Pááá ;-)
Odpovědět To se mi líbí0
Tereza Středová 19. 1. 2010 16:50
No, ještě jsem celá. Ve čtvrtek jdu do Podolí do poradny, tak jsem zvědavá, co mi tam doktor řekne. Já měla Motol jako druhé místo. Ale musím říct, že jsem tentokrát Podolím mile překvapená, protože za ty tři roky se to tam změnilo. Je to tam zrekonstruované a lépe zorganizované. V noci jsem dokonce už volala do Podolí, protože jsem myslela, že mi odešla voda, tak jsem se jich chtěla raději zeptat, a řekli mi, že pro tu noc až do odvolání zavřeli příjem, protože měli porodní sály plné. Takže je možné, že pokud až budu rodit a bude tam plno, tak mě také možné pošlou do Motola. Nechám se překvapit:-)
Odpovědět To se mi líbí0
emjee 19. 1. 2010 15:56
Terez:tak to už bude opravdu brzo téda držím palečky.Nakonec jsem odstoupila od Podolí půjdu do Motola mám to i blíž
Odpovědět To se mi líbí0
Tereza Středová 17. 1. 2010 10:34
Ahoj holky, tak dneska ráno mi začala odcházet hlenová zátka. Takže už se to opravdu blíží. S Aničkou mi odcházela souběžně s porodem a teď zatím nic nepociťuju. Asi si ještě nějakou dobu budu muset počkat:-) Ale už se jenom přeci trochu víc sleduju a manžel se mě také každou chvíli ptá, jak se cítím:-)
Odpovědět To se mi líbí0
Tereza Středová 15. 1. 2010 21:11
Péťo neboj, ten triple test dopadne určitě dobře. Vůbec ale nechápu, proč ho stále dělají, protože ty výsledky jsou v mnoha případech falešné. V zahraničí už od tohodle testu ustoupili. Jsou pro ně prý důležitější ty screeningy ve 13. a 20. týdnu. Snad se to brzy změní, aby se maminy zbytečně nenervovaly.
Odpovědět To se mi líbí0
Petulinka 15. 1. 2010 19:37
Ahoj Terko,tak to jsem ráda že tě i dr.uklidnil že malej bude v pohodě s tou váhou.Maliník jsem vůbec nepila,to mě nějak ani nenapadlo.Ale myslím že to můžeš zkusit.Slyšela jsem na něj různé pro i proti.Tak sama nevím.Někomu pomohl porod rozjet a urychlit,někomu zas ne.Taky je fajn že jsi byla v Podolí mile překvapená,tak snad to budete mít už brzy za sebou.U nás vše super malé sebou pekně šije,příští týden jdu na tripletest,tak to mám trošku obavy,člověk nikdy neví.No a Mareček je pěkný zvíře,nenudím se s ním ani minutu.Ale to ty s Aničkou asi taky ne ;-) Sincernity:Ahoj tak to jsem taky ráda že je vše ok a jsi v klidu,aha to mě vůbec nenapadlo že by nás na fb bylo víc se stejným jménem.Tak já tam mám fotku,hnědé vlasy a vyřepená(úsměv od ucha k uchu)a jsem opřená o gauč.Tak já se tam kouknu a zkusím si najít tebe.Mějte se krásně pa pa...
Odpovědět To se mi líbí0
Tereza Středová 15. 1. 2010 15:09
Ahoj holky, tak jsem včera byla v Podolí v poradně. Musím říct, že se to tam po třech letech hodně změnilo. Když jsem čekala Aničku, tak ordinace byly jak z 80. let. Bílé kachličky, bílé lehátko, no hrůza. A teď je to tam velmi moderní. Už tam ani nevládne takový chaos jako dřív. Takže zatím pozitivní hodnocení. Pak jsem byla u dr. na prohlídce. Vůbec jsem nevěděla ke komu půjdu, protože když jsem se tehdy objednávala, tak sestry nevěděly kdo bude sloužit. No takže jsem vyfasovala takového staršího lékaře, ale byl moc milý a holky, neuvěřitelně jemný :-) Uklidňoval mě kvůli té váze miminka. Řekl mi, že dělám chybu, že si čtu ty články, apod.
Teď už budu chodit každý týden. Příště jdu nejprve na monitor a pak do poradny. Z monitoru mám noční můry už teď, protože když jsem tam chodila s Aničkou, tak mi monitor opakovali klidně 4x denně, protože Anička prostě přes den spala. A jak se daří Vám?
Odpovědět To se mi líbí0
sincerity 10. 1. 2010 21:51
Ahoj holky,

dekuju za uklidneni... Dneska me Kubicek kope zase jako o zavod :) ale je to prima pocit, opravdu to preji zazit kazdemu... citim, ze jsem neco vic :-)
Odpovědět To se mi líbí0
Tereza Středová 10. 1. 2010 21:27
Ahoj Petro, manžel mě teď hrozně vykrmuje a malej v bříšku vyvádí. Ty pohyby to je šílené. Ale je to prostě stejně krásný pocit. My tu máme hrozně sněhu, takže Anička si užívá. Já i když sníh zbožňuju, tak si ho moc neužiju, protože jenom přeci chůze není tak jistá jak jindy, tak se bojím, abych sebou někde nešvihla. Ve čtvrtek jedu do toho Podolí, tak doufám, že se počasí trochu umoudří. Já myslím, že jsem o tom cvičení něco slyšela, možná o tom byl i nějaký pořad v TV. V pátek mi volala moje doktorka výsledky posledních testů, které vyžadují v porodnici a vše je negativní, tak jsem ráda. Petro, pila jsi v prvním těhu čaj z Maliníku? Já o tom pořád uvažuji, ale nevím. Měj se fajn. Tereza
SINCERITY: jak Ti psala Petra s těmi pohyby se nestrachuj. Mimčo má v bříšku ještě hodně místa, takže někdy kope do míste, které není citlivé. Počkej až bude větší a bude Tě kopat pořád, tak si pak budeš přát chvilku klidu.

Odpovědět To se mi líbí0
sincerity 10. 1. 2010 15:53
Ahoj Petrus, zkousela jsem si te vyhledat na fb, ale jsou tam tri stejneho jmena, tak nevim, ktera jsi :) s temi pohyby jsi mela pravdu, ted me zase kope, jak dabel, takze jsem zase v klidu :) mej te se krasne
Odpovědět To se mi líbí0
Petulinka 10. 1. 2010 15:48
Ahoj Terko,jsem ráda že jsi písla.Mě to právě vrtalo hlavou a pamatuju si u Marečka že jsem se na gyndě ptala dr.kolik asi malej váží a on říkal že zvážit ho nejde jen změřit,přesně jak jsi psala a pak jen zhruba odhadnout.Nestrachuj se,není důvod.Náš Marek měl taky 3050g takže taky akorát.Ty 3kilča jsou tak optimální.To věřim že jseš ráda za každou chvilku klidu,já taky,ta únava a nevolnosti už mě naštěstí opustili,tak si to začínám užívat.Mareček je taky pěkný zvíře,ale taky se ráda po obědě natáhnu a odpočívám.Včera jsem si byla trošku zacvičit,teda vyzkoušet si to,a super.Nevím jestli ti to něco bude říkat,jmenuje se to H.E.A.T. Program,ale kdyžtak koukni na www.heatprogram-jiznak.cz je to příjemný, hýbeš se u toho,nic náročného,je to i pro těhulky,starší lidi,nebo po úraze jako rehabilitace.Prostě pro každého.Záleží jak se kdo cítí.Ale určitě už tam nepolezu až budu mít velké bříško.Ale ted jak je venku ošklivo a zima tak mi to vyhovuje.Tímto určitě zvu všechny na naše stránky www.heatprogram-jiznak.cz a můžete se přidat i jako fanoušek na facebooku,kdo bude chtít.Děkuji.Terko drž se už to máš za pár ;-) Sincerity:Zdravím tě a vítám,určitě bud v klidu,malé je třeba zrovna nějak jinak otočené že pohyby cítíš méně,ale když je cítíš pořád tak je to ok.Strach bych asi měla kdybych necítila nic,taky se mi to stalo u prvního syna,tak jsem se jinak otočila,nebo lehla a chvilku čekala,po chvilce se probral a já byla zas v klidu,třeba spinkal,a až když jsem ho jinak zmáčkla při změně polohy,tak se ozval.Prober to i s dr.at máš klid.Taky mám facebook tak písni jsem tam jako Petra Vršecká,mějte se krásně těhulky a venku opatrně!! ;-)
Odpovědět To se mi líbí0
sincerity 10. 1. 2010 14:52
Ahoj holky, taky se k vam pridam

je mi 21 let a s manzelem jsem se brala 1.8.2009, no a dva dny po svatbe uz jsem v sobe mela prcka, ale zjistila jsem to az v 8.tt :) nyni jsem 21+4 a dne 4.1.2010 jsem se dozvedela, ze cekame kluka, ktery se bude jmenovat po tatkovi Kuba :))) jen me trochu trapi pohyby, zacala jsem je citit 26.12.2009 a posledni dva dny je citim mene, nez drive, pry bych mela byt rada, ale ja mam spise strach... jako citim ho kazdy den, neni den bez kopnuti, ale stejne :))

Budu rada, kdyz pisnete a jestli nektera z vas ma facebook, tak si me pridejte... jsem tam pod jmenem Deniska Stachová Čeplová
Odpovědět To se mi líbí0
Tereza Středová 7. 1. 2010 16:03
@Petulinka Ahoj Péťo, právě to je hrozně zavádějící. Oni změří hlavičku, stehení kost a obvod bříška a ten
počítač vyhodnotí váhu. Občas se stává, že tam dojde i k půl kilovému rozdílu.
Já si také říkám, že to ještě dožene. Právě, že všechny ty rozměry hlavička apod. jsou OK, jen
přes to bříško je hubený. Anička taky nebyla cvalda. Měla přesně 3 kg a na rození to stačilo:-)
Já jsem teď taky hrozně utahaná. Ale spát moc nemohu, protože Anička je divoch, ale občas se
mi poštěstí, že pustím pohádku, ona na ní kouká a já si u ní "klimbnu":-) Víš už se ale těším, až se
miminko narodí, protože jsem celá taková rozlámaná.
A jak to máš s únavou Ty?
Odpovědět To se mi líbí0


Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu