Maminka.czDiskuzeTěhotenství a porod

Termín porodu květen 2010

Ahoj holky , já se moooc omlouvám , omylem jsem tu naši předešlou diskuzy smazala... Už se mi to stalo i předtím , špatně kliknu a je to v .... :-X Tak se na mě nezlobte..
Celkem 1578 odpovědí Zobrazit jako strom
Ahojky mamky,
tak našemu Pájovi byly 4 měsíce, stále ho jen kojím a docela mě to už vysiluje, nevím jak dlouho vydržíme....nejhorší jsou ty noční, budí se po 3hod. vyjímečně vydrží 5-6hod. v kusu spinkt. Jinak je klidný a stále se na nás usmívá , vlastně na kohokoli, kdo na něj promluví. Očkování už máme za sebou a bez problémů. Dlouho jsem tu nebyla, nějak nestíhám, chodíme hodně ven, denně šlapu s kočárkem tak 3hodinky. Tak se všechny mějte a přejeme pěkný podzim, papa BaP.
Odpovědět To se mi líbí0
Tak ženy, naše Ančí má za sebou druhou hexu a prvního pneumokoka. Každé do jedné nožky. Zvládla to skvěle a na sestřičku se už za minutu smála. Je nám 4 a půl měsíce a máme 6850 gramů. Plně kojíme a za příkrmem se neženeme. Paní doktorka se hodně informue o tom, co je podle pediatrické společnosti pro děti nejlepší a tak máme zase jednu novinku. Prý máme zařadit příkrm mezi čtvrtým a šestým měsícem (to mě nepřekvapilo), ale rovnou s masem a to mě docela překvapilo, tak nevím, jak se k tomu postavím. Prý mám maličké tak 4x týdně zařadit drůbeží maso k mrkvičce. Mno, co si o tom myslíte?
Odpovědět To se mi líbí0
Čau holky. Andulce jsou 4 a půl měsíce a na posledním vážení měla 6,5 kg, ale to už je více jak 14 dní. Už jsme také mohly dát naušničky, ale Anduka pokašlává, tak jsme to také odložily. Dnes asi zavolám doktorce, protože za 2 dny máme jít na druhou hexu a prvního pneumokoka a malá stále občas zakašle. Kašle jen maličko a teplotu nemá, tak mě zajímá, jestli máme na to očkování jít. Jinak u nás měl doma nějakou virózu snad každý. Já a muž bolení v krku a děda a babi si přivezli ze Slovenska nějaké žaludeční potíže, hned jsem to od nich chytla, naštěstí jsem to měla jen jeden den. A musím zaklepat, Andulka od nás nic nechytla. Stále plně kojíme a je to paráda. Udělali jsme malé jablečnou přesnídávku, tak jsem zvědavá, jak jí bude chutnat. Zatím má jen mlíčko. Točí se ze zádíček na bříško a na břiše ji to vždycky baví, ale za takových 5 - 10 min. ji to přestane bavit a začne hudrovat. Spinkání nic moc. Špatně usínáme, druhá půlka nci je většinou v pohodě, Pá,pá...
Odpovědět To se mi líbí0
ahojky holky, tak já se přidávám ať si tu nepíšete samy Linduška se z bříška na záda otáčí už od 2 měsíců úplně sama, je už hrozně rychlá, já se jen třeba od ní zvednu a než se otočím, tak ona už je na bříšku. Nedá se uhlídat, mrška jedna Navíc ji to hrozně baví, vydrží na bříšku třeba i půl hodiny v kuse, hraje si u toho s hračkama, nebo ji čtu říkanky a zpívám.Na zádech mi nechce být skoro vůbec, jedině v noci když spí. Chce mít pořád rozhled, tak je ráda i na rukách, ale musím ji mít otočenou ať vidí do prostoru, jinak je nervózní Jinak váží 6600g a měří 65cm. Kojená je jen částečně, někdy totiž mívám problémy s mlíčkem zvlášť večer, to jsem úplně vyprázdněná Snažím se jí dávat i kašičku na noc, ale stále si na to nemůže zvyknout a brečí mi u toho a pak to i plive. Nevím jak ji mám to papání naučit :'( Jinak už jsme mohli mít i náušničky, ale Linduška onemocněla, tak se to muselo odložit. Dostaly jsme obě nějakou virozu, teď je toho fakt hodně Měla dost rýmu, kašel a teplotu měla nejvíc 38.2, bobek můj. Teď už ji to přechází, ale pořád radši nikam nevylézáme, ještě pár dnů pobudeme doma, aby to nedostala zase hned zpátky!
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojik holky,kde pak to vazne.Koukam,že nam ti naši mimisci davají pěkně zabrat když nepišete.Holky už se vam mrnousi otači z břiška na zadečka?Petřík je nějakej línej. Koníčky pase pěkně ale moc ho to nebavý,takže vydži na břišku stěži 5 min a pak začne :'( :'( .Je fakt že se parkrat otočil,ale to bylo asi vymečně.Podle dr je v pořadku a je opravdu jen línej.PIŠTE,PIŠTE At si tady nepišem jen s my s Nevařilovou
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj ženy,tak to ti LALINKA66 závidím,že ti tak ukákově spinká Náš malý rarášek spinká jak kdy, ale přes den nejvíc 1,5hodiny.V noci nevím, to se nedívám kolik je,ale budu se dívat ,abych věděla, za jak dlouho to přibližně je Náš Lukášek má taky 4,5měsíce, mon už má 7,07kg Avždycky, když ho měřím u dr., tak má někdy víc jindy min cm.Asi to dělám špatně, protože se určitě nescvrkává- aspoń doufám Ale minule jsem poprosila sestřičku,aby mi ho změřila (on strašně kope přitom nožičkama) a naměřila mu 63cm.Když se narodil měl 47cm a 3100g.Takže rosteme krásně <3 <3 <3 Už je to s mimčama sranda,žejo Malý se občas tak rozumně tváří, jakoby vše chápal a věděl už o co jde Jsou to naši miláčci
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojik holky,tak mi očkovani zvladame bez teplot Jen ted nas trapi strašna ryma.ktere se nemužem zbavit :-X Kapky mu kapu 5krat denně,odsavam jak vztekla a pořad ji mame.Jinak mame 4,5 měsica,važíme 6530g a měřime 64 cm...Začala jsem mu davat přikrmy.Tak už papame zahuštěnou polivku s bramborami a mrvi.Ta mu strašně chutna.Co se tyka spinkani,tak si nemužu stěžovat.Spinka ukazkově. Občas ho musim budit na mlíčko.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj ženy, tady to nějak vázne Tak mi byli s Lukym na 2.hexe a tentokrát to proběhlo bez teploty AJO mně malý taky nějak divne spává, po koupání usne na hodinku, pak se vzbudí a chce prso a to několikrát za noc chce jen prso On si zvykl spát s náma , protože jsem byla nemocná a te´d ho musím naučit spát zase v postýlce Dneska je ale krásně , malý se mi zrovna vzbudil , tak žhavým kočár a vyrážím...Zatím papapapapa
Odpovědět To se mi líbí0
Milé ženy...Tak dnes měla mít Anička píchnutá ouška, ale nic se nekonalo. Trošku pokašlává, podle dotorky to snad nic není, ale nechce to pokoušet a zatěžovat tělíčko daší zátěží, aby se prý něco nerozjelo. Tak až za měsíc, protože teď budeme 14 dní u rodičů hlídat dům a krmit králictvo a pejsana. Je to škoda, už jsem se na to připravila (byla jsem z toho trochu nervózní) a ono nic. Jo a také nám teď Andulka špatně usíná. Večer ječí, jak když ji na nože berou, když ji chci uložit. Uklidní se jedině u prsa a pak tedy usne, ale ještě se do půlnoci tak 2x až 3 vzbudí a znovu brek. Nevím, co to je, možná potřebuje jen uklidnit, nevím. Od půlnoci je to pak do rána dobré, to ji tak jednou nakrmím, ale usne normálně.
Odpovědět To se mi líbí0
Jo a holky, mám ve fotogalerii nové fotky Aničky a to i v šatečkách. <3
Odpovědět To se mi líbí0
Holky, tak jsme byly včera na kyčlích - opět - a už nemusíme balit na široko, ani v noci. Super, jadýrka jsou obě patrná. Ale v pátek jdeme na náušničky a toho se dost bojím, chudinka naše. Ještě si pamatuji, že mě to dost bolelo, když mi píchali další dvě dirky v dospělosti. Uf a pro tu malinkou to asi bude dost nepříjemné, doktorka řekla, že mě tam nebude chtít, ať si jdu zatím třeba do lekárny. =-O
Odpovědět To se mi líbí0
@Ája AndrušaTak to je super, že to Anička tak dobře zvládla.. My jdeme za 14 dnů už na druhou dávku a hrozně se bojím už teď, protože Linduška měla trochu teplotu a byla mrzutá a ta noc byla hrozná - plakala a mě ji bylo hrozně líto. No a říká se, že u druhé dávky je to prý ještě horší a bývá ta teplota vyšší než u první =-O Náušničky budeme mít o trochu později než vy, asi tak až za měsíc... Tak pak musíš ukázat na fotkách jak jí to sluší <3 My vážíme o něco víc, teď jsem ji vážila a má 6500g
Odpovědět To se mi líbí0
Ženy, naše očkování dopadlo dobře. Anička 2x brekla a už bylo po pláči, odpoledne trochu víc spala. Druhý den byla trochu nevrlá,ale dalo se to zvládnout. Teplota žádná. Za týden jdeme na naušničky. Au. Prý budou chtít, abych se prošla do lékárny a zpět, abych to neviděla. Asi to bude nepříjemný, chudinka malá. No a musím poznamenat, že je to tady strašná zábava, když si čtu ty svoje příspěvky. Jo a Andulka váží 6250gramů.
Odpovědět To se mi líbí0
@pusi24neber si to tak, kája vstava taky 3x. a vyjimecne ma noc ze je co hodinu a pul vzhuru a place.
Odpovědět To se mi líbí0
Čau holky, tak držte palce. Zítra jdeme na hexu a také na poslední rotaviry. Doufám, že Andulka nebude moc trpět. Jo a představte si, jak jsem pitomá. Včera jsem v OBI potkala jednu holku, se kterou jsem byla v porodnici, sice se mnou byla na pokoji jen jeden den, ale poznaly jsme se, okoukla jsem jí dceru a kravka jsem se nezeptala, kde vlastně bydlí, když tu nakupuje, tak možná blízko. Mám tu známé, ale žádnou mamku na mateřské. Jsem prostě blbka. Na ty další 2 maminky, které tam se mnou byly 3 dny, na ty kontakt mám. Ale jsou z druhého konce Prahy.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj ženy,všem vám gratuluji k pokrokum a pomalým kručcím,které dělají vaše krásné ratolesti
My máme již zasebou první hexavakcínu a Prevenar.Zjistila jsem , že naše dětská dr. zato chce snad nejméné v celém okrese- za ten Prevenar. Ten Prevenar zvládl hravě,ale po hexe měl večer 38,5 a pak byl o.k.
Jinak už má 7kg a 65cm,to se mě orát všichni ptají , jestli prej jen kojím Jasně , že jen kojíme a chutná nám , tak se máme dobře a rosteme <3 <3 <3 Taky mi chce spát jedině na bříšku,ale to ho necháváme jen přes den,v noci bych nespala hruzou-kvuli syndr. náhlého umrtí =-O
Tak se opatrujte ženy
Odpovědět To se mi líbí0
Anička se prvně otočila < Chachááá. A já to neviděla :'( . I maminy musí chodit na wc. Nedá se nic dělat, ale rozplývám se nad ní, jak je šikovná. Zrovna včera jsem sem psala, že se ještě neotáčí. Asi to věděla, mrška, že ji tady pomlouvám a hned mi to předvedla.
Odpovědět To se mi líbí0
@adhelaidNo jo, umí to s tebou...Lumpík jeden. A lepší to nebude, bude to stále horší a budeme za nima migat po bytě. Neutále ve střehu. Jak mi ty maminky s většími dětmi vždycky říkají: Jé, ještě leží...užijte si to.
Odpovědět To se mi líbí0
@Ája AndrušaMy taky vyvádíme spoustu kravin, ale Maxíka všechno baví jenom chvíli. Navíc ho musím pořád mazat, to se mu zrovna dvakrát nelíbí... Na zrcadlo kouká jak tatar, asi se bojí, co to máma chová za mímo . Sám si moc nehraje, v lehátku vydrží chvilku peskovat hračky a pak už se zase šponuje, aby si sednul. No nebo se pokouší v tom lehátku otočit a je nakrklej, že je připoutanej. On byl teda až doteď naprostej kliďas, ale poslední tři dny fakt nezvládám furt něco vymýšlet, aby se nenudil . Snad se zase vrátí k původnímu režimu. Zpívám taky, ale pořád jsem ještě nepořídila zpěvník, chystám se na to zítra, protože odzpívat půlku sloky a pak si vymýšlet je fakt fuška. A nečtu mu pohádky, ale vždycky to, co zrovna čtu já, jen u toho dělám hrozné držky a taky intonuju. Jinak bych totiž nezvládla přečíst vůbec nic. I když ty dvě stránky denně s Maxíkem taky nejsou žádná výhra, ale aspoň ho to na chvilku zabaví. Nejlepší je, že klidně brečí nudou. Normálně řve a když začnu dělat blbiny, tak se zničeho nic začne chechtat. Ten je ale vyčůranej
Odpovědět To se mi líbí0
@adhelaidMy s malou vyvádíme všechno možné. Hlavně se jí líbí písničky, básničky a pohádky...když hodně intonuju, směje se a líbí se jí to. Musím uznat, že pěvecký talent zrovna nejsem, ale i to se jí hodně líbí. Hlavně takové ty rychlejší a temperamentní písničy, třeba slovenské. Hraje si i s hračkama, vydrží si hrát i sama, když má dobrou náladu, mlátí do nich a něco jim vykládá. Miluje kousátka, taková ta jednodochá a lehonká, cpe si je do pusy a zase povídá. Je šťastná i v kočárku, když jezdíme venku s odklopenou korbičkou, pozoruje stromy a občas ji v lese vyndám a to je u vytržení, všechno si prohlíží a pak nechce zpátky. Miluje zrcadlo, nejvíc, když se při nějaké písničce natřásáme, tomu se také hrozně směje. Anička se sice ještě neotáčí - vždycky zůstane na boku a už už by se otočila, jen zatím neví co s tou rukou, ale baví jí se o to snažit a když jí pak trošku pomůžu, tak je nadšená a vydrží pást na bříšku a to se jí také líbí. Ale Max už se ti otáčí, tak s tím si poradí sám - atlet. No a září se blíží, tak mu kup aktovku a pošli ho do školy...Ale to by toho hodně přeskočil a tobě by to bylo líto.
Odpovědět To se mi líbí0

Diskuze

Doporučujeme