Maminka.czDiskuzePovídání jen tak

Toxoplazmóza

77olga 1. 2. 2012 10:24
Sofince zjistili z krve toxoplazmózu. Podnětem k testům je boulička v podpaží - zvětšená uzlina, takže ta s tím pravděpodobně souvisí. Prosím o zkušenosti s touto nemocí. Děkuji, O.
Celkem 13 odpovědí Zobrazit jako strom
85Martinka 7. 2. 2012 18:19
No oni pejskové-pokud jsou pravidelně očkovaný, odčervovaný a koupaný nejsou "nebezpeční". My máme yorkšírka a 4,5 měsíční mimo. Kdybych si pokaždé měla mýt ruce, nedělala bych nic jiného :-D Aspoň si zvykne a nebude mít alergii.
Ale kočky jsou horší!!! :-!
Odpovědět To se mi líbí0
pajuna1 7. 2. 2012 14:46
Oli, čtu to teprve až teď. Chudák Sofinka. Ať je brzy v pořádku!!!
Odpovědět To se mi líbí0
pettas 2. 2. 2012 13:39
Jako malá jsem ji nejspíš měla. Jen si pamatuju, že jsem byla v nemocnici a že mi říkali, že jsem chytla něco od koček atd. Předpokládám, že za to mohlo taky pískoviště. Za nás se vůbec nezakrývalo. Víc nevím. Nicméně od té doby, od dětství, si okamžitě po kontaktu se zvířetem myju ruce. Mám představu, že mít doma zvíře nutně znamená mít doma všechny bacily. Jsem háklivá i na psy venku a dokud odolám tlaku doma, nechci kromě akvarijních rybiček doma nic. Vadí mi, když si na botech domů přinesu psí exkrement, protože nevím, jestli ten pes byl zdravý a co všechno kromě nesnesitelného pachu na botě mám. No a když vidím pejskaře přivazovat své psy u obchodu, a pak je vidím, že stejnýma rukama brát košíky, pečivo a potraviny, zase vidím všechny ty bacily... No jsem asi švihnutá, ale prostě to tak mám ;-)
Odpovědět To se mi líbí0
ludlinka 2. 2. 2012 9:46
S touto nemocí u dětí nemám vůbec žádnou zkušenost, ale Sofince přeji brzké uzdravení a pokud je pravda co píše Hanice, tak je to takové malé pozitivum.
Odpovědět To se mi líbí0
hanka-h 1. 2. 2012 22:56
Ahojte já jsem taky toxoplazmózu prodělala, ale nevím kdy a ani jsem to nijak neléčila.Dozvěděla jsem se to z rozboru krve v těhotenství, kdy mi doktorka řekla, že mám proti toxoplazmóze protilátky, tudíž jsem ji musela někdy mít.Prý to dosti často proběhne nepozorovaně, třeba jako lehčí chřipka a není to nic moc nebezpečného, pokud nemoc ovšem nepropukne právě v těhotenství.Navíc je potom proti ní doživotní ochrana, takže je to pro vaši dceru aspoń trochu pozitivum, že se nebude muset bát, až bude jednou třeba čekat svoje miminko.Tak držím palce, ať má taky lehký průběh a snad bude brzy v pořádku. :-)
Odpovědět To se mi líbí0
77olga 1. 2. 2012 21:37
@77olga Jo a pro ty, kterým také kočky chodí na WC do pískoviště - kočky svými výkaly kontaminují klidně celé pískoviště a bohužel ty toxoplazmový potvory v něm přežívají strašně dlouho. devil Tak pozor na to...
Odpovědět To se mi líbí0
77olga 1. 2. 2012 21:34
Psala jsem to již na FB. Tak tedy - pediatrička se nakonec rozhodla Sofinku přeléčit sama - dostala ATB Klacid, má být doma a příští čt. jdeme na kontrolu té bouličky. Následně jí bude brát krev. Tak se modlím, aby ATB zabrala. Na radu lékařky jsem šla informovat o této skutečnosti sousedku, poděkovala mi za informaci a prý kočky nechá vyšetřit. Mají tam spouszu dětí, tak je to i v jejich zájmu. No, doufejme, že tak skutečně učiní.
Odpovědět To se mi líbí0
veronelka.v 1. 2. 2012 21:09
@77olga no nestraš, taky k nám na zahradu lezou sousedovic kočky, nenávidím je za to, že nám s...ou na záhonky a náš pes od nich jednou chytil blechy, ale že můžou přivléct i něco takového devil ať je Sofinka brzy v pořádku :-)
Odpovědět To se mi líbí0
77olga 1. 2. 2012 12:38
Všechno souvisí se vším... Sofinka si v poslední době hodně stěžuje na bolesti nožiček, což jsem předpokládala, že jsou růstové bolesti. Ráno po probuzení si v poslední době hrozně mne oči a stěžuje si na rozmazané vidění. No a tohle všechno jsou typické příznaky toxoplazmozy v akutním stádiu, což ona práva má. :-( Holky, opět se přesvědčuji, že nic se neděje jen tak.... A raději plašit než něco zanedbat.
Odpovědět To se mi líbí0
77olga 1. 2. 2012 12:36
@Brblalka Sousedi mají kočky a ty s k nám bohužel na zahradu chodí vyprazňovat. :-( Pořád na to nadávám a tohle je výsledek....
Odpovědět To se mi líbí0
Brblalka 1. 2. 2012 12:25
@77olga Ach jo, kde to mohla Sofinka dostat? Bohužel nemůžu poradit. Zkušenost mám jen u těhotné kamarádky a ta to pravděpodobně chytla od své kočky, kterou nechtěla dát pryč.
Odpovědět To se mi líbí0
77olga 1. 2. 2012 10:52
@katka200 No, právě plno info najdu na netu, ale přeci jen, osobní zkušenost je osobní zkušenost....
Odpovědět To se mi líbí0
katka200 1. 2. 2012 10:45
ČAu, to je radost teda. Zeptám se dnes kamarádky, minule říkala, že ji má taky
Odpovědět To se mi líbí0


Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu