Maminka.czDiskuzeDěti a rodina

Trauma ze školky

Dobrý den,Chci se s Vámi podělit o zkušenost s nástupem do školky. Dcera nastupovala v září 2017 (3roky). Ze začátku jsme ji dávali pouze dopoledne. Žádné scény neprobihaly, pouze pár slziček ukáplo. S dětma si moc nehrála, stále se držela učitelky.V říjnu jsem nastoupila do práce. Malou vodila do školky babička, po 8hod a vyzvedávala ji před 15.hod. Tady začaly problémy. Dcera ve školce brečela, párkrát se i pozvracela, nezapojovala se do kolektivu, stále chodila s učitelkou za ruku a opakovala,že mamka za chvili přijde, že to vydrží, byly i dny, kdy seděla u stolečku a dokola říkala,že si pro ni mamka za chvili dojde. Učitelky mi říkaly, že mám vydržet, že si zvykne.
Celkem 2 odpovědi Zobrazit jako strom
A jak je na tom dcerka mimo školku? Zvládá být sama bez tebe třeba na víkend u babičky? A jak vychází mimo školku s dětmi? Zapojuje se sama do her? Pokud v rodině zvládá být v klidu bez tebe a navazuje kontakty s jinými dětmi, tak je to asi opravdu o horším přivykání na školku. Jestli je ale dcerka na tebe hodně fixovaná a hůř navazuje kontakty s dalšími dětmi i mimo školku, bude to pro vás všechny běh na dlouhou trať. A asi bych se v tomhle případě obrátila na odborníka, aby se přesně zjistilo v čem je problém.
Odpovědět To se mi líbí0
Zkuste to probrat s dcerou, nikdo jiný než ona sama nebude vědět, v čem je problém. Možná budou některé její potíže znít malicherně, pro jiné ještě nenajde správná slova, hlavně jestli nejste zvyklé spolu o takových věcech mluvit, ale třeba vás to trošku nasměruje. Nakonec nemusíte vyřešit úplně všechno. Jen jí tu školku trošku ulehčit, dát jí prostor se svěřit, ujistit ji, že se jí také nemůžete dočkat... a v případě vážnějších potíží (třeba fobie) včas hledat pomoc u odborníka. Nemusí to být nic vážného, moji kamarádku ve školce k smrti děsila hračka spolužačky, známá prý každý den brečela, protože se necítila dobře načančaná v šatičkách a culíčku... Doporučuji to řešit s citem, ale přímo a srozumitelně. Vybavuji si, jak se mě děda jako malé ptal, jestli se mi nezdá, že by na mě byli spolužáci zlí. Odpověděla jsem, že určitě ne. Mně se to nezdálo (sny), mně se to dělo.
Odpovědět To se mi líbí1


Horoskopy

Střelec Závěr směny bude bez komplikací stejně jako celý pracovní proces. U kolegů jste oblíbení a nadřízený si…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Miloš, Milouš, Saul

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné