Maminka.czDiskuzeTěhotenství a porod

triple test 16tt

Andreaaa 25. 7. 2010 22:17
Dobrý den, zanedlouho mě čeká,,triple test v 16tt,,Dočetla jsem se, že tyto testy né vždy vycházejí pravdivě. Zajímalo by mě, z čeho v krvi se tento test stanový, zda je možné,aby test byl ovlivněn i například nepřesnou váhou matky. Moc děkuji za odpověď.
Celkem 3 odpovědi Zobrazit jako strom
janaSibova 9. 12. 2010 14:19
Dobrý den pane doktore.Prosím poraďte mi,chtěla bych slyšet Váš názor.Mám syna 10let a 6let.Po šletech snažení jsem opět těhotná.Jsem v16týdnu.V 1trimestru jsem absolvovala odběr krve vše bylo ok,PAPP-A atd.Ve 13týdnu jsem si hradila ultrazvuk..1živý plod,CRL:66mm odp.12+6,dle PM:12+4,AS+P+, NT:1,8...na základě tohoto vyšetření mě pan doktor řekl,že vypadá všechno tak jak má být v pořádku,že je tam i nosní kůstka a to je hodně důležité.nicméně mě poslal na další odběr krve zřejmě se to nazývá ten tripple test v 16týdnu.V pondělí jsem absolvovala odběr s velikou rýmou a kašlem a vé středu jsem si volala na výsledky a kácela se k zemi.Jako bych to tušila,že všechno je něco za něco a nic nemůže být ok.Sestra mi řekla že je tam něco n vepořádku že hned druhý den mám přijet na konzultaci s Mudr a tam mi doporučí amnio a mohu se rozhodnout.Je možné že ke špatným výsledkům přispěla i má rýma a kašel?Dnes jsme tam s manželem byli a paní doktorka nám řekla,že mám 2nízké hodnoty,že je to běžné i u diabetiček i kuřaček a že by bylo dobré s podezřením na vadu provést odběr plodové vody.Jelikož jsem věřící rodina,manžel tedy více já v normě tak manžel si ten zásah odběru plodové vody nechce připustit z důvodu možného rizika potratu.Navíc můj první syn dostal stejnou diagnozu a následoval odběr a strach 14dní jak to dopadlo a strach z každého pohybu po odběru.Syn je naprosto zdráv,dnes slaví 10let,ve škole má samé jedničky a je to náš šikulka.Z tohoto důvodu manžel nechce svolit k odběru že je to zbytečné a strašně stresující,že nějak to dopadne a je smířený se vším.Já mám strach z odběru,ale na druhou stranu strach z porodu a nejistoty do té doby.Pane doktore prosím Vás Proč výsledky jsou ok Ultrazvuk taky a tripple testy špatné?Slyšela jsem že jsou dosti nespolehlivé.Moc Vám děkuji za Váš čas a za Vaši odpověď.Jana Š.
Odpovědět To se mi líbí0
petramata 4. 8. 2010 14:38
dobrý den,v 16.týdnu těhot mi vyšel positivní triple test,respektive zvýšená hladina HCG....ostatní hodnoty v normě....čekám na výsledky amniocentezy,ale ráda bych věděla,zda při hodnotě 2,4 hcg je to vysoké hodně nebo jen zvýšené...děkuji P.
Odpovědět To se mi líbí6
Laura 3. 8. 2010 11:48
Triple test (z angličtiny, někdy překládáno trojitý test) je vyšetření krevního séra na hodnoty choriogonadotropinu, estriolu a alfa-fetoproteinu. Provádí se v těhotenství, v druhém trimestru, a slouží k detekci rizik genetických poruch a poruch vývoje nervové trubice. Testem lze například odhalit riziko Downova nebo Edwardsova syndromu.

Detekuje poruchy s úspěšností 70% a naopak 5% zdravých případů rozpozná jako porušené. Budoucím matkám, u kterých triple test ukáže zvýšené riziko vad plodu, je obvykle doporučeno nějaké další zpřesňující vyšetření, například amniocentéza.

Každopádně hodně nepřesný je u vícečetných těhotenství. Osobně více doporučuji screening v 1 trimestru(12tt cca) je přesnější a navíc je lepší se rozhodovat v případě problémů o přerušení dříve než později, kdy už pomalu začínáš cítit pohyby dítěte.
Odpovědět To se mi líbí0


Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu