RE: V kolika děti učit na kole?

Olga Š 4. 5. 2019 23:32:43
Ahoj, náš synek se na kole naučil v 4,5 letech. Do té doby jezdil jen na odrážedle - něco jako First bike, ale začal s ním také docela pozdě, až kolem 4.roku, dříve neměl zájem, možná se i trochu bál. Důležité je asi zachovat klid, v tom si moc cením, jak to vše se synkem, ty první vyjížďky, zvládl manžel. Napřed ho držel za sedadlo zezadu a postupně ho prostě pustil, v tu chvíli to kluk ani nevěděl. Vyberte správnou velikost kola, to Vám poradí ve spec.obchodě. Nám moc dobře poradili, abychom synkovi, pokud již umí na odrážedle a tuší vlastně, o čem je držení rovnováhy těla, nedávali balanční kolečka. Začal tedy rovnou bez nich a jsme rádi, je totiž možné, že byl je pak nechtěl odložit. Také nám moc dobře poradili, abychom nebrali kolo podle skutečné fyzické velikosti kluka /je dost veliký a fyzicky by byl již na kolo s přehazovačkou/, ale abychom zvážili, zda je schopen dělat dvě věci naráz, či nikoliv /pan majitel se mne zeptak: umí kreslit a u toho zpívat?/ - abychom vybrali prostě kolo, na které je dítě zralé psychicky, čili vzali jsme nakonec model s bržděním zpětným záběrem pedálů a udělali jsme dobře, synek jezdí teď po více než roce stále na tom samém kole a je spokojený, kolo s řazením a brzdou na řidítkách nás bude teprve čekat. Varovali nás totiž, že když je kolo s přehazovačkou na dítě ještě psychicky moc náročné, může mu to cyklistiku na dlouho vlastně znechutit poté, co se třeba rozjede, nedokáže hned zareagovat a třeba se silně udeří do rozkroku o tyč apod. Snad Vám naše zkušenost pomůže.
Přezdívka nebo jméno
Váš komentář
:-);-):-)):-D^^O:-):-];-]:D:laska::-*:oops:8-)8-D:sok::-\:/]:-<]:-D>:-(:grr::eh:-(:'(8-S:-l:kuk::hmm:8-P:-P:zelenac::-!:-|:tleskani:oboze:potichu:nenapadne:hm:sipka::!::?::napad::achjo::lol::pozor
Odeslat odpověď

Pravidla diskuzí na webu Maminka.cz

Zasláním příspěvku do diskuze souhlasíte s těmito pravidly:

  • Podmínky užívání služby informační společnosti
  • Informace o zpracování osobních údajů
  • Příspěvky se musí týkat tématu článku.
  • Příspěvky nesmí obsahovat vulgární výrazy a slovní útoky na jiné osoby.
  • Příspěvky nesmí poškozovat web Maminka.cz ani ostatní projekty provozovatele.
  • Je zakázáno vkládat do příspěvků nezákonný obsah včetně odkazů na stránky nabízející takový obsah.
  • Příspěvky nelze využívat k reklamě.
  • Příspěvky, které porušují pravidla diskuzí, budou odstraněny. Případně budou upraveny tak, aby neporušovaly pravidla diskuzí. V textu bude následně uvedeno, že příspěvky byly ze strany redakce upraveny.
  • Právo moderovat diskuze mají pouze vybraní zástupci provozovatele. Základní kontrola každého příspěvku probíhá ještě před jeho zveřejněním.
  • Maminka.cz je soukromý web a provozovatel má při řešení sporů, které se týkají příspěvků v diskuzích, vždy konečné slovo.
 

Horoskopy

Kozoroh Urychleně si rozmyslete, co vlastně chcete. Hvězdy vám přejí hodně štěstí v nové práci, ale rovněž…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Miloš, Milouš, Saul

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné