Maminka.czDiskuzeDěti a rodina

Vánoce s rodiči případně s tchyní a tchánem

Dobrý den maminky, nevím s kým už se poradit a tak by mě zajímal Váš názor či zkušenosti. Abych vysvětlila situaci. Bydlíme v domečku společně s mými rodiči. Oni dole, my v patře. A letos nás čekají první Vánoce s 10 měsíční dcerkou. Já a moji rodiče jsme zvyklí na to, že na Štědrý večer se večeří vždy společně u jednoho stolu (prarodiče, rodiče, děti) a pak se jde společně ke stromečku, kde jsou dárky pro všechny. V tomto duchu jsem vyrůstala já. Manžel zase vyrůstal v tom, že večeře a dárečky byli pouze v úzkém kruhu rodinném tedy rodiče a děti. Akorát oni bydleli sami bez babičky a dědy. K těm jeli druhý den. Letos už jsme s manželem a dcerkou rodina. A tak chce být manžel na Vánoce sám, bez jeho tchyně a tchána. Sami na večeři, sami na rozbalování dárků a až se rozbalí dárky pod naším stromečkem, přesunuli bychom se dolů o patro níž k mým rodičům. Moji rodiče zase berou Vánoce tak, že má být rodina spolu a že když už bydlíme pod jednou střechou, že je divné, abychom byli na Vánoce každý odděleně. A moje maminka (babička) chce vidět ty rozzářené oči svojí vnučky až uvidí dárky pod stromečkem. Takže jak situaci vyřešit? Když pozvu rodiče na večeři a na rozbalování dárků, bude manžel naštvaný, že nemůže trávit Vánoce pouze v kruhu rodinném, ale musí trpěti tchyni a tchána. Když si vyhovím manželovi, moje mamka to obrečí a táta bude zklamaný. Neporadíte mi řešení z této neřešitelné situace? Jen ještě upřesním, manžel má s mými rodiči dobré vztahy.
Celkem 3 odpovědi Zobrazit jako strom
@Pavlina Milá Pavlíno moc děkuji za Váš názor. Ani nevíte jak mi pomohl :) letos jsme to vymysleli tak, že každý dáme večeři zvlášť a pak půjdeme nejdřív ke stromečku k našim a pak k tomu našemu. Jelikož z toho dcerka letos ještě nebude mít rozum, tak dopřeji mamce (babičce) ten první "waw" výraz naší dcery u nich. Příští rok to ale uděláme obráceně, první my a pak babička s dědou. Ještě jednou moc děkuji, že jste napsala.
Odpovědět To se mi líbí0
Vyrůstala jsem s prarodiči pod jednou střechou, druhé přes ulici. Štědrý den jsme trávili odděleně a samostatných večeřích se sešli u jednoho stromečku. Tam byli "jen" dárky od rodičů. Na Boží hod se šlo na oběd a pro dárečky přes ulici a na Štěpána k prarodičům do patra. Podobný model jsem zavedla i ve vlastní rodině. Štědrý den trávíme sami, Boží hod u tchyňky s tchánem, na Štěpána se sejde celá rodina u mužíčkovi babičky. Moji rodiče a prarodiče jsou na druhém konci republiky, takže se tam dostaneme nejdřív 28. 12. a občas až na Tři krále... Je to celé o vzájemném respektu. Příbuzní si musí uvědomit, že zde vznikla nová rodina, která si tvoří vlastní zvyky, a měli by to respektovat. U nás se to povedlo (je teda fakt, že máme beva vztahy snad všichni se všema...), tak držím palce i Vám.
Odpovědět To se mi líbí0
Milá Mišo, je m 54 let a jsem dvojnásobná babička. Myslim, ze pravdu ma Tvůj manžel. Jste rodina a měli byste trávit stedry vecer ve třech a teprve pak se přesunout k rodičům. Myslim, ze to, ze žijete pod jednou střechou v tom nehraje žádnou roli Chápu Tvé rodiče, ze chtějí videt radost vnoučat u stromečku a také ji uvidí - Jejich darky si prece vnoucata rozbali pod jejich stromečkem a společně pak můžete posedět a uzit si Stedry vecer v širším rodinném kruhu Pokud jsou Tví rodiče jen trochu rozumní, pochopí to...
Odpovědět To se mi líbí5

Video

Diskuze

Doporučujeme