Maminka.czDiskuzeDěti a rodina

ve 14měs. se ještě nepostaví na nožičky

Katka M. 12. 1. 2012 22:03
Dobrý den, máte někdo zkušenost, že se jeho dítko ještě ve 14měs. ani nepostavilo na nožičky?
Celkem 4 odpovědi Zobrazit jako strom
13. 1. 2012 11:31
@Lentilka7 Děkuji za uklidnění :-) , samozdřejmě mě taky pediatr říká, že to nic není, že takových případů má plno, ale i přesto jsem z toho smutná, nechám tomu ale volný průběh a uvidíme, nemá cenu se tím asi trápit.
My milujeme taky knížky a nejvíc asi balonky. Umíme dělat paci, paci,pá pá, vařila myšička atd. a zas co mám kamarádky, tak to jejich děti nedělají. Ono se prý říká, že děti co mají pomalejší fyzický vývoj, tak jsou zas chytřejší a vnímavější :-) .
A v kolika měsících se Vám poprvé postavil na nožičky? A chodili jste na nějaké rehabilitace? My chodíme na vojtovu metodu, ale jak už je větší, tak se vzpouzí a nechce moc spolupracovat, takže to cvičení nám moc nejde :-( .
Odpovědět To se mi líbí0
Lentilka7 12. 1. 2012 23:34
@Katka M. Dobrý den, jestli vás to trošku uklidní, tak náš syn začal chodit až v 18 měsících a taky mi to přišlo divný a měla jsem strach, jestli je v pořádku a všichni z okolí se nás na to pořád ptali a říkali, že je to zvláštní, atd... takže jsem z toho byla dost rozhozená, ale naše dětská doktorka nás uklidnila a říkala, že až přijde ten správný čas, tak prostě začne chodit a že nemá cenu ho nutit násilím... A sice jsme si dost dlouho počkali na synovo první samostatné krůčky, ale musím říct, že úžasně rychle dohnal své o půl roku starší kamarády, kteří už "běhali" v 11 měsících a teď je na tom možná mnohem lépe, než oni :-) Takže se tím netrapte jako my a užívejte si jiné přednosti, které jistě vaše děťátko má - i my jsme si hledali jiné přednosti... např. skoro od narození ho moooooc baví číst knížky a zpívání a tancování, atd... a je pravda, že každé dítko je jiné a každému jde něco víc a něco méně :-) Když to tak vezmu, tak náš syn měl od začátku vše pomalejší, než ostatní děti - pasení koníčků, sezení, atd... vše později, než jeho vrstevníci, ale naštěstí to dohnal a teď ho naopak furt krotím, aby pořád tak neběhal po bytě jako splašený kůň :-)
Odpovědět To se mi líbí0
Katka M. 12. 1. 2012 22:29
@Petra No ona má pomalejší fyzický vývoj, je na tom lépe po psychické stránce než po té fyzické. Popravdě jsme se dokázali překulit ze zad na bříško a naopak až 10 a půl měsících a když sedí, tak jen na kolínkách, když bych jí dala nožičky před sebe tak spadne, to mi také přijde divné ve 14měs.Chodíme na vojtovku. Mě jen trápí, že jsem se právě nikdy nesetkala ještě s nějakým mimčem a ani jsem od nikoho z mé blízkosti neslyšela, že by nějaké dítě se ještě v těch 14měs. ani nepostavilo. Tak mě zajímá jestli se to nějaké mamince stalo. Mě pořád všichni tvrdí i můj pediatr, že je to jen opožděný vývoj.
Odpovědět To se mi líbí0
Petra 12. 1. 2012 22:11
Co na to dětský lékař? Jinak je dítě aktivní?
Odpovědět To se mi líbí0


Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu