Maminka.czDiskuzeTěhotenství a porod

Velikost miminka při porodu

Ahoj mamči. Čekám třetí mimčo a zajímalo by mne jakou máte zkušenost s porodními váhami vašich ratolestí. Moje první mimi vážilo 3,1 kg, druhé 4,5 kg. Nyní mám obavu z toho jak velké mimi bude to třetí.... Váha postupně vzrůstá, nebo je to různé????
Celkem 16 odpovědí Zobrazit jako strom
@Leontyna90 jujky, tak malinka... ja prenasela 5dni, mala mela 4030 a 53cm...
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky,dcera se narodila před 2 roky o 7 dní dřív,byl to plánovaný císař a měla 2200 a 46 cm.drobeček.Teť čekám druhý,tak sem zvědavá kolik budeme mít <3
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojík tak moje první dcera(nar.o 14dní dřív)měla 2880 a 45cm,a druhá nar.přesně v termínu měla 4080 a 53cm.Ale u druhé byla těhu cukrovka.Já si nemyslim,že se to nějak porodama zvedá
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj maminky,já budu rodit třetí mimi.První kluk měl 3080 a druhý 3490,tak jsem taky zvědavá kolik to bude do třetice.
Odpovědět To se mi líbí0
ahojky já mám zatím jednu jedinou dcerku a měla při porodu 3.400g <3
Odpovědět To se mi líbí0
Já pevně dufám, že ještě bude nějaký UTZ, třeba i v nemocnici! Podle mě berou i to, jestli čekáš první nebo třetí, určitě nejsem nadšená z toho, abych rodila přes 4kg velké dítě, myslím si, že na to taky stavěná nejsem!!!
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj Lenčuško, taky myslím, že porodní váha je různá a s porody nevzrůsta, moje 1. dítko vážilo 3 250g, a druhé 3 100g ;-) Jestli je mimčo veliké, ti zjístí včas - u mě začali s vážením asi ve 30tt, takže se nemusíš bát, že by tě nutili rodit nějakého extra obříka :-D Každopádně ti držím palušky, ať je to podle tvých představ ;-)
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj Lenčuško, já mám tři děti. První syn měl 3560, druhá dcera 4140 a třetí syn 3920. Toho mi ale vyvolali o 2 týdny dříve, protože se právě oávali, že by byl mc velký. =-O Nakonec nebyl a měl prvních 16 hodin trochu problémy, protože nebyl dopečený. Podle doktorky mu chyběli ještě tak 3 týdny. Vyvolání kvůli velikosti nedoporučuji !!!! Kdyby ho tam nechali, tak by asi dceru překonal.
Odpovědět To se mi líbí0
@pavlikovavenda Vendy a zajímala jsi se o to, zda budou zjišťovat včas velikost toho miminka, aby se při porodu už počítalo s tím, že je větší? Mám strach, aby na to, že ho nebudu moct porodit, nepřišli moc pozdě. Ale to se snad stát nemůže. Podle mě už ten 4,5 kg chlapeček byl na mé porodní cesty jen tak tak. Rvali ho ze mě tedy fest... i když musím říci že porod jako takový byl rychlejší a lehčí, než ten první s menším mimčem.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj Lenčuš, tohle momentálně řeším taky!Dcera měla 3,5kg, syn 3,6kg a teď by to měl být zase kluk a ve 30týdnu 1660g.Což je podle " tabulek" o něco víc.Ptala jsem se MUDr, jestli není nějak větší a co když ho pak neporodím?Tak jen pokrčil rameny.Doufám, že nebude mít moc velkou hlavičku, na tom nejvíce záleží!!!!!!!!!Jsem celkem vysoká s dost hubená, ale manžel má 2metry a celá jeho rodina je velká a rodí se veliké děti.Tak jsem zvědavá.
Odpovědět To se mi líbí0
@Eva P. Třetí menší, než druhé??? <:-) Konečně trochu uklidňující zpráva. I když na konec to bude stejně úplně jedno. Ven to prostě musí tak jako tak... <img alt=)" class="smiley" src="/Client.Images/Smileys/03.gif" />
Odpovědět To se mi líbí0
@masa.marketa@seznam.cz Je pravda, že při prvním jsem jedla celkem normálně a přibrala jsem 12 kg a u druhého jsem se cpala šíleným způsobem a nabrala jsem 21 kg. Nyní se snažím krotit, kdyby to náhodou mělo na váhu miminka vliv. Přemýšlela jsem, že bych si o tom ještě promluvila s doktorem. Chtěla bych předejít tomu stresu, co jsem měla při druhém mimi, když mě doktorka v porodnici na příjmu vyšetřovala. První otázka co byla, zda jsem nebyla na odhadu velikosti plodu.... nejprve jsem nechápala, ale pak mi to rychle docvaklo. Že by obřík na cestě? Ano...v zápětí asistentce potichu říkala, že mimčo bude na mě dosti velké. (jsem celkem normální 164 cm a na začátku 52 kg, takže úplně drobňonká taky nejsem) Může se stát, že bude tak velké, že bych ho neporodila normálně???
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj, tak já mám dvě holčičky. První vážila 2930 g a druhá 3070 g. Takže to sice vzrostlo, ale jen veeelmiiii nepatrně :-D :-D :-D . Taky myslím, že váha nemusí vzrůstat. Moje kamarádka má 3 děti, první 2,80 kg, druhá 3,90 a třetí 3,130 g. <3 Tak ať to zvládnete. :-*
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj mám tři děti ..prvorozená dcera měla 3600g , 1 syn 3800 g a drudý syn 4250g u mě to tedy vzrůstalo. Ale já byly vždy silnější ,tak to bylo možná tím. :-)
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj, já rodila zatím taky jen jednou a naše malá princezna měla 2530g, takže to byla krása! Přeju, ať to jde taky jako po másle! Myslím, že není dáno, že váha musí vzrůstat. Každé těhu je jiné a i každé mimi je jiné.
Odpovědět To se mi líbí0
Myslim si ze je to ruzný.moje první a zatim jedina dcera mela 3950g.
Odpovědět To se mi líbí0


Horoskopy

Beran Středeční potíže s pracovní atmosférou už nevnímáte, protože jste na pokraji sil. Jako vždy jste se…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Drahoslav, Drahoň

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu