Maminka.czDiskuzeDěti a rodina

vítání občánků

85Martinka 29. 2. 2012 14:34
Kdy jste byli na vítání občánku nebo křtu? O<img  class=" class="smiley" src="/Client.Images/Smileys/42.gif" />
Celkem 19 odpovědí Zobrazit jako strom
Very 2. 3. 2012 12:52
ale vnucování víry se mi děsně nelíbí . Mám jednu kamarádku, ta je nevěřící, její tchýně je věřící až až...a děsně jí toto furt předhazuje...ale fakt moc. A to nemám ráda. KDyž chci přece věřit, tak si věřím, může si každý věřit v co chce, ale nebudu to přece furt někomu nutit a předhazovat. :-! :-!
Odpovědět To se mi líbí0
Very 2. 3. 2012 12:47
to je fajn, takový farář :-) my teda do kostela nechodíme...já chodila jako mladá, ale jak sem si rozhodovala už sama za sebe :-D přestala sem chodit. Nicméně věřící jsem, našeho Davida k tomu tak trošku povedu..ale jinak nijak násilně teda ne. A sám si pak rozhodne, co a jak, jestli bude chtít chodit do náboženství, nebo s babičkou do kostela někdy, a tak.
Odpovědět To se mi líbí0
85Martinka 2. 3. 2012 11:08
My teda synka pokřtěného nemáme a ani neplánujeme. I když je manžel křtěný, věřící nejsme ani jeden. Atmosféra kostela je ale nádherná... My v Žamberku máme taky faráře primového. Vypadá pěkně mladě, moderní a nebrání se alternativám. <:-)
Odpovědět To se mi líbí0
Very 2. 3. 2012 7:55
jo jo, přesně....není farář jako farář...i moje kamarádka narazila na faráře, který jim odmítl pokřtít děcko, z důvodů o kterých sem psala....svobodná, ona věřící on nevěřící..atd......tak se otočila na podpatku a šla jinam... Našla si faráře, který jim děcko pokřtil. A vůbec neměl žádné narážky, nic . A pak se někteří faráři diví, že mají poloprázdný kostel :-\ :-D :-D Ne že bych našeho faráře (už bývalého, odjel do světa) chtěla nějak extra vychvalovat, ale byl to člověk, který měl rád lidi, byl takový moderní, s klukama hrál fotbal, chodil jako divák na místní fotbaly, starým babkám v kostele řekl přede všema, ať přestanou po mši pomlouvat za kostelem :-D že jinak teda nemusí do kostela chodit vůbec, takové klepny :-D ...prostě byl takový "normální" . A při nějakých vesnických akcích nebo zábavách uměl zpívat lidovky, jak nikdo široko daleko :-D ...prostě velice příjemný člověk, který to měl v hlavě srovnané. Jo jo, není každý farář stejný.
Odpovědět To se mi líbí0
semelka 1. 3. 2012 20:34
když se narazí na faráře, jemuž bylo z hůry dáno (nevím jak jinak to slušně nazvat vzhledem k zastávané funkci), tak se pokřtění ani nemusíte dočkat ;-)
kamarádka, sama pokřtěná její přítel taky, nebyli oddáni, což nevadilo, ale nechodili do kostela
farář jim řekl, že musí oba chodit na katechismus a dva roky pravidelně ke zpovědi, pak jim dítě pokřtí ... asi tušíte, co mu na to řekla ... samozřejmě ve vší slušnosti :-[
Odpovědět To se mi líbí0
Eva P. 1. 3. 2012 19:57
S tím křtem souhlasím, že záleží na panu faráři. :-) Naši první dcerku nám náš farář bez problémů pokřtil, i když jsme ještě nebyli manželé, oddával nás za pár měsíců poté. ;-) A jsme oba s manželem pokřtěni, kmotry také, římskokatolíci. flower
Odpovědět To se mi líbí0
Very 1. 3. 2012 16:59
jo jo, náš kmotr měl "komplet"...pokřtěný, biřmovaný, ženatý v kostele....ale toto všechno fakt záleží na faráří...náš řekl, že naše dítě pokřtí, ať je to jak chce...že je rád za každé pokřtěné dítě, a že nevidí důvod, proč by děcko ńemělo byt pokřtěné jenom proto, že má rodiče takové a makové..
Odpovědět To se mi líbí0
Funnyna 1. 3. 2012 16:40
My jsme manželé, takže nevim. Ale pokřtění jsme museli být oba a kmotra taky. A taky jsme byli na poučení (na faře nám vykládali něco o náboženství a tak). Máme tady dost přísného faráře, taky římskokat. církev.
Odpovědět To se mi líbí0
Very 1. 3. 2012 15:40
@Very jo, církev římskokatolická.....sem zapomněla dodat...
Odpovědět To se mi líbí0
Very 1. 3. 2012 15:33
tak ke křtu ti to řeknu asi tak: záleží na farářovi. My manželé nejsme, můj není ani pokřtěný, věřící není, nikdy nebyl a pochybuju o tom, že někdy bude :-D já jsem jenom pokřtěná...a farář žádné potíže nedělal, a normálně Davida pokřtil. Jiný by to ale neudělal...to vím...takže záleží na tom, jaký váš farář je...A to je můj navíc rozvedený.
Odpovědět To se mi líbí0
85Martinka 1. 3. 2012 15:31
A jak to je při křtu? Musíte být manželé a oba také pokřtění?
Odpovědět To se mi líbí0
Funnyna 1. 3. 2012 14:37
Ahoj, je to asi všude jinak. My máme vítání 1x do roka, v červnu. Takže první holce byl téměř rok, druhé půl a teď čekáme třetí na červen. Tak uvidíme jestli stihneme vítat ještě letos :-) Dostáváme kytku, povlečení na velkou postel a pak velké fotky z akce.
Křtili jsme zatím jen starší, v roce. Druhou jsme měli plánovanou taky v roce, ale otěhotněla jsem a zvracela půl roku :-$ takže uděláme v létě křtiny dvojité, miminko a druhá dcera :-) No je to docela složité co? ;-)
Odpovědět To se mi líbí0
Very 1. 3. 2012 5:50
u nás se na vítání přihlášky nedávaly..prostě nás pozvali...no a v kolébce taky byt nechtěl :-D už to nebylo malé mimi, ale šak žádné drama...není povinnost byt v kolébce...no a dárek Davi dostal, byl tam polštář s vyšitým jménem , osuška, žíňka, ještě jeden malý polštářek bez jména, a já dostala kytku....a bylo kafe a zákusky zadara :-D Ale pravdou je, že kdyby mě na vítání nikdo nepozval, ani mi to nevadí. :-D :-D ...já moc tady ty "akce" nemusím.
Odpovědět To se mi líbí0
semelka 29. 2. 2012 23:11
nebyli jsme ani na jednom, ale k vítání občánků se u nás musela podávat "přihláška" - prostě jim tam napsat nějaký papír, že ten a ten se chce zúčastnit vítání...
Odpovědět To se mi líbí0
Eva P. 29. 2. 2012 19:46
První holčička vítání i křtiny ve 4 měsících, druhá holčička vítání ve 2 měsících a křtiny ve 3 měsících. Dostali jsme menší balík plenek, malé fotoalbum a maminka kytičku. flower
Odpovědět To se mi líbí0
85Martinka 29. 2. 2012 15:29
Nám je teď 5 měsíců- začínáme 6. a stále nic... :-\ Vím,že u nás ve vesnici je vítání jen 2x za rok, ale teď se tu narodilo hodně dětí a divím se, že to neudělali výjmečně ještě 1x. Než nás pozvou, budeme běhat a v kolébce už nevydrží :-D Jo a něco jste dostali? Peníze,poukázky...
Odpovědět To se mi líbí0
Very 29. 2. 2012 14:41
@Very sem si to blbě přečetla..promiň, ses ptala kdy........tak vítání občánků: to měl necelý rok, a křtiny měl v půl roce...
Odpovědět To se mi líbí0
Very 29. 2. 2012 14:40
byli sme na obojím ...chceš něco konkrétně vědět?
Odpovědět To se mi líbí0
Iveta Janečková 29. 2. 2012 14:38
My jeste nebyly:-(a to nam bude 13.3. 3mesice
Odpovědět To se mi líbí0


Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu