Maminka.czDiskuzeSex a vztahy

Vložky, tampony nebo kalíšek?

Maminky, jaké používáte hygienické potřeby? Co je podle vás nejúčinnější, nejpohodlnější prostě nejlepší? A co po porodu? Jaké vložky jste si oblíbily? Preferujete Alwaysky nebo "takové ty babičkovské"? Já zejména v noci nedám dopustit na Alwaysky, protože se furt vrtím a fakt neproteču, i když to mám fakt silné. Tampony mi moc nevyhovují...
Celkem 11 odpovědí Zobrazit jako strom
Měla jsem možnost vyzkoušet všechny z těchto pomůcek, ale nejvíc mi vyhovují kalhotky. Jsou pohodlné a přijde mi praktické si je pokaždé jenom převléct než si zavádět tampon či kalíšek.
Odpovědět To se mi líbí0
@Lucka Pokud se bojis spatneho zavedeni tak si kup tampony s aplikátorem.Jinak když jsem byla mlada jak ty tak mi pomáhalo při zavadeni dat si jednu nohu vys tedy na zachod,nez si zvyknes jak to mas delat.
Odpovědět To se mi líbí0
Tampóny jsem nepoužívala nikdy a s vložkami jsem měla vždycky problém zvlášť při sportu co chvílemi někde protekly a nikdy jsem se necítila 100% v pohodě. I když "lepší" alwaysky bývaly většinou v pohodě. Přešla jsem na kalíšek a od té doby mám klid. Chce to cvik a vyzkoušet třeba i dva různé pokud úplně nevyhovuje, ale vyplatí se to!
Odpovědět To se mi líbí2
Z hlediska hygienického a toxikologického vychází nejlépe kalíšek, tak ho používám Je sice nepohodlný, ale je to opravdu 100% čistota a žádné riziko.
Odpovědět To se mi líbí1
Ahoj....je mi 14 a už nějakou dobu menstruaci mám. Už déle přemýšlím o vyzkoušení tampónů.Ale bojím se toxického šoku a že ho blbě zavedu a bude to bolet. Máte nějaké tipy???
Odpovědět To se mi líbí0
@LucieOles Já používám vložky i tampóny a zatímco u vložek nemám oblíbenou značku, u tampónů je to jednoznačně Ria. Asi i kvůli tomu hodně odlišnému designu.
Odpovědět To se mi líbí0
@Viska A jakou značku tampónů používáš nejraději? Člověk se těžko zorientovává ve všech značkách a typech, které jsou teď na trhu.
Odpovědět To se mi líbí0
Jednoznačně kalíšek. Používám ho už 6 let a nedám na něj dopustit. Nikdy neprotekl, nikde nepřekáží a nezpůsobuje mi záněty jako tampon, který vysušuje sliznici. Chodím s ním plavat, sportovat a neskutečně ušetřím (za těch 6 let mám druhý, takže průměrná investice zatím 100,-/rok). Doufám, že půjde používat i po porodu, to by měla stačit ta větší velikost.
Odpovědět To se mi líbí2
@Andrea Já to střídám, nechci nosit jen jednu variantu. Sice mám kvalitní hodně, ale nechci mít tampón v sobě celou dobu.
Odpovědět To se mi líbí0
@Viska Já tampóny, jsou mi příjemnější.
Odpovědět To se mi líbí0
Já používám vložky a tampóny. Většinou podle situace, v práci tampóny, mám lepší pocit, sice vložky co používám jsou dobré, ale ten pocit s tampónem je lepší. Doma anionové vložky a v noci.
Odpovědět To se mi líbí0

Diskuze

Doporučujeme