Maminka.czDiskuzeDěti a rodina

Vojtova metoda

Marci 2. 3. 2010 10:23
Ahoj, čeká nás s prckem cvičení Vojtovy metody - máte s tím někdo zkušenosti? Jak to probíhá a tak? Děkuji
Celkem 14 odpovědí Zobrazit jako strom
klaruše 8. 12. 2010 15:34
@Marci jé my budeme na rhb taky chodit, ale my se kroutíme do prava celkově. Taky jsem se bála ale pak mě dost lidí uklidnipo, že je to nebolí, vřískaj prostě proto, že se jim nelíbí dělat něco na co newjsou zvyklý. V pátek jdeme poprvně tak jsem zvědavá a doufám že to přežiju. ;-)
Odpovědět To se mi líbí1
Qvido 29. 11. 2010 21:14
Ahoj holky,za jak dlouho po cvičení Vojtovky jste viděly pokroky? Pokud vaše mimi mělo špatné pohybové návyky? Já musím se svojí holčičkou také cvičit. Zatím cvičíme čtvrtý den. Po zacvičení na rehabilitaci se hodně zklidnila reh.sestra to umí, ale doma se mi zdá, že ani ta odpověď těla není tak intenzivní jako byla na rehabilitaci. Jdeme tam až příští týden.
Odpovědět To se mi líbí0
Marci 11. 11. 2010 9:55
Ahoj, to nemám :o( My už necvičíme a vesele plaveme :o) Řekla bych, že nás to cvičení popostrčilo moc dobředu a pak jsme malého museli zase brzdit, prože v 7měsícíh už stál u nábytku a popocházel a dr se to zdálo moc brzo...
Odpovědět To se mi líbí0
moni 7 4. 11. 2010 16:11
Ahoj, nám na prvním cvičení vojtovy metody bylo řečeno, že není vhodné, abysme chodili i do plavání, prý se to neslučuje. Máte s tím nějaké zkušenosti?
Odpovědět To se mi líbí0
Marci 10. 3. 2010 16:00
Tak máme za sebou první rehabilitace - malý vůbec neplakal, jen to pro něj bylo dlouhé, tak si ke konci trochu zavztekal, máme zatím 2 cviky a budeme muset 4x denně cvičit, tak se mi moooc ulevilo.
Smloulino, taky jsem se bála a bylo to zbytečné.
Odpovědět To se mi líbí0
smoulina 10. 3. 2010 12:54
Ahoj holky nám bude 18 4 měsíce a příští úterý jdeme také poprvé.Mám z toho hrůzu. :-(
Odpovědět To se mi líbí0
Marci 8. 3. 2010 18:02
@Miriamka za pár dní mu budou tři měsíce, když leží na zádech tak sklání hlavičku lehce doprava, tak kvůli tomu budeme muset na ty reha chodit. ve středu nás čekají poprvé
Odpovědět To se mi líbí1
Miriamka 8. 3. 2010 11:11
@Marci a jak máš staré mimi? Když s námi byl manžel poprvé na rehábce tak to skoro nesnesl ten pláč, paní má ty cviky v ruce a ví jak ho má chytnout a to je teprve řev....ale na to si zvykneš, musíš si říkat, že to děláš hlavně pro zdravíčko dítěte a že mu to prospěje. Já ho vždycky moc chválím a vysvětluju mu že mu to pomůže, že je to pro něj dobré. Navíc ta úleva když mi na kyčlích řekli, že už nemusí mít široké balení, to jsem si říkala ještě že jsem s ním poctivě cvičila.
Odpovědět To se mi líbí1
Marci 8. 3. 2010 10:10
Miriamko, děkuji, mám největší hrůzu právě z toho pláče :'( protože to asi těžce ponesu a bojím se abych to zvládala.
Odpovědět To se mi líbí0
gabka1 7. 3. 2010 18:51
AHOJEK MAMUŠENKY VÍM MOC DOBŘE,ŽE TADY ŽÁDNÝ ODKAZ NA SOUTĚŽ NEPATŘÍ,ALE PROSÍM PROSÍM POMOZTE NÁM K PÁR HLASŮM,KLIKNĚTE PROSÍM NA PĚT BODÍKŮŮŮŮ
http://diteroku.vasedeti.cz/hodnoceni/35115/soutezici...
MOOOOOOOOOOOOOC DĚKUJIII <3 <3 <3 <3
Odpovědět To se mi líbí0
Miriamka 7. 3. 2010 16:43
Ahoj, já cvičím se synkem od jeho cca 5ti týdnů, teď mu jsou 4.5 měsíce. Pláče u toho dost, někdy víc někdy trochu míň, ale on je ještě hodně maličký. Rehabilitační ke které chodíme říkala, že je naprosto normální, že děti u toho brečí, ale ne proto, že bychom jím tím způsobovali bolest, ale tím že jim tim měníme jejich špatné pohybové vzory na ty správné. Vojtovka je určítě výborná, nám se po ní hodně zlepšily kyčle, museli jsme nosit široké balení a po dvou měsících cvičení je má naprosto zdravé. Jinak je Vojtovka dobrá i pro psychiku dítěte, co jsem četla a hlavně tím předchází např vadnému držení těla a bolestem zad v dospělosti.
Odpovědět To se mi líbí0
Keitinka 4. 3. 2010 1:00
Ahojky, no každé dítě reaguje jinak, některé pláčou pořád, některým vojta nesedne vůbec, lae jen malému procentu. My cvičili od 3 měsíce tak do 1,5 roku. Výsledky byly vidět hnedle, důležité je cvičit opravdu poctivě a pravidelně. Pavlík plakal jen při nových cvicích maximálně tak 2 dny, u každého známého cviku byl v klidu. Hodně jsem si s ním u toho povídala taky říkala co dělám. Důležitá je klidná maminka, nezapomínat, že dítě vnímá pocity matky a jimi se řídí!!! Chodili jsme vždy na kontroly co 14 dní, cvičila s ním rehabilitační sestra, pak mi ukázal ajak budem cvičit doma, msela jsem ji ukázat jak jsem to pochopila, hlavně kde je ten bod a správnou výchozí polohu. Přeji mnoho zdaru :-)
Odpovědět To se mi líbí0
Marci 3. 3. 2010 17:53
A pláčou u toho? Slyšela jsem, že se to většinou dětem nelíbí a hodně u toho brečí.
Odpovědět To se mi líbí0
LittleLuca 3. 3. 2010 17:37
My ji s dvojčaty cvičíme už půl roky. Je to reflexní cvičení, aby mohlo být dítko v budoucnu mobilní. Není to nic hrozného....mačkají se body na tělíčku, které dají impuls k tomu aby se dítko začalo svalově hýbat... :-)
Odpovědět To se mi líbí0


Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu