Maminka.czDiskuzeDěti a rodina

vši

Ahoj holky,moje dítě přijelo celkem dost zavšivené z tábora, v lékárně jsem nakoupila šampony a nějaká séra, nechala jsem tam kolem 500kč, zdálo se, že vši na týden zmizely, ale pak se objevily i u mě-((((( a na dceru se opět vrátily.....známá mi poradila, že na bejbynet.cz mají elastickou čelenku do vlasů proti vším, která vši zadusí a zamezí jejich návratu. Musím říct, že mě to nadchlo, ptž už 3týdny peru každý den povlečení, Savem jsem si zničila všechny kartáče a hřebeny na vlasy a vši se vracejí, je to horor!!!!!!!! Děsím se návratu do školy, ptž tam je mají co měsíc a je zavšivená celá škola, nechci tohle už nikdy podstupovat. Nemáte někdo ty čelenky vyzkoušené? Mám ještě malou 3letou holčinu a tak bych jim to raději preventivně nakoupila. Máte s těmi čelenkami zkušenosti????? Děkuji všem za radu.
Celkem 7 odpovědí Zobrazit jako strom
@Gabča To je přípravek nebo šampon ? Jaké je u něj použití a po jak dlouhé době vši nebo hnidy usmrtí ?
Odpovědět To se mi líbí0
Nic jako prevence proti vším neexistuje, nevím proč se tato informace tak rozšířila, ale není na ní ani kapka pravdy. Když by si sháněla přípravek, co vši a hnidy zlikviduje ihned po prvním použití, tak ten dělá Nyda.
Odpovědět To se mi líbí0
Aktuálně vyzkoušené - zkuste kouzelný všiváček: https://www.bezvsi.cz/kouzelny-vsivacek-2/. Doporučuju Paranit, sprej a šampon, kombinace. A plus ten všiváček. Poprvé jsme se toho zbavili tak na 95 %, po týdnu jsem opakovala. Všechno vyprat na 60 stupňů. Hodně zdaru a do boje!
Odpovědět To se mi líbí0
@Simona84 Ahoj,Nemusíš se bát, jsou v tom jen bylinky-)))už jsem to pro jistotu koupila do školy a jsem nadšená-) ničím nekapu a nestříkám, dám holce čelenku a vím, že mi ty mrchy nedonese, takže výhra-))))) vyčesávat z jejích vlasů je pakárna na dva dny....a už mi volaly další dvě maminky, co prý to má Monča za voňavou čelenku na vši-)))))
Odpovědět To se mi líbí0
Syn přinesl vši 2x ze školy a v obou případech jsem umyla hlavu psím šamponem (nejdřív jsem vyzkoušela na sobě). Hlava nijak nesvědila, vlasy voněly a byly hezky jemné. Nějaká chemie tam bude, ale po jednom umytí, to nemůže být tak zlé, když to pustí na zvířata.Samozřejmě vše vyprat - povlečení, ručníky ... pokud možno na 90. No a to hlavní - sednout a vyčesávat! Hezky ručník na klín, dítě si opře hlavu a probírat, především temeno a za ušima. Vytahovat hnidy i živé mrchy a rovnou mačkat. Pár hodin práce to je, ale dá se těch mrch během dvou dnů zbavit.
Odpovědět To se mi líbí0
Také jsme bojovali, až jsem našla na netu skvělou vychytávku. Šampon proti lupům smíchat s tea tree olejem a umýt vlásky. Potom vlásky zabalit do směsi tělové mléko, opět s tea tree olejem a na noc celé zabalit do potravinové folie, nechat věšky krásně udusit. Ráno opět směs ze šamponu a preventivně nějakou dobu mazat olejíček za ouška i kápnout na polštář (vešky nemají tea tree olej v lásce a tělové mléko pod folií je zadusí), vyčesat všiváčkem. Samozřejmě povlečení, spací plyšáky vyprat
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj,neteř si minulý rok donesla ze školy vši 2x. Máte pravdu, že šampóny a séra proti vším jsou hodně drahé a jeden šampón nikdy nestačí, zvláště, když se tím musí preventivěn umýt celá rodina. Preventivní ochrana myslím neexistuje, ale do té čelenky bych určitě nešla, je to určitě nečím napuštěné, co odpuzuje vši a mám obavu, že to může negativně působit na holčičku. Ale je to jenom můj názor.
Odpovědět To se mi líbí1

Diskuze

Doporučujeme