Maminka.czDiskuzeDěti a rodina

vysazování na nočník...

Mamimnky moje milované které mi vždy poradí anebo řeknou svůj názor. kdy jste začali/začínate/budete začínat s vysazováním na nočník???
Celkem 118 odpovědí Zobrazit jako strom
Milé maminky, šikovné triky, které vám mohou pomoci s prvním vysazováním na nočník, si můžete přečíst v článku **Kauza nočník: Lépe pozdě než brzo** //(http://www.maminka.cz/clanek/deti-a-materstvi/k... )//

Pěkný den :-)
Odpovědět To se mi líbí0
@Marci Ahojky Marciku,
omlouvám se, ale asi chápeš, že nestíhám. Hipp znám a vím, že v plastových mističkách dělají také od Hami taky od 1-3 roky. Děkuji ti moc, napíšu ti mejl, co nejdříve, už ani nevím, co je nového.:)
Odpovědět To se mi líbí0
Když už malému kupuji hotové jídlo, tak od Hippa, myslím, že je to psané pro děti 1-3 roky. Je to v takových platových srdíčkách.
Můj mail je svimberska@seznam.cz, máš pravdu, že to tak bude asi jednoduší :)
Odpovědět To se mi líbí0
@Marci Marci, ještě se omlouvám, že píšu až takhle skoro po týdnu, ale já v poslední době nestíhám a jsem nějaká utahaná, jak fyzicky, tak psychicky:(
Odpovědět To se mi líbí0
@Marci No jo, jak to čtu, je to s učením na záchod fakt peklo. Mně malá teď dva dny ani jednou nekakala do nočníku, ale jen do pleny, asi jsem holt pomalá:( Ale s čuráním problém nemá. A ten bonbonek mu takhle dáváte?:) Ještě co mě napadlo, jak jste kdysi psala, že malý rád skleničky-příkrmy, tak já jsem snad viděla jen od ukončeného 12.měsíce a víc ne nebo se vyrábí nějaké pro starší děti???:) Já nejsem zaregistrovaná, přijde mi to celkem zbytečné. Ale lovit se mi nechce. A s tykáním velmi ráda budu souhlasit:) Takže těší mě Marci:) Jestli ti nebude vadit, můžeš mi napsat mejl prosím? Že byvchom se mohly spojit i tam.
Odpovědět To se mi líbí0
Ono se mu na nočníku nechce sedět, na tom záchodě alespon vydrží. Když je oblečený, tak je s nočníkem kamarád, to si na něj sedá a dělá, že kaká a pak vyžaduje za odměnu bonbonek :)
Pokud taky jste zaregistrovaná, tak si můžeme posílat vzkazy a nemusíte lovit nic v diskuzích :)
A taky myslím, že bysme si mohly tykat :)
Odpovědět To se mi líbí0
@Marci Tak ho dávejte na nočník, i když je fakt, že on má věk na záchod no. Malá je taky průtokáč, každou chvíli čůrá a to by na nočníku musela sedět co 10 minut a to nejde, prostě někdy pije víc než to je snad možné, si říkám, kam se to do ní vejde a to pak čůrá hodně a někdy méně a vydrží ale tak max hodinu a půl nečůrat no, tak snad to psotupem času vytrénuje, protože si nědokážu představit, že pak v zimě venku jí budu stahovat kombinezu aby se mohla někde mohla vyčůrat, to snad ani nejde:D Vubec si to nedokážu představit:( Jak myslíte posílat zprávy?:)
Odpovědět To se mi líbí0
My teda se záchodem pořád bojujeme :( Sice se tam vyčůrá, ale neřekne si. A s kakáním to samé. Většinou přijde až když to má v plence :( Taky se ted snažím ho tam dávat každou chvíli. Ale přijde mi, že je jako průtokáč :)
Případně si můžeme posílat rovnou zprávy, abysme nemuseli zakládat diskuzi :)
Odpovědět To se mi líbí0
@Marci Jo, já jsem taky chtěla 3 roky za sebou, ale jak jsem hodně mladá, tak to mám trošku komplikované tím, že jsem nikde nepracovala, tak jestli mi malou vemou ve 3 letech do školky, tak bych si chtěla najít na rok brigádu, abych něco našetřila na druhé dítě a pak bych teda chtěla to druhé, takže rozestup počítám tak 4,5 let, což jde. Já jsem s bratrem o 6 a půl let a to je myslím už dost, i když nám dvoum to vůbec nevadí. Jako já doufám, že malá taky bude samostatná brzo a můžu říct, že je fakt šikovná, protože umí 50 slovíček a hodně opakuje, jako že se snaží říkat, to co jí říkáme my a dokonce se umí už vykakat do nočníku, což je fakt paráda, ale neříká si o to:( To jen já intuitivně jí tam posadím a buď se to povede nebo ne, ale vyčůra se tam vždy, když jí tam dávám a to jí tam dávám fakt často, chci aby v létě už dokázala si sama říct, kdy chce:) Takže jí furt nutím do nočníku a furt jí v jednom kuse stahuji punčochy, sice naříká, ale já jsem neoblomná:) Musíme Marci založit nvoou diskuzi, tady už klikám na třetí stranu, jak furt někdo zakládá nový diskuze a hledám a už mě to neba:D
Teplo je a to jsem fakt ráda:) My teď teda venku nebyly, protože doma toho mám strašně moc, takže se snad dostanu o víkendu. Na odrážedle na hřišti?:) To je fajn.
My byli na Lipně, Černá v Pošumaví, je to tam pěkné. Na procházky fakt báječné.
Odpovědět To se mi líbí0
Já vždycyk chtěla dítka tak nějak za sebou, myslím, že 3 roky bude rozestup akorát, malý už bude bez plenek, trochu samostatný a doufám, že i bude chodit do té školky, tak to snad nebude takový záhul.
Je fakt, že je to ted bude kolotoč každodenních povinností.
My čas od času vyrázíme do nějakého dětského koutku nebo tak tak nám to docela utíká. A jak je ted venku teplo, tak procházkujeme :) malý se vyřádí na odřážedle a pak padne a spí :)
Kde jste byli na horách?
Odpovědět To se mi líbí0
@Marci No tak to asi jo:-) Já s druhým dítětem ještě chci chvíli počkat, ale vím stoprocentně, že chci určitě, než půjde malá do první třídy, tak aby už druhé mimi bylo na světě:)
Tak to jo, tak snad tam ještě snížek bude, i když v Praze to už asi nečeká. Nás zarezervovali na poslední chvíli a hotel byl báječný, akorát malá tam furt řvala, necháapali jsme to. Jedině hodná byla v kočárku venku nebo v noci. Jinak to prořvala, ale je fakt že první den dostala průjem, protože když jí příkrmy ze skleničky, tak po nich vždycky to má řídký, narozdíl od toho když jí doma vařím, tak to má hezky pevný bobky:)
Naši malou taky bavilo rozdávat dárky a zdobila i stromek s tátou. Samozřejmě nestíhala si hrát a tak pořádně si to užívá až teď. Ještě dnes jsme dojídali cukroví, naštěstí už žádný sladký nebude, takže bych chtěla zhubnout, rpotže jsem letos jen dokola jedla:D Naše malá dostala taky kostičky snad od každýho, takže se nám tu furt válejí po bytě. Pak dostala nějaké oblečení, barevné knížky, dětský laptop, ten má nejraději, pak dostala plyšáky, bubínek s paličkama, xylofon,takže má takovou kapelu:D Pak nějaký dývýdýčko letadélko Jimbo, ale zatím jí to moc nebere. Já se teda na ten zaběhnutý režim netěšila, protože to je jeden kolotoč. Tak to věřím, že tam bylo prázdno. My jsme byli zase v zooparku před odjezdem z hor, v takovým místním. Na Nový rok jsme byli doma a já dělala novoroční úklid.:)
Odpovědět To se mi líbí0
Taky sem si myslela, že v postýlce ještě chvíli vydrží, je vcelku drobný, tak by mu stačila, ale už se mu tam nelíbí. A je fakt, že chceme druhé mimi, takže by časem musel postýlku stejně opustit. No uvidíme :)
Na hory pojedeme nakonec až v březnu. Měli tam problém s rezervacema a na náš termín zarezervovali i dětský tábor a ten dostal přednost, tak nám nabídli termín jiný.
Vánoce byly krásné i hektické :) Malého bavilo roznášet dárky a samozřejmě rozbalovat :) Našel autíčka, lego, Šmoulíky, dětskou motorovku. Nadšení bylo velké :)
Ale na druhu stranu jsem i ráda, že je po Vánocích a že si zase najedeme na náš zaběhnutý režim.
Na Nový rok jsme vyrazili v Praze do ZOO, byla to paráda, skoro nikdo tam nebyl :)
A co Vánoce u vás?
Odpovědět To se mi líbí0
@Marci Už postel? Já bych chtěla dcerce koupit postel až tak ve 4 letech a k tomu takovou tu zábranu, aby pak nespadla. Ale chtěla bych teda kvalitní postel, hlavně zdravotní matraci, teď ji v postýlce také má. Tak to jo:)
Jo?:) Ale když má dítě velké oči nebo i dospělý, tak je to strašně hezký.
Děkujeme :)
A jaké byly u vás Vánoce? Co malý dostal?:) A jaké byly hory?:)
Odpovědět To se mi líbí0
Přes den spí v naší posteli a v noci v postýlce. Vypadá to, že budeme asi brzo postýlku rušit a kupovat mu postel. No uvidíme, nemáme ji kam dát, tak bysme to museli nějak vymyslet.
jo, babi je sama, tak k ní hodně jezdíme, posledních pár let i na Vánoce. Bydlí s mýma rodičema ve stejný vesnici, takže se po večeři sejdeme všichni.
Pohádky rád má, ale jen ty jeho oblíbené kreslené :) u jiných moc nevydrží, buď po mě začně hopsat nebo vyžadovat abych si s ním kreslila nebo něco :)
Děkujeme :) od mala je okatý a ušatý :)
Také vám přejeme krásné pohodové Vánoce a v novém roce to co si budete přát!
Odpovědět To se mi líbí0
@Marci Tak to je úžasný, že spí celou noc už i bez dudlíčka a už spí v postýlce?:)
Já kapra také nejím. Letos neděláme domácího nic, navezeme si od manželových rodičů a mých také a to budeme mít pak i k večeři. My také půst nedodržíme:) Budete s babi jo? Tak to je hezký:) Já taky doufám, nějakou novou bych chtěla vidět, minulý rok, to jsem jen kojila, tak jsem viděla spousty pohádek, letos to bude horší asi. Ale já myslela, že synek má ráda pohádky?:) Já se taky těším, vloni to nevnímala. My si také rozkrojíme jablíčko a zapálíme svíčku a pustíme koledy:)
No jinak se na počítač už asi nedostanu, takže Vám Marci přeju vše nejlepší v novém roce, hlavně to zdraví a to i malému a ať jste šťastní a nic vás netrápí a užijte si klidné vánoční svátky:)
P.S.: viděla jsem tady ve fotogalerii fotku vaše prcka a má krásný velký oči:)
Odpovědět To se mi líbí0
Jo už je to s rýmou lepší, jen občas zakašle a venku se mu vždycky trošku spustí. Ale úžasně spí - celou noc. Když měl dudla, tak se budil, když mu vypadnul. Takže se konečně po 2 letech pořádně vyspím :)
Budeme mít kapra i řízky, já ho nemusím, ale manžel s babi jo. Polévku nevaříme. Půst nebude - to nevydržíme :) Doufám, že se mi letos podaří vidět alespon jednu celou pohádku. S malým to moc nejde :) Ale těším se až bude rozbalovat dárečky, loni ho to ještě nebralo.
No a samozřejmě si rozkrojíme jablíčko :)
A co vy?
Odpovědět To se mi líbí0
@Marci :) A už je to teď s tou rýmou lepší? Co budete mít letos na Vánoce? Děláte kapra nebo jen řízky? A co polévku, vaříte?:) Nebo celý den budete držet půst a až na večír se nabaštíte?:)
Odpovědět To se mi líbí0
Jo, snaží se, ale někdy se mu taky smrkat nechce, tak pohrozím odsáváním a je to :)
Odpovědět To se mi líbí0
@Marci Smrká už jo?:) Tak to musí být fajn. Tak to jo, to věřím:)
Odpovědět To se mi líbí0
Docela dobře smrká, tak neodsáváme. Ted už se mu to zlepšilo. Se mnou usne, ale chvíli mu to stějne trvá, protože na mě začne dorážet a provokovat :) Je to takový malý pokušitel :)
Odpovědět To se mi líbí0


1 2 3 4 5 6

Horoskopy

Blíženci Ráno vstanete jako rybičky a do práce se těšíte. Není divu, vždyť vám jde všechno od ruky a vymýšlíte…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Patrik, Ella, Lev

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu