Maminka.czDiskuzePovídání jen tak

Zápis

MaartinaMD 20. 1. 2012 22:05
tak jsem dnes absolvovala zápis se synem....a jsem našvaná na dítě i na zapisující....dítě se chovalo jako truhlík (nemá kamarády, nemá hračky, nezná žádnou pohádku, neumí nic, nečteme žádný knížky atd a k tomu dostatečně znuděný pohled a občas oči v sloup a mlčení) a učitelky se tvářily, že nástup do školy je nereálná věc....ano, syn má svoje nedostatky - jednoznačné potíže s kreslením, psaním... ale nemyslím si, že to nelze řešit a nástup do školy je až za 7 měs....no a pak jeho neudržení pozornosti, pokud ho daná věc nezajímá....ale rozhodně není hloupý - třeba čísla to je jeho (to jediné taky u zápisu předvedl)....objednám ho do psychologicko pedagogické poradny a uvidíme, co nám řeknou tam.... docela nerada bych ho nechávala ještě rok ve školce...nezdá se mi nijak prospěšné, aby byl do 7,5 let ve školce (nehledě na to, že už ted vypadá jako osmileté dítě).... jsem z toho celá taková rozhozená.....
Celkem 3 odpovědi Zobrazit jako strom
ksanda.1 25. 1. 2012 21:08
už jsem psala naše patálie u zápisu. Podle toho co píšeš, tak bych asi taky do školy nechvátala. To že dítě říká, že nic neumí, nezná... to je normální, nicméně myslím, že učitelky mají "páky" jak to z dětí dostat a jestli i ty sama píšeš, že má zatím potíže s grafomotorikou a pokud ho věci nezajímají neudrží pozornost..., tak by pak mohl mít zbytečně špatné známky, špatně se "zaškatulkovat"... Taky mi přijde 7měsíců dlouhá doba, nicméně pokud by mi to doporučily jak učitelky ve školce i ve škole asi bych odklad dala. Znají tvého syna z jiné stránky ... Jak sem psala - moje dcera se projevuje v mé přítomnosti jako totálně hloupá, nicméně i psycholožka mě teď ujistila, že je to pouze jeden z prostředků její manipulace a že v mé nepřítomnosti se projevuje zcela jinak a vyspěleji než je její věk.
Odpovědět To se mi líbí0
Jardula 21. 1. 2012 14:58
Klídek, zajdi s ním do PPP a pak budeš chytřejší. Rozhodnutí zda dítě půjde nebo nepůjde je na rodičích. Pokud dítě chceš dát do školy, tak To oni nezabrání, je to jen doporučení. Pokud budeš chtít odklad, tak pak záleží na PPP a doktorce.
My jsme byli taky včera u zápisu, kluk je šikovný, ale stejně nepředvedl všechno. Bylo na něm vidět, že je nervózní. Ale u nás byly u zápisu i učitelky ze školky a my to sledovali z povzdálí, takže všechno v pořádku.
Odpovědět To se mi líbí0
pajuna1 21. 1. 2012 11:27
Marti, tak to tě úplně chápu. Rozhodně bych ho nechala jak píšeš, vyšetřit v PPP a uvidítě. My jdeme na zápis 8.2., tak jsem zvědavá, co tam Verča předvede, učitelka ji ve školce chválí, ale jak se zasekne, tak s ní prostě nehnu. Dej vědět, jak jste v poradně dopadli.
Odpovědět To se mi líbí0


Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu