Maminka.czDiskuzeTěhotenství a porod

Zářijová miminka 2014

Ahoj maminky,jmenuji se Káťa a jsem v 11.týdnu těhotenství.Čekáme již druhé mimi,doma už máme skoro tříletého rošťáka,tak doufám,že se ke mně přidáte a budeme prožívat těhotenství společně.
Celkem 34 odpovědí Zobrazit jako strom
@NabamAhoj maminky, gratuluji k Vojtíkovi a Marečkovi, nám se narodil 25.9. v 5:00 Tobiášek váhu měl 3370 g a 51 cm narodil se dva dny po termínu, porod byl celkem rychlý, ale nemůžu říct, že bez bolestný. Jsem ráda, že už to mám za sebou a jsme doma, trošku nás prdíky taky trápí, ale oproti kolice co měla Adélka to vůbec nic není, Tobík hodně spinká a nechá mě i doma zvládat domácnost a odpočívat, je to fakt zlatíčko. Užívejte si miláčky, hrozně rychle to letí a za chvíli to budou velcí kluci. Já oblíkám taky o vrstvu víc než mám na sobě já + zavinovačka do kočárku. Pa
Odpovědět To se mi líbí0
@Iwushka69Ahojík gratuluji k Marečkovi. Já oblékám malého vždy o jednu vrstvu navíc,než mám já a v pohodě.V kočárku ho mám také v zavinovačce - cítí se tam jistěji než pod dekou. My teďka bojujeme hodně s prdíkama.
Odpovědět To se mi líbí0
@NabamAhojte, porodila jsem čtyři dny před termínem, čili 12.9. Marečka s váhou 3320g a 50cm. Musím říct, že porod byl strašný, relativně rychlý, ale byl intenzitní a navíc mi přestala fungovat kanyla v té nejhorší bolesti, takže nic moc. :'( no ale ta odměna za to fakt stojí Manžel jít k porodu nejdříve nechtěl, ale teď je rád, že tam byl a dokonce tvrdí, že by tam měl jít každý chlap. Dával mi hlavně kyslík a i pomáhal, protože zrovna se mnou se rozrodily i další tři maminky. Mám dotaz, jak oblékáte mimča ven? Já s tím bojuji a už jsem chudáka malého i zapařila. Když jsem se zeptala mé mámy, tak ta by ho oblékla ještě víc jak já. Doktorka mi zase řekla, že máme doma v bytě přetopené - bydlíme na východní straně, takže teplotu neovlivním a navíc jsem zimomřivá, tak mi to i vyhovuje. Teď jak je chladněji (16°C venku), tak jsem malému dala triko, dupačky, teplejší mikinu a zavinovačku a čepici. V záloze jsem měla ještě přichystanou deku kdyby mu byla zima. Jak ho jinak oblékat? Mám mu dávat zavinovačku do kočárku a nebo ne? Hodně s tím bojuji a začínám si připadat bezradná.
Odpovědět To se mi líbí1
@NabamAhoj holky,píši až teďka,doma je teď pěknej frmol....... Porodila jsem 27.8. Vojtíška s váhou 3310g a 48cm.Byl to docela obtížný porod,ale nakonec jsme to všichni tři - i s manželem zvládli.A co vy,už něčí mimčo také na světě?
Odpovědět To se mi líbí1
@Iwushka69Ahoj holky,tak včera jsem byla na prohlídce už v nemocnici a jsem 38+1 a už jsem připravená k porodu.Když do příštího týdne neporodím,budou mi porod vyvolávat (když mám tu těhot.cukrovku,tak nenechávají přenášet,tak musím porodit do 40+0).Už se moc těšíme všichni na Vojtíška,prý budu mít rychlý porod,takže až začnou kontrakce či odteče plodovka,máme hned jet. Teďka je u nás přes týden tchýně a hlídá Kubíka,takže kdyby to na mě přišlo,manžel by jel semnou (sice má z toho pořád obavy,ale on to zvládne )Tak už aby to bylo za námi a už si jen užívali těch našich malých prďolků........
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj, tak jak jste na tom, ještě jste celé? Momentálně jsem 36+3tt a v pondělí mě vyděsila doktorka, že se domnívá, že na další kontrolu (opět v pondělí) již nepřijdu. No zatím jsme v celku, ale teda šíleně mě bolí záda, chodím aspoň 10x v noci na záchod a dneska mě bolí bříško a spodek. Prcek se v úterý večer hýbal tak moc jak nikdy ještě a od té doby se vrtí jenom trošku. Tak jsem si preventivně zabalila tašku, protože ikdyž mám napsaný seznam co je potřeba, tak věřím, že můj muž by stejně na něco zapomněl. To je tak vždycky. Např. když jsem byla v té nemocnici, tak jsem mu říkala vem mi spodní prádlo a co myslíte, vzal mi 1 kalhotky - to přece stačí a podprsenku mi ani nevzal - chlapi Na kontrole před týdnem měl prcek už 2,7kg a teď mi to už neříkala - asi to už ani nejde změřit. Ale je zvláštní, že víc jak 4 týdny si držím stejnou váhu a pupek se mi nezvětšuje.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky, já jsem akorát podle utz ve 33+5tt na velkým utz ve 32tt mělo mimčo 1960g no snad to nebude až tak velký mimi, ale u Adélky mi týden před porodem tvrdili na utz, že má 3,7kg a nakonec se narodila s váhou 2980g a 50cm a to 5 dní po termínu porodu, takže já těm jejich odhadům moc nevěřím My monitor u Adélky měli půjčený z porodnice na půl roku, používali jsme ho málo, protože první 4 měsíce spala víc u nás v posteli než v postýlce :-[ Iwushka69- hlavně, že se ti nic nestalo, známá uklouzla pár dní před termínem porodu a zvrkla si kotník, ani jí nemohli dát sádru, aby mohla rodit.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojík tak to máš taky pěkné zážitky: Monitor dechu máme, používali jsme i u prvního dítěte asi do 6.měsíců. Koupili jsme ale použitý - používali jsme opravdu jen chvíli.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky, já jsem momentálně v 33tt, mimčo mělo ve 30tt 1,5kg, ale za poslední týden mi přijde, že se prcek docela zvětšil. Minulý týden jsem měla poslední dovču a byli jsme u rodičů na Moravě a tam to bylo super. Pohodička, teplíčko, koupání v bazénu k tomu jsme grilovali a popíjeli grepové pivko. to byl veget, hlavně budoucí babička a dědeček se hezky starali ať mi nic nechybí.
Týden předtím jsem ale taky byla v nemocnici a poležela jsem si tam tři dny. Jak jsem si dupala do nemocnice na těhotenský kurz, tak akorát trošku sprchlo a jak mi to v životě neujelo, tak mi uklouzla noha na přechodu pro chodce a zřítila jsem se na zem. Na nohy mi pomohla jenom další kočka, co šla taky na těhu kurz. Zbytek lidí šlo veselo dále a já jsem tam ležela kousek od auta. No děs! Tak si mě tam nechali na pozorování a naštěstí bylo a je všechno v pořádku, ale rána to byla dobrá. Jsem spadla naštěstí spíš na bok a měla jsem dodrápanou nohu. Tak jsem se od maminek jak už odrozených, tak co teprve šly na vyvolávání dozvěděla věci co jsem ani vědět nechtěla
Ještě si uživám poslední dny v práci, nejpozději na mateřskou musím nastoupit 7.8. a pak jen doma no. Vůbec se na to netěším, protože jsem spíš takový workoholik a být v bytě v Praze v tomto počasí není vůbec žádná sláva teda.
Věci už mám jinak nakoupené, už mi chybí jenom poslední drobnosti a pak už budu jen čekat až to přijde. No jsem zvědavá, strach z toho mám, to nebudu lhát, že nemám. Chci se zeptat, máte či používaly jste monitor dechu ??? Stále nevím zda ho kupovat či ne.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky mamči, tak jak zvládáte ty horka a těhotenství? Já jsem teďka 34.týden a horka tedy děs běs, radši nevycházet ven......... Minulý týden jsem si jeden den poležela v nemocnici, neboť jsem slabě cítila pohyby mimča, tak si mě tam nechali na pozorování. Ozvy jsem měla v pořádku, jen mám méně plodovky, tak musím hodně pít. Už se mi to ale srovnalo, opět cítím toho divočáka (hlavně tedy večer, když ležím). Jinak dnes mi doktorka měřila i hrdlo, jestli nebudu náhodou rodit předčasně a mám 51 cm, takže budu nakonec ještě přenášet. Ve 33.týdnu mělo mimčo 2400g, takže docela cvalda. Už se nám to blíží, srpen uteče jak nic a pak už hurá na sál.........Já už se tedy těším, už je to na mě moc dlouhý, hlavně teďka, když už máme kočárek, tak bych chtěla už vozit. A co vy, už máte vše přichystané? Kočárek, oblečky, vše pro mimčo, věci do porodnice,..........Jinak teďka v neděli 27.7. nastupuju na mateřskou, tak už mi konečně skončí nechopenka a vycházky - hurá!!! Tak se zatím mějte a ještě si užívejte poslední měsíc, pak už budeme mít frmol!!!
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky, já byla dneska na cukrovce, fuj to byl hnus :-$ ale jsem ráda, že jsem to vypila a už jen počkat na výsledky, snad bude vše ok. Jinak já jsem v 26tt, na další utz jdu až 1.7., tak uvidíme jestli se konečně dozvíme co to je. Nějaký oblečení jsem nakoupila na dovolený v Polsku, něco neutrální, něco spíš na kluka, ale neodolala jsem a koupila jsem i něco na holku, no uvidíme jestli to užiju nebo prodám, na holky se kupuje tak krásně, to mě baví i u Adélky Mě je dobře až na tvrdnutí břicha, to mám cca 5x denně a i mi začali z toho vedra otýkat nohy, není to nic hroznýho, ale bolí a dneska mě po delší době pálí žáha, ale to je určitě tím testem na cukrovku a zítra to bude ok.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojte,

momentálně jsem 26+1 a zatím je vše ok. Před 14 dny jsem byla na kontrole a konečně jsem se dozvěděla pohlaví, takže máme to potvrzeno a bude to Mareček. Jak malý nevěděl, že dr. bude dělat ultrazvuk, tak se pohyboval a krásně se rozvalil a ukázal Manžela mi včera přijali do nové práce v Brně, takže nás čeká stěhování z Prahy, tak jsem zvědavá, kde budu rodit, zda Praha (kde mám všechno zařízené) nebo Brno, kde nemám nic tak uvidíme kdy bude mít nástup. Na to, jak je prcek malý, tak už si docela poroučí jak mám sedět a jak ne. Když jsem si dala kolena k bradě, tak jsem dostala dobré kopačky ať toho nechám a ještě jsem vypozorovala, že když si dám čtvereček čokolády, tak hned ožije, takže to bude celý táta - hotový mlsoň. Už shromažďuji výbavu, tak se těším a úplně rozplývám nad těmi hadříky, ty jsou tak skvělé, jenom teda nevím jak mu navleču ponožky, ty jsou tak malinké, že už teď se toho bojím. Držte se, pá.
Odpovědět To se mi líbí0
Zdravím maminky, dnes jsem byla na ultrazvuku, jsem 27+1 a mou cukrovku i s dietou zvládám celkem v pohodě. Na pohlaví mimča si asi budu muset počkat až do porodu, neboť mi doktorka zatím celé těhotenství tvrdila, že to bude kluk a dnes se prý přiklání spíše k holčičce. Buď má kluk hodně malého pindíka nebo holčička velké stydké pysky. Také mi bylo dnes řečeno, že budu nejspíš opět rodit předčasně, neboť mimčo roste víc, jak by mělo - teď už je o týden větší. Má 1180g a syn, když se mi narodil ve 30.týdnu, tak měl 1490g, tak uvidíme. Snad alespoň do srpna vydrží mimčo v bříšku. A jak vy, jak rostou vaši prckové a jak se cítíte, mamči?
Odpovědět To se mi líbí0
Já jsem ještě na vyšetření cukrovky ani na EKG nebyla, k doktorovi jdu ve čtvrtek, tak mi určitě řekne, abych si tam došla, přeci jen už budu 24tt, ale za týden odjíždíme do Polska, tak tam půjdu už celkem pozdě, snad to bude vše v pořádku. I já se víc zadýchávám a dneska, jak bylo dusno před deštěm, tak se mi i hodně motala hlava a byla jsem hodně unavená, ale teď už mi je líp, to vedro je úmorný, snad nebude moc teplý léto.
Odpovědět To se mi líbí0
Jo a už jsem byla registrovat mé nenarozené dítě u dětské doktorky. Přijde mi to hrozně nelogické, že se to takto dělá, ale tak dle recenzí na netu jsem si vybrala jednu a už jsem volala za pět 12. Už skoro byla plná. Je ještě třeba něco zařídit předem, poradíte mi prosím? pápá
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojte holky, nyní jsem přesně 22+0. Včera jsem byla na oGGT, akorát jsem si byla vyzvednout výsledky a jsem ráda, že cukrovku nemám. Na UZ před 14 dny jsme se opět nedozvěděli co čekám. Mé mimino je extrémně spavé a ještě jak mám malé bříško, tak je úplně stočené do klubíčka a kolena mělo až za hlavou, takže zase nešlo poznat co to je. Jediné co mi doktor řekl, tak, že mělo 365gr a když jsem se ptala na pohlaví, tak říkal, že to vypadá spíše na kluka, ale podle čeho to poznal, když se mimčo ani nepohlo, tak to teda nevím. Už se začínám zadýchávat, častěji jsem unavená, ale jinak v rámci mezí je to dobré - 14 dní zpět jsem opět byla prochladlá a zas kašlala jak starý tuberák. Hokej sleduji taky, včera jsem to psychicky při druhé třetině nevydržela a naštvaně jsem si šla radši lehnout.
Odpovědět To se mi líbí0
Vítej Anitta Já jsem 23+1 a včera mi zjistili těhotenskou cukrovku.Příští týden jdu do diabetes poradny,kam budu muset pravidelně docházet a budu mít častější ultrazvuky.Jsem z toho docela špatná,vůbec nevím,co mám čekat.U prvního těhu jsem žádnou cukrovku neměla (i když jsem rodila ve 30.týdnu),tak teďka mám z toho trochu obavy.Jinak na ultrazvuku je vše v pořádku,mimčo má už 720g a prý to tedy vypadá na dalšího kluka,tak snad to kluk bude,doma už miminku v bříšku všichni říkáme Vojtíšek. Už jsem byla i na vyšetření EKG a to mám v pořádku,tak snad bude mimčo i já v pořádku a donosím ho do konce.Už se začínám častěji zadýchávat přes to moje rostoucí bříško,ale jinak mi nic není,žádné potíže.Teďka jak hrajeme MS v ledním hokeji,tak jsem neustále v malém stresu,neboť jsem velká fanynka hokeje a žádný zápas si nenechám ujít,takže si i pořádně zařvu a zanadávám. Tak pište holky,co je nového u vás a vašich drobečků,ať můžeme diskutovat.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj, mohla bych se k Vám do skupiny přidat? Jmenuji se Anita a jsem z Benešova, čekáme druhé miminko, jsem ve 21tt a termín porodu mám 22.9.2014. Doma už máme jednu holčičku Adélku, jsou jí tři roky, je to naše zlatíčko a láska největší, moc by si přála sestřičku, ale zatím pohlaví druhého miminka nevíme. Jména stále vybíráme. Jinak mi bylo až do 19tt špatně a hodně jsem ležela a málo jedla, má to svou výhodu nahoře mám teprve první kg a to jsem s Adélkou celkem přibrala 18kg Hezký den
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj, já momentálně začínám 18. týden, na UZ jsem objednaná až 30.4. ale jsem velmi zvědavá co to bude. Hlavně každý se mě na to ptá a budoucí babička s dědečkem jsou netrpělí asi nejvíc. Nemůžou moc pochopit, že kontroly jsou prostě až po 4 týdnech, že dřív ne. Ve čtvrtek jsem ucítila první pohyby, bylo to super. Škoda jenom že to není častější - je to pro mě aspoň zpětná vazba, že je vše ok. V práci jsem to už oznámila, co nesmírně potěšilo mého šéfa, že se mě zbaví (nemá mě rád, vadí mu, že jsem stejně stará jako jeho dcera, ale vím toho víc než on sám - blbá kombinace ). Myslím, že jinak je vše v pořádku, cítím se dobře a stále přemýšlím jaké to všechno bude a hlavně teda furt nevím jaký si koupit kočárek - to je sto lidí, sto chutí. Milion recenzí jak dobré, tak špatné. Vůbec nevím od čeho se mám odpichnout.
Zatím pápá
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky tak včera jsem byla na kontrole a už jsem 19.týden.Už se i ukázalo na ultrazvuku pohlaví mimča.Bude to další kluk,tak bude mít Kubík brášku Vojtíška.Už začínám i cítit nepatrné pohyby-hlavně když jsem v klidu večer.Teďka čekáme na vyjádření ze školky,jestli malýho vzali.Bylo by to fajn,aspoň bych měla více času na miminko a Kubík se naučí být v kolektivu dětí.30.4.jdu na velký ultrazvuk,tak už se zas těším,až uvidím Vojtíška.Také jsem se už objednala v květnu na testy cubrovky,na co se tedy vůbec netěším-hlavně kvůli čtyřem hodinám,kdy nesmím pít,jíst,žvýkat atd.:-SJinak se cítím dobře a užívám si těhotenství.Jen ty vycházky bych si prodloužila kdyby to šlo,zvlášť teďka,kdy je tak krásně.Tak se mějte fajn a napiš,co u vás nového.
Odpovědět To se mi líbí0

Diskuze

Doporučujeme