Maminka.czDiskuzeVaření

zdravé vaření

ahoj, mam malou dcerku a vařím jí, asi jako každá jiná maminka příkrmy - polívky atd., normálně v nerezovém nádobí. Teď jsem někde četla, že nerezové nádobí ničí vitamíny a teflon že je jedovatý. Co je na tom pravdy? není to trošku nafouknutá bublina. Všude nyní propagují nádobí s keramickým povrchem, některé chválí, jiné zase ne.Máte s ním nějaké zkušenosti?
Celkem 13 odpovědí Zobrazit jako strom
Zkuste raději keramickou pánev, dražší verze jsou myslím ok
Odpovědět To se mi líbí0
@Baciss Z pohledu zdraví řešte spíš kvalitu oleje a nekupujte olej za dvacku litr..ale za studena lisované oleje.Zkuste to a uvidíte změnu na vašem zdravotním stavu, budete se hned cítit lépe a nikdy se nevrátíte k olejům, které vám budou najednou chutnat jako vyjetý olej, prostě je už nepozřeteVýborné recepty jsou zde: http://www.slinivkar.cz/recepty
Odpovědět To se mi líbí0
@MirkovaL jo jo Staana má pravdu, nemusí být Gorenje. Teď ty keramické mají úplně všude v každém obchodě. Já jsem Gorenje dostala, ale jinak mám i nějakou pánev z Makra a taky dobrý. :-)
Odpovědět To se mi líbí0
@MirkovaL já mám keramickou pánev z Tesca a myslím, že také dobrý, že nemůsí být zrovna Gorenje
Odpovědět To se mi líbí0
@Baciss jo jo koukala jsem na Gorenje, ale mají docela dost vysokou cenu. Máš zkušenosti i s nějakou levnější značkou?
Odpovědět To se mi líbí0
já se naučila vařit v keramice a moc mi to vyhovuje, nepřipaluje se to a nemusíš tolik oleje nebo tuku. Dostala jsem dva keramické hrnce od našich k Vánocům od Gorenje a fakt se mi to zamlouvá čím dál tím více
Odpovědět To se mi líbí0
mám také mimčo a vařím ve smaltu, to dříve vařily i naše babičky nebo v keramice. Teď už je v prodeji i hodně toho keramického nádobí a myslím,že to je v pohodě. :-) :-)
Odpovědět To se mi líbí0
Aniž bych chtěla hodnotit, zda je či není titanové či teflonové nádobí v pořádku, tak něco k argumentu "jinak by se to neprodávalo". U nás v obchodech se prodává zdraví škodlivých věcí, že byste se divila. Viz hračky pro nejmenší plné ftalátů, přesnídávky s olovem.... Možná, že se na ty špatné výrobky dříve či později přijde, ale s prodejem jako takovým to nemá nic společného. Bohužel se u nás prodává spousta netestovaných šuntů pocházejících bůhví odkud a nejde o nic jiného než o zisk.
Odpovědět To se mi líbí0
@vladusina Ahoj je jasný že kdyby to nádobí bylo jedovaté, tak by tu nebylo už hodně lidí moje mamka nám na tom vařila skoro odmalička takže ví do čeho v této době de a sama si myslím že to nemůže být tak drastickký protože jsem nedávno četla časopis a tam si hodnotilo jaké nádo bí je nejkvalitnější a jaké se nejvíce kupuje a vyhrál teflon njn co si toho lidi navymýšlí tak vem to četr jednou to byl teflon pak to bude nerez si nevyberem
darling
Odpovědět To se mi líbí0
@vladusina Spokojená jsem moc, mam ji dlouho, takže už zažila ledacos :-) Tenkrát jsem ji kupovala přes vyostrenakuchyne.cz , mam od nich i nože a spokojená. K té keramické pánvi neoflam , asi tak - nic se ti na ní nepřichytí, palačinky , jíška ...jedna báseň. Dobrý je, že můžeš používat kovové náčiní a dávat jí do myčky. Což u titanu , nebo teflonu nehrozí. Asi bych tedy být tebou nekupovala levnou ker. pánev,

Moje maminka si koupila pánev keramickou v Albertu, nebo kde a ta byla špatná, prohýbala se jí a pak se jí i jídlo přichytávalo..

Přeju dobrý výběr 8-)
Odpovědět To se mi líbí0
@gagu jooo, tak jak říkáte, člověk by pomalu nemohl nic jíst, protože ve všem se vždy najde něco, co nám podle jiních škodí. Já že právě zrovna nádobí nemam nic moc, tak jsem přemýšlela o tom keramickým nádobím. Máte noflam? Přes internet koupený? A jste tedy s ním spokojená? nějaký odkaz máte, že bych se mrkla ;-)
Odpovědět To se mi líbí0
@Very Já bych to asi taky nijak nehrotila. I když je fakt, že já mam teflonovou pánev - vlastně už nemam :-) , protože jsem ji vyhodila A tp nebyla zrovna nejlevnější a začal se jí po chvíli loupat povrch, i když jsem do ní kovem nešla. Já jsem si keramickou pánev koupila - značky neoflam. Při koupi jsem tedy ani tak neřešila jestli je to zdravé vaření či ne, ale spíš ten povrch aby byl odolnej. Tefon bych už nechtěla ani za nic. Do keramický pánve používám kov , dávám jí do myčky a no problem. A jestli je to zdravé vaření s ní nebo nééé, tak ono taky záleží hlavně z čeho vaříš. A to nádobí je už asi taková poslední věc, bych řekla.
Odpovědět To se mi líbí0
ahoj. No: co k tomu říct: bublina nebo ne......asi tak jako všechno ostatní: tv vyzařuje hnuse, mobil nám ničí mozek, pc oči, nádobí ničí vitamíny...... já mám doma nerez i teflon, a používám tofurt, a používat budu, nemám žádné šmejdy od pofidérních výrobců nebo ´tamanů a tak, takže se nebojím žádných jedů....a myslím, že kdybysme se řídily vším tím, co na nás v médiích křičí každým dnem, tak bysme si nakonec nemohly ani utřít pr..l toaletním papírem....Vitamíny: taky téma velikého rozsahu: co dneska má vůbec nějaké schopné vitamíny? ovoce a zelenina ze supermarketů? kdo má možnosti si nakupovat jen u malých zemědělců, s nějakým certifkátem, kdo z nás má domácí produkty?......já si myslím, že je to všechno jenom mega velký kolotoč a směs všeho, a je na nás, co si z toho vybereme. Já bych se rozhodně teflonu ani nerezu nebála. Netvrdím, že keramický povrch je špatný, to ne, urrčo to bude asi fajnová věc, ale abych kvůli tomu vyházela hrnce co mám doma, to teda ne.
Odpovědět To se mi líbí0


Horoskopy

Rak Vaše sociální cítění se projeví naplno. Nepřehlédne ho ani vlivná osoba, se kterou se setkáte, a…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Alžběta, Alžbeta, ElizabethRegistrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu