Maminka.czDiskuzePovídání jen tak

Želva

ludlinka 20. 1. 2012 9:36
Holky, Zdenda si usmyslel, že by chtěl želvu, první to byl králíček a teď želva. děda ho v tom podporuje, řekl mu, že když si akvárium nebo terárium, nevím co to přesně je koupí , tak mu tu želvu a všechno co k tomu potřebuje koupí on. Já z toho vůbec nejsem nadšená, nikdy jsem zvířátka doma nechtěla, ani jako dítě ani teď. Vůbec jeho nadšení nesdílím, řekla jsem mu, že si má všechno okolo želv nastudovat a zjistit co vše potřebují, ale jinak, že mu s ničím pomáhat nebudu. trošku cítím výčitky, ale opravdu mi tohle vůbec nic neříká. Moje ségra byla úplně jiná, ta měla rybičky, bílý myšky a nevím co ještě. Akvárko už má doma, koupil si ho za svoje peníze a Zdenek mu ho přivezl, ale taky nevypadá moc nadšeně. Je takový chov želvy náročný a zvládne to sám? Co myslíte.
Celkem 5 odpovědí Zobrazit jako strom
ludlinka 20. 1. 2012 18:28
Tak teď jsem dorazila domů z práce a želvička je už doma, je malinká a je to želva suchozemská, ale ta cena, stála 1300 Kč, to je hrůza, ještěže to platil děda, já bych mu ji teda nekoupila :-D a to ještě kolik je potřeba blbůstek kolem. No uvidíme :-!
Odpovědět To se mi líbí0
semelka 20. 1. 2012 12:12
@veronelka.v známá taky měla na stole v práci želvičku ... v lavóru :-D
Odpovědět To se mi líbí0
veronelka.v 20. 1. 2012 11:47
@77olga to ti nepřijde, to JE šíleně nechutný :-$ Otřesná představa devil Manžel jako dítě nechávat přezimovat želvu ve sklepě v tmavém schránce. Naše želvy v práci nepřezimují vůbec, tak nevím, asi to není nutné.
Odpovědět To se mi líbí0
77olga 20. 1. 2012 11:41
Já nevím, zda je to tak u všech želviček, pravděpodobě ne, ale některé se na zimu dávají spát do lednice. Což mi přijde šíleně nechutný.... Snad to tak není u všech. Jinak to určo nebude moc náročné na chov.
Odpovědět To se mi líbí0
veronelka.v 20. 1. 2012 11:31
my máme želvy pouze v kanceláři, ale pokud vím, tak je to zcela nenáročné. Řekla bych, že Zdenda už je dost velký (má 10 myslím, že?). Je třeba jim podle údaje na krabičce sypat krmení, občas dolít vodu, vyčistit filtr.
Odpovědět To se mi líbí0


Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu