Maminka.czDiskuzeDěti a rodina

Život bez vlastního dítěte?

Ahoj holky. Potřebuji ulevit duši a možná vidět svou situaci i z jiného úhlu. Čím začít... Mám přítele již pár let, který má dceru z předchozího vztahu. Byl to pro mě na začátku problém, ale z lásky k němu jsem se snažila s tím vyrovnat a naučit s nimi žít. S dítětem vycházíme dobře, má mě moc ráda, což samozřejmě vadí její matce, která mi dělá zlo na všech frontách, byť mě vůbec nezná. Jsem od ní čtvrtý partnerův vztah, tak nechápu proč. Dítětem si jen chtěla udržet vztah. Malou si bere pouze když se jí to hodí, a nejsou zrovna festivaly. To jí je prosím pěkně již 40, takže nepředpokládám, že dostane rozum. Veškeré výdaje na malou platíme my, bydlí u nás, vozíme ji na kroužky i k její matce, když má zrovna zájem. Když se k nám pak vrací, vyslechnu si o tom, jak o mně máma mluví jaká jsem kráva plus daleko horší věci a pod... musím říct, že jsem si za ty roky na to nezvykla a bolí mě to. Nikdy jsem se nesnažila nahrazovat matku, jsem spíš starší kamarádka a co se týče výchovy, nechávám to na partnerovi, abych minimalizovala všechno to zlo. Poslední dobou jsem se z tohoto důvodu začala malé stranit, celé dny trávím v práci. On platí hypotéku a většina mé výplaty jde na to ostatní. Tak si tak dnes trávím opět celý den v práci a přišla mi zpráva od mého EX, s kterým jsem byla tři roky, že bude tátou. Tenkrát jsme se v dobrém rozešli. Je mi to teď nějak líto. On se těší na své první dítě a je tak šťastný. Mrzí mě, že já tohle ve svém vztahu nezažiju, to těšení se na vůbec první kopnutí, krůčky... Nebudu věřit partnerovi, že je to pro něj vzácné, tak jako by bylo pro mě. Nevěřím, že to nadšení by cítil stejně jako já. Je na jeho malou fixovaný, má ji vytetovanou přes celá záda a říkal mi, že když se mu narodila, byl nejšťastnější na světě. Snažím se to brát selským rozumem, ale nejde to, jsem jen ženská. Je mi to líto, protože u toho jsem měla být já a sdílet to s tím. Takhle to pro mě ztrácí smysl, protože mám obavy, že bych naše dítě milovala jen já. To radši nebudu mít žádné dítě. On tvrdí, že to není pravda, ale já tomu nevěřím i z toho, co jsem tu četla diskuze, že chlapi jsou zatížení na ty prvorozené děti. Jinak se o tom, že bychom mohli mít dítě spolu nebavíme. Myslím si, že už má splněno a nemá zájem. Malá chodí s tím, že chce sestřičku. On ale nikdy neřekne, že se těší, až budeme mít malý nebo prostě nějakou podobnou blbost. Jde asi i o finance, protože by nás všechny neuživil. ach jo Nevím, co dál. Vím, že je to skvělej chlap, kor když vychovává dítě sám, ale nejsem si jistá, jestli je to to pravé pro mě. <img alt=" class="smiley" src="/Client.Images/Smileys/27.gif" /> Možná jsem jen přepracovaná, možná je toho na mě už jen moc, každopádně mě to všecko moc trápí, hodně nad tím vším přemýšlím a nevím, jak to v sobě všechno srovnat...
Celkem 5 odpovědí Zobrazit jako strom
Ahoj, naprosto souhlasím s Janou...pokud tě to trápí, určitě si se svým partnerem otevřeně promluv. Mohou té být všechno jen tvé domněnky. Buď k němu naprosto upřímná, on musí přece tušit, že budeš jednoho dne chtít své vlastní dítě. Uvidíš, jak se k tomu vyjádří a pak se k tomu postav, teď je zbytečné a hlavně předčasné dělat nějaké závěry. Je to jen a jen na tobě, pokud po svém vlastním dítěti toužíš, měla bys ho mít:)
Odpovědět To se mi líbí0
AhojJá nesouhlasím, že chlapi jsou zatížený na první dítě. Když se nám narodila první dcera byli jsme nadšení. Stejné to bylo i u druhé dcery. Při narození syna opět ta největší radost. A nedávno jsme to vyrovnali druhým synem. Všechna narození byla nejkrásnější. Milujeme každého nejvíc. To snad ani jinak nejde. Manžel ani snad nikdy neřekl že se těší na děti. Protože chlapi určitý věci neříkají. Je potřeba se zeptat. A že neuzivim dítě je podle mě blbost.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj Nelo,jsem pro otevřený rozhovor. Pokud by s Tebou dítě nechtěl, tak pryč od něj. Mám ve svém okolí několik kamarádek, které cíleně dítě neměly, protože partner už měl a nechtěl, a teď toho litují. A že by neměl druhé dítě rád jako první - sama jsem se bála, že druhé dítě nedokážu mít ráda jako první - a to jen do té doby než se narodilo. Pak už jsem fakt obavy neměla. :)Neházej flintu do obilí, třeba Tě překvapí a dobře to dopadne, miminko bude.Hodně štěstí
Odpovědět To se mi líbí1
Ahoj Nelo,napíšu ti svou zkušenost. Když jsem poznala svého muže byl rozvedený a měl dvě děti. Ted jsme spolu sedm let a máme dvě vlastní děti. Neříkám, že to bylo vždy jednoduché, ale je to o tom, jak si to ti dva nastaví od začátku. Můj muž věděl od začátku, že žádné děti nemám a že je budu chtít. O důležitých věcech je nutné bavit se otevřeně. Třeba tvůj partner ani neví, že chceš ditě a třba si ty jen myslíš, že on další dítě nechce. Nemyslím si, že by to bylo úplně o financích. Můj muž má průměrný plat, vážně je to o tom, co kdo chce, finančně se to dá vždy nějak zvládnout. A nemyslím si, že by tvůj partner měl své dítě radši než vaše. Obě přeci budou jeho děti a pokud se ty chováš k jeho dceři hezky, není důvod, aby ji on protěžoval. Prostě si promluvte a ujasněte, co kdo chce.
Odpovědět To se mi líbí3
Ahoj Nelo, věřím, že je toho na tebe moc. Myslím, že nejdůležitější je, abys o problémech mluvila se svým okolím, protože jinak se může stát, že se jednoho krásného dne sesypeš a nikdo nebude vědět proč. Tvůj zásadní problém je, že bys chtěla vlastní dítě, ale nejsi si jistá, jestli by ho chtěl partner. Nezjistíš to jinak, než že se ho na to při vhodné příležitosti zeptáš. Tvoje touha po dítěti je naprosto přirozená, píšeš, že pro dceru partnera jsi spíš kamarádka, než matka. Pokud bude partner s dítětem souhlasit, tak do toho běž a neřeš, jestli bude mít některé z dětí radši, nemůžeš to ovlivnit. Musíš se ale připravit i na to, že ti řekne jednoznačné ne. Pak bude rozhodnutí na tobě, jestli zůstaneš ve vztahu, kde se podle všeho už teď necítíš dobře. Nepíšeš kolik ti je let a jak hlasitě tikají tvoje biologické hodiny, ale i to je potřeba brát v úvahu.Co se týká bývalky tvého partnera a toho, jak tě očerňuje u dcery, tam je podle mně řešení složité. Tvůj partner ji může požádat, aby s tím přestala. Může argumentovat tím, že vytváří na dceru psychický nátlak protože před ní mluví špatně o ženě, která se o ni stará a kterou má ráda. Otázkou je, jestli je bývalka na takové duševní úrovni, aby to pochopila. Víc bych proto spoléhala na dceru, která už není úplně malá, žije s vámi a máte se rády. Ona si to v hlavě sama srovná.
Odpovědět To se mi líbí3


Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu