Maminka.czDiskuze

RE: Zkušenost s porodnicí U Apolináře.

Lena 1. 9. 2015 10:44:03
Vážená paní Ladanko,

dovolte mi, abych na Váš příspěvek stručně reagovala.

Předně je mi líto, že nemáte s touto porodnicí dobrou zkušenost, i když jen zprostředkovaně. Já jsem U Apolináře rodila dvě dcery a obě císařským řezem. Možná bych také našla nějaké výtky, ovšem je třeba říci, že Apolinář je velice vytížená porodnice a je na každé rodičce, zda se pro ni rozhodne nebo ne.

Každý lékař, porodní asistentka nebo vedoucí předporodních kurzů Vám poví, že pokud nemá rodička kontrakce po cca 7-5 minutách do porodnice jezdit nemá, protože ji stejně pošlou domu (a to je všeobecný postup, není to postup pouze porodnice U Apolináře).

Dle mého názoru, měl lékař pravdu v tom, že sanita by se měla využívat až v nutném případě, což kontrakce po 20 minutách nejsou, zvláště u prvorodičky. Zejména potom, kdy jste se snachou, soudím dle Vašeho popisu bolestí snachy, byla doma Vy a pravděpodobně i Vás syn, kteří jste ji do porodnice mohli přivést sami. Praha po osmé hodině není příliš ucpaná, abyste měli strach, že nepřijedete včas. Tím však nechci rozporovat způsob lékaře, jakým tuto informaci Vaší snaše podal. Uznávám, měl by být šetrnější. Přeci jenom jsme při porodech citlivější.

Druhou dceru jsem měla rodit císařem, protože bych ji přirozeně neporodila (bylo riziko jejího i mého poškození na zdraví, příp. smrti). Bohužel voda mi praskla měsíc před termínem porodu a kontrakce byly téměř hned po 8 minutách. To jsem si stačila ještě zabalit tašku do porodnice, postarat se o hlídání první dcery, vysprchovat se, umýt si vlasy a vyrazit. Autem. Bydlím 20 km od Prahy. Než jsem přijela do porodnice kontrakce zesílili. V tu chvíli bych řekla, že můj stav je celkem akutní. Malá chtěla evidentně ven a přitom nesměla postoupit do porodních cest. Prošla jsem vším, čím ostatní rodičky - vyšetření, monitor, příprava,... a nemám pocit, že by někde nastalo pochybení ze strany veškerého personálu. Sekce je celkem náročná operace a každý operatér by na ní být připraven a to bez vyšetření nelze. Je asi na každé z nás, jak svou situaci vyhodnotí a zvládne psychicky a fyzicky. Ovšem myslím, že bychom za to neměli obviňovat lékaře, zejména tehdy, když jste to nebyla Vy, kdo rodil a s kým jednali.

Vzhledem k tomu, že jsem obě dcery rodila císařem, měla jsem možnost vyzkoušet oba porodní sály. Při obou sekcích byl manžel přítomen. Pokaždé za mnou s dcerami přišel a ani jednou si nestěžoval, že by viděl mé rozřízlé břicho. Navíc, viděla jste jizvu, jak je veliká, tedy jaký byl otvor? K tomu vstupní dveře jsou bokem k rodičce, u něhož ještě stojí lékař, takže pohled asi nebyl tak přímý. Bez ohledu na to, Váš syn věděl, že bude přítomen operaci, takže pokud je slabší povahy, neměl se toho vůbec zúčastňovat nebo se směrem k břichu neměl koukat a měl se dívat Vaší snaše do očí, protože spodní část těla je navíc zakryta plachtou.

Nezlobte se za tento komentář, ale měla jsem pocit, když jste řekla A, měla bych uvést B.

S přáním pěkného dne

Lena

Přezdívka nebo jméno
Váš komentář
:-);-):-)):-D^^O:-):-];-]:D:laska::-*:oops:8-)8-D:sok::-\:/]:-<]:-D>:-(:grr::eh:-(:'(8-S:-l:kuk::hmm:8-P:-P:zelenac::-!:-|:tleskani:oboze:potichu:nenapadne:hm:sipka::!::?::napad::achjo::lol::pozor
Odeslat odpověď

Pravidla diskuzí na webu Maminka.cz

Zasláním příspěvku do diskuze souhlasíte s těmito pravidly:

  • Podmínky užívání služby informační společnosti
  • Informace o zpracování osobních údajů
  • Příspěvky se musí týkat tématu článku.
  • Příspěvky nesmí obsahovat vulgární výrazy a slovní útoky na jiné osoby.
  • Příspěvky nesmí poškozovat web Maminka.cz ani ostatní projekty provozovatele.
  • Je zakázáno vkládat do příspěvků nezákonný obsah včetně odkazů na stránky nabízející takový obsah.
  • Příspěvky nelze využívat k reklamě.
  • Příspěvky, které porušují pravidla diskuzí, budou odstraněny. Případně budou upraveny tak, aby neporušovaly pravidla diskuzí. V textu bude následně uvedeno, že příspěvky byly ze strany redakce upraveny.
  • Právo moderovat diskuze mají pouze vybraní zástupci provozovatele. Základní kontrola každého příspěvku probíhá ještě před jeho zveřejněním.
  • Maminka.cz je soukromý web a provozovatel má při řešení sporů, které se týkají příspěvků v diskuzích, vždy konečné slovo.
 

Diskuze

Doporučujeme