Maminka.czDiskuzeTěhotenství a porod

zkušenosti s epidurálem

tyna22 24. 9. 2010 16:20
Ahoj holky chtěla bych se zeptat jaké máte zkušenosti s epidurálem při porodu..je lepší si ho nechat píchnout nebo ne??děkuji moc za rady..
Celkem 10 odpovědí Zobrazit jako strom
13. 9. 2011 17:50
@hopjana

A JE PRAVDA,ŽE SE MUSÍ PO VPÍCHNUTÍ EPI. LEŽET 12HODIN V JEDNÉ POLOOZE NA ZÁDECH??BEZ HNUTÍ?
Odpovědět To se mi líbí0
vava 2. 12. 2010 8:53
Jájsem při 2 porodu chtěla epidural,velice nepříjemným způsobem mi napíchli páteř, nesměla jsem se hýbat stočená do klubíčka(což přes břicho dost dobře nejde).Vyvolávali mi porod a bylo to dost rychlé,než přišel doktor anesteziolog mi dát" dávku" tak byl syn na světě! Takže to bylo všechno zbytečné a hlavně mě ještě 3 dny po porodu strašně bolela hlava.Všechny ty hadičky a jehlu z páteře mi vyndali až za 2 dny, protože neměli čas.Takže td čekám 3 a rozhodně nechci ""EDU"", jen kdybych už fakt asi moc nemohla!!!!!!!!
Odpovědět To se mi líbí0
Iwka 17. 11. 2010 12:19
@Babanek no řekla bych ,že nikdy nevíš co ti líp sedne ,největší trauma s epi jsem slyšela to ,že byli mamky umrtvené uplně což není dobré a porod šel tak nějak mimo ně ,příští týden se budu ptát na vše své lékařky co ona na to ze svého pohledu a uvidím, nastupuju na mateřskou tak už to bude aktuální,teď jsem stále rozhodnutá to zkusit s epi :-)
Odpovědět To se mi líbí0
Babanek 16. 11. 2010 22:28
@Iwka Ahojky holky,jsem 32tt a tak nějak čím víc se nám blíží pord tím víc nad ním přemýšlím apod...Chtěla bych se zeptat,četla jsem,že při píchnutí epidruálu je možné i ochrnutí z čeho mám celkem velký strach.Jaký na to máte názor vy?,Podlě mě to je jeden mnoha případů to ochrnutí,ale jak odhadnout,že další nebudu já mám z toho celkem strach,ale také mám strach i z přirozeného porodu což je asi u prvorodiček přorozené,předem děkuji za odpovědi...s pozdravem Veronika :)
Odpovědět To se mi líbí0
Iwka 5. 10. 2010 10:44
@Jana Šináglová ahoj dopadlo to u nás dobře jsem teď ve26t.čekáme holčičku po třech klucích, tak se moc těšíme ,jen na ten sál se těším jen proto ,že to naše miminko už budu konečně moct pochovat <3
Odpovědět To se mi líbí0
Jana Šináglová 5. 10. 2010 8:21
@Iwka Ahoj Iwko, jsem tvůj člověk. Já mám tři a chtěla bych za nějakou dobu taky čtvrté. Já mám nejmladší teprve půlroční. Četla jsem si tvoje deníčky. Takže předpokládám, že manžel práci našel, když čekáte další miminko. Moc držím palce, ať to proběhne všechno v klidu. :-)
Odpovědět To se mi líbí0
Iwka 4. 10. 2010 10:04
ahoj tak já mám za sebou tři přirozené porody ,teď půjdu rodit po čtvrté a chci to taky zkusit s epidurálem rozhodně nejsem typ co by tvrdil,že se to dá vydržet ,spíš ten typ ,že vím že k dětem prostě jiná cesta nevede a vydržet se to musí ,tak si to chci ulehčit ,ale ještě nejsem pevně rozhodnutá
Odpovědět To se mi líbí0
Jana Šináglová 1. 10. 2010 23:23
Ahoj Tyno, já jsem rodila už třikrát. Poprvé jsem epidurál měla a u dvou dalších porodů ne. Těžko dopředu říct, jaký porod bude a jestli to půjde vydržet. Já osobně říkám, že odrodit bez epidurálu se dá docela v pohodě. Epidurál jsem dostala asi dvě hodiny před narozením syna a těch 5 předešlých hodin jsem si stejně "užila". A navíc jsem si pod vlivem epidurálu připadala jako kdyby ten porod šel nějak mimo mě. Porodní asistentka mi musela říkat, kdy tlačit, protože já necítila vůbec nic. Je to ale hrozně individuální. Držím palce, ať ti porod proběhne v klidu. :-) Jo a rodila jsem všechny taky u Apolináře.
Odpovědět To se mi líbí0
Follah 28. 9. 2010 23:31
Ahoj tyno, já ho původně nechtěla, pak se to ale nějak vleklo.... no nakonec jsem byla moooc ráda, že ho mám. Bylo to fakt úplně v pohodě :-| . Jestli se mi i tohle těhu povede, určitě do něj jdu znova. Rodila jsem u Apolináře.
Odpovědět To se mi líbí0
hopjana 26. 9. 2010 14:10
ahoj tyno.ja sem si ho nechala pichnout a urcite nelituju.ta bolest se neda srovnat
Odpovědět To se mi líbí0


Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu