Maminka.czDiskuze

zmena prijmeni u ditete-poradte

Jana 4. 4. 2014 22:49:31
Řešila jsem před x lety stejný problém,znovu jsem se vdala,narodil se mi druhý syn.Můj manžel přišel s návrhem,že by si mého staršího syna z prvního manželství osvojil.Synovi bylo v té době 11 let,se svým biologickým otcem se viděl naposledy v 5-ti letech,dnes je synovi 21 let ..Otec se mu nikdy neozval a neviděli se,protože díky svým dluhům se odstěhoval do Německa a pořídil si tam novou rodinu-má další dvě děti.Výživné nikdy neplatil,takže jsem podala několikrát trestní oznámení na policii.Došlo to až k soudu,kam se nikdy nedostavil.Pak jsem podala ve spolupráci se sociální pracovnicí žádost o osvojení.Došlo k soudu,kam se k mému údivu dostavil i on a vykřikoval tam,že se nikdy nenechá vymazat jako otec z rodného listu mého syna,že se snažil se s ním setkat,ale já mu v tom prý vždy bránila-což byly kecy.Když se ho ohledně toho zeptala soudkyně-kdy a jak,nevěděl.pak se zeptala mě,co na to říkám,řekla jsem jí,že je to všechno lež a že se o mé dítě stará můj nynější manžel a že bych byla ráda,kdyby jsme se všichni jmenovali stejně a ona odložila stání-řekla mému bývalému manželovi,že pokud nezjistí za půl roku nějakou změnu v jeho vztahu k synovi,že tu změnu příjmení udělá,ať se mu to líbí nebo ne!!!!Žádná změna samozřejmě nebyla.A ať je rád,že nežádám o zvýšení výživného,když žije v Německu,protože i když uvedl,že je bez práce a žijí z dávek,že ví,že životní úroveň je tam jiná.Syn nakonec podstoupil rozhovor se soc.pracovnicí,jestli mu nevadí,když se mu změní příjmení,on jí řekl,že to chce a bylo jasno .Bývalý manžel dluží cca 170 tis na výživném,byl odsouzen na rok na 4 roky podmínečně a stejně neposlal ani korunu.Dnes jsem na něj podala žalobu k soudu za nesplácení dluhu.Snad to třeba konečně k něčemu bude.Holky bojujte,boží mlýny přece melou.
Přezdívka nebo jméno
Váš komentář
:-);-):-)):-D^^O:-):-];-]:D:laska::-*:oops:8-)8-D:sok::-\:/]:-<]:-D>:-(:grr::eh:-(:'(8-S:-l:kuk::hmm:8-P:-P:zelenac::-!:-|:tleskani:oboze:potichu:nenapadne:hm:sipka::!::?::napad::achjo::lol::pozor
Odeslat odpověď

Pravidla diskuzí na webu Maminka.cz

Zasláním příspěvku do diskuze souhlasíte s těmito pravidly:

  • Podmínky užívání služby informační společnosti
  • Informace o zpracování osobních údajů
  • Příspěvky se musí týkat tématu článku.
  • Příspěvky nesmí obsahovat vulgární výrazy a slovní útoky na jiné osoby.
  • Příspěvky nesmí poškozovat web Maminka.cz ani ostatní projekty provozovatele.
  • Je zakázáno vkládat do příspěvků nezákonný obsah včetně odkazů na stránky nabízející takový obsah.
  • Příspěvky nelze využívat k reklamě.
  • Příspěvky, které porušují pravidla diskuzí, budou odstraněny. Případně budou upraveny tak, aby neporušovaly pravidla diskuzí. V textu bude následně uvedeno, že příspěvky byly ze strany redakce upraveny.
  • Právo moderovat diskuze mají pouze vybraní zástupci provozovatele. Základní kontrola každého příspěvku probíhá ještě před jeho zveřejněním.
  • Maminka.cz je soukromý web a provozovatel má při řešení sporů, které se týkají příspěvků v diskuzích, vždy konečné slovo.
 

Diskuze

Doporučujeme