RE: Zoufalá z přítele

PMartin 11. 7. 2019 20:32:10
Dobrý den Nikolo, chápu dobře, že Vám jde o rodinu, že chcete, abyste všichni zůstali pohromadě? Vaše situace je určitě hodně těžká a vyčerpávající, když jste na všechno sama navíc s novorozenětem v rodině, a není divu, že Vám docházej síly. Zkuste se zamyslet, jak se může přítel cítit, když přišel o práci, místo toho, aby zabezpečil rodinu. Možná se tím sám trápí a věřte, že mi chlapi to kolikrát neumíme přiznat sami sobě, natož druhým, i když jsou to nejbližší, že jsme selhali. A když nám to partnerky začnou vyčítat, je to jako by nám někdo sypal sůl do otevřené rány. Ale pozor, nezkoušejte ho ani litovat, to by bylo ještě horší. My chlapi se z toho musíme dostat sami. Kdybychom přijali pomoc, byl by to projev slabosti a to nikdy nedopustíme :) Neptejte se v tuto chvíli, proč to tak je, prostě to zkuste přijmout jako fakt.
Zkuste se více soustředit na děti a taky na sebe. I když se Vám to bude zdát nemožné, zkoušejte vytvářet domácí pohodu, v rámci možností, na manžela netlačte, nevyčítejte mu, nelitujte ho. Ale ani ho úplně neignorujte, jen ho nechte, ať se sám rozmluví nebo přijde a sám něco řekne. I když Vám ta doba možná přijde nekonečná, vydržte. Když na něho budete naléhat, jenom se zatvrdí.
Píšete, že jste spolu nikdy netrávili moc času a jste z toho na budku. Vadí Vám, že spolu trávíte tolik času? Nebo ho jenom neumíte využít ke společným aktivitám. Zkuste přítele zapojit do péče o děti, o domácnost.
Nesnažte se zmenit přítele, zkuste změnit sebe a začne se měnit okolí a postupně i Váš přítel. Jak se do lesa volá, tak se z něho ozývá. Když budete na manžela protivná, ubrečená, vyčítavá, bude protivný on na Vás.
(Mmch, elektrikář s maturitou je ten nejlepší start do života a díta do světa se s tím udělat dá (nebo dosáhnut úspěchů), vím, o čem mluvím :) )
Přezdívka nebo jméno
Váš komentář
:-);-):-)):-D^^O:-):-];-]:D:laska::-*:oops:8-)8-D:sok::-\:/]:-<]:-D>:-(:grr::eh:-(:'(8-S:-l:kuk::hmm:8-P:-P:zelenac::-!:-|:tleskani:oboze:potichu:nenapadne:hm:sipka::!::?::napad::achjo::lol::pozor
Odeslat odpověď

Pravidla diskuzí na webu Maminka.cz

Zasláním příspěvku do diskuze souhlasíte s těmito pravidly:

  • Podmínky užívání služby informační společnosti
  • Informace o zpracování osobních údajů
  • Příspěvky se musí týkat tématu článku.
  • Příspěvky nesmí obsahovat vulgární výrazy a slovní útoky na jiné osoby.
  • Příspěvky nesmí poškozovat web Maminka.cz ani ostatní projekty provozovatele.
  • Je zakázáno vkládat do příspěvků nezákonný obsah včetně odkazů na stránky nabízející takový obsah.
  • Příspěvky nelze využívat k reklamě.
  • Příspěvky, které porušují pravidla diskuzí, budou odstraněny. Případně budou upraveny tak, aby neporušovaly pravidla diskuzí. V textu bude následně uvedeno, že příspěvky byly ze strany redakce upraveny.
  • Právo moderovat diskuze mají pouze vybraní zástupci provozovatele. Základní kontrola každého příspěvku probíhá ještě před jeho zveřejněním.
  • Maminka.cz je soukromý web a provozovatel má při řešení sporů, které se týkají příspěvků v diskuzích, vždy konečné slovo.
 

Horoskopy

Blíženci Vykašlete se na všechno špatné a snažte se vnímat i horší věci pozitivně. Aspoň se z toho poučíte. V…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Zdeněk, Zdenek, Oksana

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné