Maminka.czDiskuzeDěti a rodina

Zvířátka a miminka

Tereza Vlasatíková 27. 10. 2009 14:08
Ahoj milé Maminky, diskusi jsem pojmenovala zvířátka a miminka, protože mě hlavně zajímá jaké jsou vaše zkušenosti ze soužití zvířátek, které v domácnosti už máte s nově příchozími dětmi. Jsem 17+4, termín máme 2.4.2010. Doma se na našeho Františka bude těšit nejen jeho tatínek, ale i francouzský buldoček Agátka, které bude v dubnu rok a 7 měsíců, tudíž stále ještě štěňátko i když odrostlé. Zatím všechny děti se kterými jsme se setkali tak nějak prozkoumala a pokud bylo dítě "otravnější" uklidila se někam, kam za ní nemohlo. Když už jí přece jen čapli, tak držela a jen čekala na vysvobození. Neohnala se a přišlo mi, že se snad ani křivě nepodívala . Mám s ní tedy ty nejlepší zkušenosti a plně jí důvěřuji - zatím. Jak jste na tom se zvířátky a dětmi vy?
Celkem 5 odpovědí Zobrazit jako strom
Tereza Vlasatíková 27. 10. 2009 21:12
Děkuju za Vaše reakce, vcelku mě uklidnili O<img alt=" class="smiley" src="/Client.Images/Smileys/42.gif" /> , uvidíme jak v praxi, ale v podstatě za celou dobu co Agátu mám (1 rok) jsem ji neslyšela na někoho zavrčet, je spíš klidnější a ke všem přátelská. Snad taková bude i v budoucnu.. :-)
Odpovědět To se mi líbí0
janika 27. 10. 2009 19:28
Ahoj holky (věruš, my se asi potkáme úplně všude, viď?)... Zkušenost se zvířátky... Banschee, gratuluju k očekávanému miminku a držím pěsti. Do hlavy psovi nevidíš, to je pravda, ale fenečky většnou mají taky "mateřský" pud a nebývají s nimi problémy. Horší je to se psem... Toho mám já, ale abych pravdu řekla, máme ho z útulku, jsou mu cca 4 roky, na přelomu ledna/února čekáme druhýho raubíře a já už teď vím, že pes bude v pohodě (mimochodem, velké plemeno, holandský ovčák). Je na mě sice hodně fixovaný, ale má tvrdou školu a opravdu by pro mě vraždil, co řeknu, je svatý... Máme sedmiletýho klučinu a i když ten mu neudělá nic dobrýho, pes statečně drží a jak sama píšeš, trpí... Ale když si kluk hrál v létě u vody, pes byl jak na trní a pořád číhal, jestli klukovi nehrozí nebezpeční... Myslím, že s pejskem je to to samý jako se starším dítětem - nesmí cítit ohrožení a omezení, jinak začne žárlit a může být i agresivní. Takže pokud se Agátce budeš i dál věnovat tak, jak se jí věnuješ teď, nebude kvůli miminku ochuzená o "to svoje", myslím, že nebude problém.
Odpovědět To se mi líbí0
Very 27. 10. 2009 19:10
No, ukočírovat žárlivost........tak to nevím....znám ale ve svém okolí jednu rodinu, kteří se snažili co mohli, aby psa odnaučili žárlit, měli retrívra, ale nepomohlo nic. Dali pejska jinam, do dobrých rukou, ale jim se teď narodil chlapeček.....a celý kolotoč začíná znova. Ale to, že máš popřípadě pejska kam dát, je fajn. Svým způsobem bys o Agátu vlastně nepřišla. Možná by poradila do "psí doktorka" , co teď jede v nějakém tom pořadu na Nově. Možná jsou přes ofic.stránky Novy na ni nějaké kontakty, nebo tak. Za zeptání nic. Ale tak třeba to vůbec nebudeš mít zapotřebí. ;-)
Odpovědět To se mi líbí0
Tereza Vlasatíková 27. 10. 2009 16:55
toho se právě obávám.. Agáta je sice opravdu pohodový pes, jací jsou snad všichni buldočci.. :-) jen tak něco ji nerozhází, navíc ani na mě není nijak závislá, to spíš já na ní.. :-D určitě by to u nás v nejhorším případě nezašlo až k injekci, dala bych ji k rodičům, ale na to nechci ani pomyslet.. :'( dá se vůbec nějak ukočírovat zvířecí žárlivost?
Odpovědět To se mi líbí0
Very 27. 10. 2009 16:09
Ahojky. My zvířata v domku nemáme, zatím ani na dvorku. Pejska si pořídíme až bude malý trošku věčí. Co bude váš pejsek dělat, až budete mít doma miminko, to zjistíš. Snad bude naprosto v pohodě, a budete spolu fungovat i dál uplně suprově, i teda už s miminkem. Moje kamarádka tak ale pejska nechali utratit. Nevím už co měli za rasu, ale bylo to něco menšího, žádný trhač. S děckama byl vždycky kamarád, ale s cizíma. Pak jednoho krásného dnes přišlo miminko.....a pejsek se uplně změnil. Vrčel, štěkal, kámošce bránil v přístupu k miminku.....a nakonec to došlo tak daleko, že po děcku skočil.....tak šel....bez milosti. Cizí děti sněsl, "vlastní" ne. Do hlavy mu nevidíš. Je to těžko.To zjistíš až pak, jak se bude chovat.Snad budete mít všecko v pohodě. ;-) Jestli je Agátka kliďas.....tak by mohlo. ;-)
Odpovědět To se mi líbí0


Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu