Michaela Láchová

Volnomyšlenkářská výchova by u nás neprošla, říká herečka Markéta Plánková | Zdroj:  Vlado Kníž

Volnomyšlenkářská výchova by u nás neprošla, říká herečka Markéta Plánková

Působí křehce. Byly ale doby, kdy v sobě objevila obrovskou sílu. Tu, kterou musí najít máma, když na své dítě zůstane sama. Dnes už si herečka Markéta Plánková (39) mateřství se svými dcerami Agátou (10) a Julií (6) užívá se vším všudy a může se zase konečně nechat rozmazlovat. Tak, jak si to zaslouží každá z nás.

18.  1.  2018
I nemoci mají svá čísla...Víte, co se skrývá pod první až sedmou dětskou nemocí? | Zdroj: istockphoto.com

I nemoci mají svá čísla...Víte, co se skrývá pod první až sedmou dětskou nemocí?

Pátá, šestá nemoc, o těch jste určitě slyšela. Jak je to ale s ostatními „očíslovanými“ infekčními dětskými nemocemi? Některé sice nejsou pro děti zpravidla nijak nebezpečné, vážné problémy ale mohou způsobit potenciálně těhotné mamince, respektive jejímu nenarozenému miminku. I proto se proti některým v současnosti očkuje. Pojďme na to ale pěkně popořádku.

17.  1.  2018
Kojit na veřejnosti, rozmazlovat dítě... Tohle určitě dělat (ne)budu aneb předsevzetí těhotných | Zdroj: istockphoto.com

Kojit na veřejnosti, rozmazlovat dítě... Tohle určitě dělat (ne)budu aneb předsevzetí těhotných

Přirozený porod, zdravý jídelníček nebo jasné vize o tom, jak budete dítě vychovávat. Jaká nejčastější předsevzetí v těhotenství sebevědomě vymýšlíme, abychom pak zjistily, jak těžké či naopak nudně snadné to je i realizovat?

15.  1.  2018
Přechod od prsa k lahvičce, nebo rovnou k hrnečku? A jaký vybrat?

Přechod od prsa k lahvičce, nebo rovnou k hrnečku? A jaký vybrat?

Nevadí, že pije ještě z lahvičky? Odkdy zkoušet hrneček s pítkem? A jak se v tom obrovském množství různobarevných a všemožně tvarovaných nádobek vůbec vyznat? Je to hodně otázek. A my vám na ně přinášíme odpovědi.

13.  1.  2018
Těžké nevolnosti jako měla Kate: Co je způsobuje a co uleví?

Těžké nevolnosti jako měla Kate: Co je způsobuje a co uleví?

Permanentní nevolnosti, opakované zvracení a následné infuze v nemocnici. Takhle si asi nastávající maminky svá sladká očekávání nepředstavují. Přesto jsou mezi námi téměř dvě procenta těch, které trpí tzv. hyperemesis gravidarum. Ani vévodkyni Kate se tyto šílené stavy nevyhnuly. A přesto do toho šla potřetí!

11.  1.  2018
Asymetrická hlavička? Pomůže helmička a polohování | Zdroj: istockphoto.com

Asymetrická hlavička? Pomůže helmička a polohování

Má vaše krásné a jinak naprosto bezchybné miminko zploštělou hlavičku? Nezoufejte, jde to docela dobře napravit. Stačí, když bude pár měsíců nosit speciální helmičku, s níž se hlavička srovná do správného tvaru.

3.  1.  2018
Občas jsem zoufalá, ale šťastná. Fakt, že jo, říká o mateřství Nikol Štíbrová | Zdroj:  Vlado Kníž

Občas jsem zoufalá, ale šťastná. Fakt, že jo, říká o mateřství Nikol Štíbrová

„Na to, co se začne po porodu dít, vás předem nikdo nepřipraví,“ říká moderátorka a čerstvá maminka Nikol Štíbrová. Přestože se nejenom v mateřství občas cítí jako svíčka ve větru, její pověstný humor ji, ke spokojenosti tisíců fanoušků, nepřechází.

2.  1.  2018
Budete mít cvalíka? Víme, co vše ovlivňuje porodní váhu dětí | Zdroj: istockphoto.com

Budete mít cvalíka? Víme, co vše ovlivňuje porodní váhu dětí

Statistiky mluví jasně: Rodí se stále větší děti a je pravděpodobné, že tomu tak bude i nadále. Proč jsou porodnice plné buclatých miminek a co ovlivňuje porodní váhu dítěte?

2.  1.  2018
Vojta, nebo Bobath? Hlavně bez pláče! | Zdroj: istockphoto.com

Vojta, nebo Bobath? Hlavně bez pláče!

Musíte cvičit, zazní z úst vašeho pediatra a záhy držíte v ruce žádanku na fyzioterapii. Hlavou vám proběhne každodenní dril a srdceryvný pláč miminka. Musí to tak být? Vezměte to za správný konec a půjde to bez slziček. I těch vašich.

8.  12.  2017
Tipy na vánoční dárky pro děti od jednoho roku do tří let

Tipy na vánoční dárky pro děti od jednoho roku do tří let

V tomto věku se už děti budou z dárků radovat. A vůbec to nemusíte přehánět, dětem stačí pár hraček, které jim udělají opravdovou radost. Vybírejte hračky, které jsou kvalitní, adekvátní věku a takové, které budou vaše drobečky pozitivně rozvíjet.

30.  11.  2017
Tipy na nejlepší dárky pod stromeček pro děti od šesti do dvanácti měsíců

Tipy na nejlepší dárky pod stromeček pro děti od šesti do dvanácti měsíců

Rodiče mají co dělat, aby mě uhlídali. Začínám se plazit a lézt, převracím se. Líbí se mi tak hračky, které podporují pohyb. Kolem 9. měsíce už se stavím na nohy a možná udělám první krůčky. Učím se mluvit, zajímají mě tak i zvukové hračky. A nejenom ty!

24.  11.  2017
První porody by se měly zakázat, říká porodní asistentka Tereza Morávková | Zdroj: Archiv Terezy Morávkové

První porody by se měly zakázat, říká porodní asistentka Tereza Morávková

Kdo už by měl být k vlastnímu porodu připravený lépe než porodní asistentka a laktační poradkyně s několikaletou praxí? Podle Terezy Morávkové nezáleží tolik na tom, jak moc je nastávající maminka informovaná, ale hlavně na její psychické pohodě, a to i co se kojení týče. O tom, jak úspěšně zvládnout výzvy mateřství, i o jejích třech porodech jsme si povídaly jednoho „babího“ rána.

22.  11.  2017
Tipy na vánoční dárky pro miminka od narození do šesti měsíců | Zdroj: istockphoto.com

Tipy na vánoční dárky pro miminka od narození do šesti měsíců

Pomalu se na tom světě rozkoukávám a okolí mě zajímá víc a víc. Líbí se mi předměty, které šustí, chrastí nebo pískají. Brzy začnu všechno strkat do pusy, potřebuju tedy hračky, které se dají dobře umýt nebo vyprat. A co by se mi tedy, Ježíšku, líbilo?

21.  11.  2017
Kolik kroužků je pro batolata a děti ve školce tak akorát?

Kolik kroužků je pro batolata a děti ve školce tak akorát?

Obecně lze říci, že by děti neměly být příliš „zakroužkované“. Je důležité ponechat jim čas na běžnou dětskou živelnou zábavu, kdy samy vymýšlejí, co a jak budou dělat, radí dětská psycholožka Irena Beranová.

13.  11.  2017
Rodiče, nemáte příliš velké nároky na dítě? Přibrzděte!

Rodiče, nemáte příliš velké nároky na dítě? Přibrzděte!

Poprvé držíme ten náš malý uzlíček v náručí a často nás napadne: Čím asi budeš? Špičkovým lékařem? Úspěšným právníkem? Slavným vědcem? My rodiče si často chceme skrze své dítě plnit své nesplněné sny. Je ale ta malá dušička schopná unést takové břímě?

12.  11.  2017
Jste těhotná a trápí vás únava? Hoďte nohy nahoru a nechte se obskakovat | Zdroj: istockphoto.com

Jste těhotná a trápí vás únava? Hoďte nohy nahoru a nechte se obskakovat

Těhotenství není nemoc, slýcháváme dokola. Je to jiný stav, se kterým je potřeba se „sžít“. Od svého těla nemůžeme očekávat stejné výkony jako dřív, není ale rozhodně třeba se vzdávat všech dosavadních činností. Často nám v nich ale právě únava brání. S našimi radami se v „novém režimu“ naučíte fungovat.

2.  11.  2017

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Předplatné

Aktuální číslo časopisu