Maminka.czPoradna Homeopatie

Alopecia Areata po porodu

30. 4. 2010
Alopecia Areata po porodu

Otázka

Dobrý den paní doktorko, ráda bych se Vás zeptala zda by jste byla schopna mi pomoci s homeopatickou léčbou mého problému. Vím, že nepatřím již ani mezi dorost, ale třeba...Jsem astmatik, alergik, ekzematik v klidové fázi a po porodu dcery (6 let) mi začaly padat vlasy. Těhotenství, porod bez komplikací. Problémy s laktací - nakonec vyřešen umělou výživou. Vyzkoušela jsem kdejakou formu léčby (Diprophos, UVA, UVB záření, vitamíny), ale i nadále problémy přetrvávají a po jakémkoliv větším stresu (úmrtí v rodině, porod dalších dětí) se přidávají další - vypadané obočí, řasy, ochlupení. Vždy jen částečně - kožním specialistou uzavřen problem jako Alopecia Areata. V současnosti nosím paruku, vytetované obočí a tím jsem problém externí vyřešila. Nějak extrémně mě to netrápí a neomezuje. Mám velkou podporu muže i rodiny. Ale vím, že problém musí být někde u vnitř. Imunita je narušená už jen tím že jsem astmatik a alergik. Netrpím depresevními stavy, i když určité stresové stavy určitě řeším, z toho důvodu, že mám v současné době 20ti měsíční dvojčata = divochy, dceru, domácnost, práci, atd.atd. Takové to normálno. Děkuji mnohokrát za radu. Edita :-)

Odpověď

Dobrý den, maminko

důležitá informace o Vaší alopecii je to, že může být způsobena nároky kladenými na tělesnou schránku v době těhotenství a proto předpoklady návratu k úplnému uzdravění jsou nadějné.

Podávejte denně lék Phosphoricum acidum15ch 2x5 granulí. Přidejte ještě každý večer jednou lék Zincum mettalicum15ch pět granulí.

Předpokládaná doba užívání je minimálně šest týdnů. Dalo by se ještě uvažovat o Silicee a Arsenicum iodatum - domluvíme, pokud by zlepšení nebylo dostatečné. Držím palce.

MUDr. Věra Budková

Témata: Poradna Homeopatie

Související dotazy
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z dítěte roste psychopat
Problémy se spánkem má třetina dětí. Chce to režim, říká odborník
Pojďte s námi na nákupy do LINDEXU a pořiďte dětské oblečení se slevou
Ploché břicho po porodu: Co to znamená, když se řekne abdominoplastika?

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu