Maminka.czPoradna Homeopatie

Astma + reflux jícnu

30. 3. 2011
Astma + reflux jícnu

Otázka

Dobrý den, mám 2 letého syna. Bylo mu diagnostikováno nealergické astma, gastroezofageální refluxní onemocnění bez ezofagitidy, vrozená tracheomalacie, vrozená bronchomalacie. Tomášek užívá seretide, loseprazol, prepulsid a singulair. Tyto léky užívá od půlky prosince 2010. Zatím to však vypadá, že se stále nedaří potračit reflux a tím dostat pod kontrolu astma. Tomášek má částý kašel, samozřejmě hlavně vleže. Zvýšili jsme mu postýlku na straně, kde má hlavičku, a dali polštářek. Chtěla bych se zeptat, zda by se léčba nedala ještě podpořit nějakými homeopatiky.

Ke svému předchozímu dotazu bych chtěla ještě dodat, že Tomášek se narodil předčasně ve 32 + 6 týdnu. Porod bez komplikací.Byl v inkubátoru asi pět dní. Bez ventilace. Měl silnou žloutenku a den a půl špatnou saturaci, která se sama bez prášků srovnala. V těhotenství jsem prodělala ledvinovou koliku ve 20 týdnu a poté jsem měla až do porodu stále bolesti ledvin. Mám astma a reflux. Otec má též astma + alergie. Tomášek cvičil Vojtovu metodu asi do roka a půl, měl nedostatečný tonus. Jinak až na pár drobností nemá Tomášek jiné problémy. Jeho kašel začal někdy kolem šestého měsíce. Od té doby jsme prodělali hodně vyšetření. Tomášek je často nemocný a nesmí do kolektivu vzhledem k diagnoze, kterou jsem vám popsala v předchozím dotazu. Děkuji.

Odpověď

Milá maminko,

při čtení Vašeho meilu mi přichází na mysl, že léčba Tomáška by měla být zcela jistě komplexní, bude třeba provázet ho dlouhou dobu do vylepšení zdravotního stavu. Na potížích se nejen podílí nedonošenost, novorozenecká žloutenka, jeho častá nemocnost. Svůj podíl bohužel nese i rodinná anamnesa, kde se vyskytuje zátěž alergií, astmatem. Správně nalezená homeopatika by měla být komplexní, vybraná po důkladném vyšetření lékaře homeopata, a taktéž budou nutné pravidelné kontroly. Doporučuji toho správného lékaře vyhledat na stránkách www. boiron. cz. Upřímně přeji trpělivost, úspěch, postupné zlepšování. Hodně štěstí.

MUDr. Věra Budková

Témata: Poradna Homeopatie

Související dotazy
Kojit na vlastní svatbě? Není problém. Tyhle nevěsty jsou důkazem
Těhotenské neduhy. Za co můžou hormony a co na ně jen svádíme?
Znáte srpnovou vyrážku? Silně svědí a mohou za ní sametky!
Inspirace na nejvíc cool fotky z dovolené. Vyfotíte si taky takovou?

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu